Covid, ale negativní test

Anonymní
2.2.21 21:24

Covid, ale negativní test

Hezký večer. V pondělí jsem byla s přítelem, se kterým spolu bydlíme na PCR testu na Covid. Já mám příznaky už od čtvrtka - bolest hlavy, bolest zad, horečka skoro 39, lehký kašel, bolest očí, problémy s dýcháním - a jsem prosím prý negativní. Přítel má od neděle, tzn. o 4 dny později, teplotu 38 a kašel - a je pozitivní. Jak je tohle vůbec možné? Může se vůbec PCR test mýlit? Volala jsem doktorce a prý když mi vyšlo, že jsem negativní, tak jsem negativní a na další test mám jít za 5 dní, aby se ukázalo, jestli to od něj chytím nebo ne. Ale já jsem přece nemocná o 4 dny déle než on. :think: Co si o tom myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8974
2.2.21 21:29

Že nic v životě není 100%. Tady bych to tipovala na nedobrou techniku odběru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21784
2.2.21 21:29

Nemyslím si o tom raději nic, uvidíš za těch 5 dní - takových divných případů je spousta, beztak musíš mít karanténu a je ti blbě, tak co už řeší, jestli jsi pozitivní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20024
2.2.21 21:30

Ale víš, že pořád ještě existuje chřipka? Ono to klidně může být tak, že máte oba jen chřipku a on prodělal bezpříznakový covid už před měsícem. PCR test je schopný zachytit pozůstatky viru i když už není aktivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 21:34

@Janli Chřipka samozřejmě existuje, ale vzhledem k nošení roušek není teď tak rozšířená.

Já chřipku tedy nikdy neměla, nedokážu posoudit, jaký je v tom rozdíl, jestli jsou u ní i dýchací potíže.

• Citovat
  • Nahlásit
20024
2.2.21 21:37
@Anonymní píše:
@Janli Chřipka samozřejmě existuje, ale vzhledem k nošení roušek není teď tak rozšířená.Já chřipku tedy nikdy neměla, nedokážu posoudit, jaký je v tom rozdíl, jestli jsou u ní i dýchací potíže.

Já měla chřipku před vánoci. Čert ví, kde jsem k ní přišla, chodím jen do školky a nakoupit. Taky jsem byla přesvědčená, že jde o covid. Test negativní. I u chřipky je ti pekelně zle…Pak jsem covid chytla v lednu a to už byl test pozitivní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 21:42

@Janli Já jsem právě měla posledních 14 dní zánět močových cest. Nechodila jsem vůbec nikam, byla jsem akorát 1× u doktora. A tam se mnou seděl v čekárně covid pozitivní člověk. Slyšela jsem pak doktora, jak po něm řve, co tam dělá.

Navíc jsem byla na odběrném místě, kde mi udělali jen výtěr z krku, ani ne z nosu, tak nevím, jestli se tomu dá věřit. Příště bych šla spíš někam do nemocnice. Taky jde o to, že takhle se na mě vztahuje delší karanténa, než kdybych byla podle testu pozitivní.

• Citovat
  • Nahlásit
20024
2.2.21 21:48
@Anonymní píše:
@Janli Já jsem právě měla posledních 14 dní zánět močových cest. Nechodila jsem vůbec nikam, byla jsem akorát 1× u doktora. A tam se mnou seděl v čekárně covid pozitivní člověk. Slyšela jsem pak doktora, jak po něm řve, co tam dělá.Navíc jsem byla na odběrném místě, kde mi udělali jen výtěr z krku, ani ne z nosu, tak nevím, jestli se tomu dá věřit. Příště bych šla spíš někam do nemocnice. Taky jde o to, že takhle se na mě vztahuje delší karanténa, než kdybych byla podle testu pozitivní.

Jestli ti dělali stěr z krku, tak ten úplně přesný není. Je to blbý no. Můžeš klidně jít na test už zítra, pokud máš možnost se objednat někam, kde dělají stěr z nosohltanu. Jestli máš ale opravdu covid, tak ti na doléčení stejně nebude stačit deset dnů a budeš nejspíš ráda, že můžeš zůstat doma o pár dnů dýl. Já se z toho hrabu už třetí týden a nebýt na mateřský, tak práci nedávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6017
2.2.21 21:51

Jednak můžeš mít něco jiného než covid…

no a další věc je, že ne vždy se covid prokáže z hodních cest dýchacích. Vyprávěli mi o tom v nemocnici na Homolce, že tam mají na JIPu čím dál více případům že ty lidi mají evidentní těžký covid, ale všechny testy z hodních cest dýchacích jsou negativní. Až když se udělá test na vzorku z plic, tak se ukáže ten pozitivní covid.
Nám přesně takhle v jiné nemocnici na to nedávno umřel děda. Také evidentní příznaky - negativní testy. I když ho přijali do nemocnice, tak měl oficiálně „jen“ zápal plic - opšt negativní testy. Když se to prokázalo z dolních cest dýchacích, tak už to bylo na konci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 21:52

@Janli Právě jsem dnes volala té doktorce a ona mi řekla, že opakovat test můžu až po 5 dnech. Já jsem nezaměstnaná, hledám si práci, takže mě to docela blokuje.

Horečku jsme měli jen asi 2 dny každý, teď už je nám lépe. Větší problémy mám paradoxně já, s tím dýcháním, ale také je to už lepší.

• Citovat
  • Nahlásit
19738
2.2.21 21:53
@Anonymní píše:
@Janli Já jsem právě měla posledních 14 dní zánět močových cest. Nechodila jsem vůbec nikam, byla jsem akorát 1× u doktora. A tam se mnou seděl v čekárně covid pozitivní člověk. Slyšela jsem pak doktora, jak po něm řve, co tam dělá.Navíc jsem byla na odběrném místě, kde mi udělali jen výtěr z krku, ani ne z nosu, tak nevím, jestli se tomu dá věřit. Příště bych šla spíš někam do nemocnice. Taky jde o to, že takhle se na mě vztahuje delší karanténa, než kdybych byla podle testu pozitivní.

A pokud budeš pozitivní za těch 5 dní, jedeš dalších 10 dní…Občas mi to hlava nebere. Dcerka měla covid, tak jsme s ní byli doma. Po 5 dnech, kdy se mnou ležela v posteli, mazlila se atd., jsem dostala teploty, bolest hlavy, svalů a hlavně zad, pálení očí a v nose, pocit na zvracení. Přesně to, co dcerka a i babička a s dědou, u kterých byla dcerka pár dní před tím. Já podle výsledků negativní, ale babička s dědou oba pozitivní. Moc nechápu. Pře tím, už jsem pár odběrů absolvovala, díky dřívějším karanténám, a tady mi přijde, že mi do toho nosu ani moc nezajela, jen to polechtalo…Ale neudělám s tím nic. Takže si zjistím vše okolo testu na protilátky a nechám si ho pak udělat a jsem zvědavá, jestli jsem ten covid měla či ne.
Ty dolež karanténu, přesně tak, jako by jsi ho měla, což nejspíš máš. Nic jiného ti asi nezbyde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19738
2.2.21 21:53
@Anonymní píše:
@Janli Právě jsem dnes volala té doktorce a ona mi řekla, že opakovat test můžu až po 5 dnech. Já jsem nezaměstnaná, hledám si práci, takže mě to docela blokuje.Horečku jsme měli jen asi 2 dny každý, teď už je nám lépe. Větší problémy mám paradoxně já, s tím dýcháním, ale také je to už lepší.

a co antigenní? tam se může chodit po třech dnech, ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 21:57

@Keyllah Antigenni test se může udělat až 5 dní po negativním PCR. Takže ani tudy cesta nevede.

• Citovat
  • Nahlásit
8974
2.2.21 21:59

@Keyllah : pojišťovna protilátky nehradí. Jestli Ti ta informace za pár stovek k něčemu bude :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19738
2.2.21 22:01
@cell píše:
@Keyllah : pojišťovna protilátky nehradí. Jestli Ti ta informace za pár stovek k něčemu bude :nevim:

Celkem bude, pokud je budu mít, tak pokud se nepletu, nemusím do karantény a já bych ráda občas do práce :-))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat