Test na covid a chronicky ucpané dutiny

Anonymní
2.2.21 23:08

Test na covid a chronicky ucpané dutiny

Ahoj. Zítra jdu na test na covid. Jenže mám problémy s ucpáváním dutin. A úrovně teď se toho nemůžu delší dobu zbavit. Mám tím pádem šíleně strach z výtěrem z nosu. Není tu někdo, kdo má také problémy s ucpáváním dutin a test má za sebou? Předem děkuji za odpověď a omlouvám se za Anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8163
3.2.21 00:28

Neboj se, do nosohltanu se dostanou. Většinou je největší problém spíš ten strach uhybani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34706
3.2.21 05:45

Mívám taky chronické záněty dutin. Na testu jsem byla několikrát. Příjemné to není, ale pokud budeš držet a neuhybat, je to záležitost zlomku okamžiku. Já jsem zažila několikrát, že mi dělali při zánětu punkci dratkem, možná bych to přirovnala k tomu.

Na chronické záněty dutin mi pomáhají léky na alergie, i když alergik nejsem. Zkusila jsem snad všechno přírodní, sinupret mám jako výživový doplněk, ale bez efektu. Až po nasazení desloratadinu a kortikoidnich nosních kapek, které beru vždy jen po určitou dobu s přestávkami, se mi výrazně ulevilo. Beru to jako genetickou záležitost. Mám kratší nos a širší dutiny. Mám sklony mít záněty z každé rýmy.

Někde jsem četla o operaci nosní přepážky, to mi na ORL nenabidli. Dále jsem četla, že chronickým zánětem dutin trpí lidé, kteří mají často zubní kazy, že ta infekce se lehce přenese, je to kousek. Těžko říct, zubní kaz občas mám, ale žádná hrůza. Chronickými záněty dutin trpím od dětství a v dospívání jsem jednu dobu trpěla na zvýšenou kazivost zubů, ale spíš k vůli tomu, že jsem do 16 let brala každý den léky jiné vrozené onemocnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
3.2.21 07:45

Mě ta zkušenost teprve čeká, nicméně nevím, proč by měl zánět dutin při testu vadit. Oni tou tycinkou nelezou do dutin. A to by navíc spíš pomohlo, taková punkce by to byla. Každopádně doporučím zajít na na nějaké dobre orl. Mně se z častých zánětu dutin vyklubalo x dalších problémů, kvůli kterým jdu za chvíli na operaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat