Máma má covid

Anonymní
11.3.21 06:19

Máma má covid

Ahoj holky… Moje mamka pracuje s covid pacienty, nicméně se nakazila v době své dovolené. Začala mít příznaky jako hodně unavu, a bolesti kosti a kloubů ve středu.( má artritidu tak to přisuzovala tomu). V pátek ji dělali antigenní test a byl negativní. V neděli začala kašlat, bolest na průduškách, bolest kosti a kloubů.. včera pcr test pozitivní. Teploty nemá, průdušky ji už moc neboli.. za jak dlouho myslíte že se projeví horší příznaky? :( Dost se o ní bojím… :( Chodím ji nakupovat, ale mám malá dvojčata, tak ji moc nedokážu pomoct… Akorát z toho v noci nespím, každej den se jí pořád ptám jak ji je… Je mi z toho na houby. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1253
11.3.21 06:22

Horší příznaky se projevit vůbec nemusí. Hlavně zbytečně nepanikar. Většina má mírný průběh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9437
11.3.21 06:25

Nejspíš už se neprojeví nic. Nejhorší má za sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 06:47

Babička měla lehký průběh, Covid na ústupu - ale začalo se jí špatně dýchat a do pár hodin v nemocnici zemřela. Plíce funkční na 30%, řekl lékař. Covid neprokázaly 4 testy, až pátý v nemocnici Covid prokázal. Dle slov lékaře, už Covid dozníval a tohle byl jeho následek. V mé rodin už to mělo 6 lidí - jeden skončil na kyslíku (oboustranný covidový zápal plic a plicní embolie), druhý plicní ventilace a zatím se neví, babička na následky zemřela a zbytek mírný průběh. Přežil to bez větších obtíží i člověk s mnoha chorobami a obezitou. Kdo ví, je to loterie. Držím palce, ať vše dobře dopadne.

• Citovat
  • Nahlásit
62941
11.3.21 06:52

Nemusí mít horší, spousta lidí o tom ani neví :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415
11.3.21 06:59

Já osobně měla první tři dny příznaky běžné nachlazení, pak dva dny zlepšení a šestý den se mi prudce přitížilo a trpěla jsem další týden, měla horečky, hnusný kašel a pomohly až atb. Ten svůj horší průběh přisuzuji těhotenství (7měsíc) Muž měl lehčí průběh a děti bez jediného příznaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10654
11.3.21 07:30
@Anonymní píše:
Ahoj holky… Moje mamka pracuje s covid pacienty, nicméně se nakazila v době své dovolené. Začala mít příznaky jako hodně unavu, a bolesti kosti a kloubů ve středu.( má artritidu tak to přisuzovala tomu). V pátek ji dělali antigenní test a byl negativní. V neděli začala kašlat, bolest na průduškách, bolest kosti a kloubů.. včera pcr test pozitivní. Teploty nemá, průdušky ji už moc neboli.. za jak dlouho myslíte že se projeví horší příznaky? :( Dost se o ní bojím… :( Chodím ji nakupovat, ale mám malá dvojčata, tak ji moc nedokážu pomoct… Akorát z toho v noci nespím, každej den se jí pořád ptám jak ji je… Je mi z toho na houby. :,(

Já myslela, že už alespoň všichni v „první linii“ jsou očkovaní :nevim:.
Jinak ve svém okolí nemám nikoho, kdo by měl nějaké váznější příznaky. Ani stejda 70 let, ani maminka kamarádky 65 let, kolegyně 60…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20605
11.3.21 07:41

7 a 14 den je prý krizový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
888
11.3.21 07:54

Také myslím, že to nejhorší má za sebou. Moje mami asi 3 dny trpěla dušností, že jsme mysleli, že jí budeme volat sanitku. K tomu zimnici. Od nějakého 4. dne na tom byla lépe a lépe. U nás si tím prošla komplet celá rodina, někdo měl těžší, někdo lehčí průběh, 2 staří zemřeli, někdo byl pozitivní avšak bezpriznakovy. Je to skutečně sázka do loterie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30992
11.3.21 07:56
@Anonymní píše:
Ahoj holky… Moje mamka pracuje s covid pacienty, nicméně se nakazila v době své dovolené. Začala mít příznaky jako hodně unavu, a bolesti kosti a kloubů ve středu.( má artritidu tak to přisuzovala tomu). V pátek ji dělali antigenní test a byl negativní. V neděli začala kašlat, bolest na průduškách, bolest kosti a kloubů.. včera pcr test pozitivní. Teploty nemá, průdušky ji už moc neboli.. za jak dlouho myslíte že se projeví horší příznaky? :( Dost se o ní bojím… :( Chodím ji nakupovat, ale mám malá dvojčata, tak ji moc nedokážu pomoct… Akorát z toho v noci nespím, každej den se jí pořád ptám jak ji je… Je mi z toho na houby. :,(

Po cca týdnu přichází uzdravení nebo prudké zhoršení. Ať je mamince zase dobře :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5454
11.3.21 08:21
@Ju21na píše:
Také myslím, že to nejhorší má za sebou. Moje mami asi 3 dny trpěla dušností, že jsme mysleli, že jí budeme volat sanitku. K tomu zimnici. Od nějakého 4. dne na tom byla lépe a lépe. U nás si tím prošla komplet celá rodina, někdo měl těžší, někdo lehčí průběh, 2 staří zemřeli, někdo byl pozitivní avšak bezpriznakovy. Je to skutečně sázka do loterie.

Kde jste to celá rodina vzali? U nás to měl jeden člověk. Zůstal ve své rodině a všichni zůstali doma. Nikdo to něj nechytil a nebo neměli příznaky. A nikam dál se to nedostalo. A všichni stáří v rodině teď procházejí očkováním. Tak doufám, že už je to nepotká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2861
11.3.21 08:26

TAké se divím, že není očkovaná. Moje mamka, 65 let, měla asi týden horečky do 39, které šly po Paralenu, Acilpirinu dolů, pak asi tři dny kašel. Táta, 70 let, to od ní chytil a příznaky neměl žádné. Mamka to chytla v listopadu. Teď už má první dávku vakcíny, protože učí v MŠ. Jedna její kolegyně měla Covid v říjnu, horší průběh, ale ne na nemocnici, teď to chytla znovu a skoro bez příznaků. Ale taky jsem se o mamku bála, taky jsem dávala sem dotaz. Snad to bude dobrý :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
11.3.21 08:31

Chápu, že se o maminku bojíš, taky bych se bála. Já jsem sama sebe trochu uklidnila tím, že jsem mamince nakoupila hromadu vitamínů, antibakteriální gel, mýdlo a respirátory a vozím jí nákupy, takže vůbec nikam nemusí. Ona je ale v důchodu. Jestli to maminka snáší dobře, tak se ani třeba ty špatné příznaky neobjeví. Uvař si na noc třeba heřmánkový nebo meduňkový čaj s medem a snaž se aspoň trochu prospat, ať jsi fit kvůli dětem. Budu držet palce, aby se maminka brzy uzdravila. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
11.3.21 08:43

Ahoj, taky jsem se o rodice dost bala, kdyz to dostali. Mamka 60, cukrovka, obezita a tata 74 v te dobe cekatel na operaci srdce - oba zvladli Covid prekonat doma. Ted uz je mamka naockovana komplet a tata uz ma po te operaci a je naockovany prvni davkou :palec:. Me se to treba zlepsilo, ze uz jsem si myslela, ze to mam za sebou a pak se to zase zhorsilo. Manzelovi se to zhorsilo 8.den a ok byl po 14. dnech. Je to takova zaludna nemoc. Zeny to pry zvladaji lepe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3883
11.3.21 09:32
@ivašot. píše:
Já myslela, že už alespoň všichni v „první linii“ jsou očkovaní :nevim:.
Jinak ve svém okolí nemám nikoho, kdo by měl nějaké váznější příznaky. Ani stejda 70 let, ani maminka kamarádky 65 let, kolegyně 60…

očkování je dobrovolné, ne každý se chce nechat očkovat. Takže očkovaní jsou všichni zdravotníci v první linii, kteří o to stáli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat