Test na covid a kapky do nosu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.3.21 13:42

Test na covid a kapky do nosu

Dobré odpoledne.
Věděl by někdo proč si před testem na Covid nemohu dát nosní kapky nebo sprej? Jaký to má vliv na test?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
20283
12.3.21 13:48

No protože nechceš vyplavovat a ředit prostředí na sliznici, hrozí pak zkreslení výsledků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14816
12.3.21 13:51

Asi potřebuji co nejkoncentrovanejsi sopel a kapkama ho rozredis tak by to možná test nemusel zachytit. Bych si tak tipla logickou úvahou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 14:07

No já si dala před antigením testem sprej do nosu a vyšel mi pozitivní :roll: A nebylo mi lautr nic. Po 30min. mi ho udělali znovu a negativní.

• Citovat
  • Nahlásit
19
12.3.21 14:48

@Ou takže je možné že pokud covid budu mít a dám si nosní sprej tak je možné že mi test může vyjít negativní? Já jen že nosní spreje používám často (jaro, léto alergie) nebo časté nachlazení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 20:50

Jak kapky ovlivňují test?

Ahoj, mám jít na test a dlouhodobě používám kapky do nosu. V čem vlastně ovlivňují pcr test? A je to spíš tak, že test je kvůli tomu falešně negativní nebo naopak falešně pozitivní? Jen jestli je mám vynechat a zajímá mě, jaký to na to má vliv

• Citovat
  • Nahlásit
8330
18.1.22 21:18
@Anonymní píše:
Ahoj, mám jít na test a dlouhodobě používám kapky do nosu. V čem vlastně ovlivňují pcr test? A je to spíš tak, že test je kvůli tomu falešně negativní nebo naopak falešně pozitivní? Jen jestli je mám vynechat a zajímá mě, jaký to na to má vliv

Nevím, jak to ovlivňuje výsledek testu. Ale pokud bez kapek „nepřežiješ“, užij je radši půl hodiny předem, jestli ti to vydrží působit, než užívat hned před vstupem na odběry. A až se budeš cítit zdravá, začni tu závislost řešit. S hodně velkou vůlí to zvládneš sama jednoduše abstinencí, nebo v horším případě (a při menší vůli) můžeš dostat na orl kortikoidní sprej, který taky pomůže se zklidněním sliznice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 21:21
@Petule030 píše:
Nevím, jak to ovlivňuje výsledek testu. Ale pokud bez kapek „nepřežiješ“, užij je radši půl hodiny předem, jestli ti to vydrží působit, než užívat hned před vstupem na odběry. A až se budeš cítit zdravá, začni tu závislost řešit. S hodně velkou vůlí to zvládneš sama jednoduše abstinencí, nebo v horším případě (a při menší vůli) můžeš dostat na orl kortikoidní sprej, který taky pomůže se zklidněním sliznice.

To nejsou kapky na ucpaný nos, ale předepsané od lékaře určené na dlouhodobé užívání a jsou vhodné i pro alergiky. Takže to bez nich zvládnu, nejsou na ucpaný nos, jen mě zajímalo proč to tak vlastně je. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
8330
18.1.22 22:02
@Anonymní píše:
To nejsou kapky na ucpaný nos, ale předepsané od lékaře určené na dlouhodobé užívání a jsou vhodné i pro alergiky. Takže to bez nich zvládnu, nejsou na ucpaný nos, jen mě zajímalo proč to tak vlastně je. :lol:

Aha, promiň, pochopila jsem to jako že kapky na ucpaný nos. V tom případě tuplem netuším. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 22:03
@Petule030 píše:
Aha, promiň, pochopila jsem to jako že kapky na ucpaný nos. V tom případě tuplem netuším. :lol:

To se neomlouvej, já bych to pochopila stejně :D

• Citovat
  • Nahlásit
581
19.1.22 14:12

Taky jsem to pochopila jako sprej do nosu. Ten dobře ničí sliznici. Raději týden rýmu než toto. Ale pokud to máš na alergie… Jinak cokoliv ovlivní výsledek. Před odběrem by se 1-2 hodiny nemělo pít nic. Tak prostě si to časově naplánovat takto, ať máš 2 hodiny čisto ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 14:14
@adamcoka píše:
Taky jsem to pochopila jako sprej do nosu. Ten dobře ničí sliznici. Raději týden rýmu než toto. Ale pokud to máš na alergie… Jinak cokoliv ovlivní výsledek. Před odběrem by se 1-2 hodiny nemělo pít nic. Tak prostě si to časově naplánovat takto, ať máš 2 hodiny čisto ;)

A ovlivňuje to výsledek spíš k falešné negativně nebo naopak?

• Citovat
  • Nahlásit
581
19.1.22 14:21

Řekla bych že spíše falešně negativně. Ale ověřené to nemám, jen mi to logicky tak sedí…
Představím si třeba špinavý hrníček a když ho propláchnu vodou, tak ten nepořádek z něj zmizí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat