Zavřené okresy

Anonymní
10.3.21 09:41

Zavřené okresy

Maminky mám takový dotaz nebo nevim jak to nazvat.. mame babičku v jiném okresu cca 80 km daleko od nás, syn mi doma place věcně za babičkou, teď díky zavrenym okresu ji nemuzem nastevovat jako doposud cca 3× týdne, byl na to zvyklý, už si nevím rady jak ho utěšit co dělat :( nemáte nějaké rady?:(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
156
10.3.21 09:45

A kolik je synovi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
10.3.21 09:53

Bude to prostě muset vydržet :nevim: Zavolejte si přes Skype nebo jinou aplikaci jako videohovor. Já mám mámu taky půl hodiny autem od baráku, ale už je to jiný okres a bohužel. Staví tam prý policajti každý den. Za tu pokutu mi to nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52900
10.3.21 09:54

My to resime volanim pres Messenger atd.
Vidi se, mluvi spolu. Osobni kontakt to nenahradi, ale da se to vydrzet.
Ale nase deti jsou zvykle, ze tatka za praci cestuje v beznem rezimu. Takze si takhle volaji denne hodinu i vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
10.3.21 09:57

Zkuste videohovory, at syn aspon takhle babičku vidi, bohuzel to musime vsichni vydržet.😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2904
10.3.21 09:58

Jak už psali ostatní, řešte to videohovorem. Nevím, jak je na tom babička s ovládáním technologií, ale já bych k ní zajela sama (péče o rodinného příslušníka - výjimka) a babičku to naučila. A pak si přes internet si volat podle potřeby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
10.3.21 10:02
@Anonymní píše:
Maminky mám takový dotaz nebo nevim jak to nazvat.. mame babičku v jiném okresu cca 80 km daleko od nás, syn mi doma place věcně za babičkou, teď díky zavrenym okresu ji nemuzem nastevovat jako doposud cca 3× týdne, byl na to zvyklý, už si nevím rady jak ho utěšit co dělat :( nemáte nějaké rady?:(

Buď mu to vysvětlit, že bohužel je teď nařízení, že se nesmí nikam jezdit, případně, pokud jsi s tím ok, tak videohovor. A nebo pokud nemáte vy nebo babička obavy: Vytisknout prohlášení, tuším, že je to první bod, péče o příbuzné, podepsat, informovat babičku o tom, že se může stát, že někdo zavolá a jet. Jela jsem takto 2× v době kdy byl zavřený ještě jen náš chebský okres a kontrolovali to (to ještě jsi ani nemusela mít prohlášení) řekla jsem, že jedu prarodičům nakoupit, odvézt k doktoru a problém projet nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7262
10.3.21 10:15
@Anonymní píše:

Legálně ne. Ilegálně ano, ale když vás zrovna zastaví, tak se bude blbě vysvětlovat, že jedete všichni (nebo dospělí + dítě) poskytnout neodkladnou péči… Samozřejmě, dá se tvrdit, že dítě nemá kdo pohlídat… ale lhát se nemá. Řešil bych to videohovory, nakonec naše děti to tak dělají jak s příbuznými, tak s kamarády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55009
10.3.21 10:20

Volejte zatím po Skype. Přeji, ať se brzy okresy otevřou. Mám to podobně s rodičema- nejbližší vzdálenost 90 km a přes nejméně dva okresy. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 10:23

@Murka bohužel nemá ntb, má starý telefon tak jde pouze volání, ta pece mě napadla, její přítel je po infarktu a máma je nemocná kolikrát nemůže ani nakoupit, proto jsem tamnjezdía tak často (mám auto, nakoupila jsem, poklidila) ale nevím jak by se PČR tvarila kdybych sebou četla syna právě a přeci jenom taky ta pokuta je velká a na to v dnešní době člověk nemá…

• Citovat
  • Nahlásit
52900
10.3.21 10:27

Mam kamarady policajty. Lidi maji velmi vtipne duvody, ze musi. Napr. clovek zijici u Hodonina a nutne potrebuje nakoupit v Lednici :mrgreen: nebo potrebuje si tam v lese zabehat. Pak jina vymluva, ze neco potrebuje vybrat v Otrokovicich. Nepusti je.
Jela jsem vcera s kolegyni v nasem okrese na ockovani. Dve hlidky kousek u sebe a obe nas braly. Ona ma takove starsi auto, podezrele samo o sobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2904
10.3.21 10:55
@Anonymní píše:
@Murka bohužel nemá ntb, má starý telefon tak jde pouze volání, ta pece mě napadla, její přítel je po infarktu a máma je nemocná kolikrát nemůže ani nakoupit, proto jsem tamnjezdía tak často (mám auto, nakoupila jsem, poklidila) ale nevím jak by se PČR tvarila kdybych sebou četla syna právě a přeci jenom taky ta pokuta je velká a na to v dnešní době člověk nemá…

Tak ta péče by bez problému prošla, nicméně asi by prudili, proč sebou vezeš dítě. Samozřejmě záleží na koho narazíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 11:00

@Murka to ano, moc vám děkuji za rady, jinak synovi jsou 4 roky, takže moc mi nejde mu to vysvětlit, každopádně zkusíme toto kdyžtak nás obrátí zpátky

• Citovat
  • Nahlásit
4483
10.3.21 12:09

Já vozím děti do práce, dnes mě hlídka stavěla, podívali se na potvrzení od zaměstnavatele a děti nijak nekomentovali… Pokud je syn ještě malý tak prostě řekni, že se o maminku postarat musíš a pro dítě nemáš hlídání. Prudit myslím nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
10.3.21 15:52
@Murka píše:
Tak ta péče by bez problému prošla, nicméně asi by prudili, proč sebou vezeš dítě. Samozřejmě záleží na koho narazíš.

No protože jsou zavřené veškeré školy, školky, jesle, prostě vše…myslím, že dítko beztak řešit nebudou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat