Testování dětí o prázdninách

991
22.5.21 09:27

Testování dětí o prázdninách

Jak budete řešit testování dětí o prázdninách? Prosím ty, které musí nějak řešit testování. Máme léto celkem dost rozplánované, děti budou na příměstském táboře, pobytovém táboře, dvě dovolené ( i když jen tady po Česku, Slovensku a Rakousku). My už budeme s manželem plně očkováni. Ale co s dětmi? Jak to budete řešit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2639
22.5.21 09:34

Pokud to bude nutné, tak asi v testovacích centrech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22624
22.5.21 09:51

A jak bys to chela řešit? Pokud budou ty testy třeba, budeš muset do testovacího centra, aby jim zastourali v nose a dali vam potvrzení. Jinak to neudelas no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1494
22.5.21 10:18

V testovacím centru, jinak se to nevyřeší ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1834
22.5.21 10:35

Pokud se nebudou muset testovat firmy, tak předpokládám, že ani děti na tábory, protože jako sorry, co v tom je jinak za logiku. Jakože třeba na příměstský tábor o 15ti dětech bude muset mít dítě test a dělník ve fabrice s 1000 zaměstnanci ne? Jako vážně? Ať už jdou do hajz. u. Já myslím, že už to ty děti letos odnesly dost. :pocitac:
Edit - na dovolenou k moři počítáme s testem u staršího syna, půjdeme na neinvazivní PCR test ze slin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
22.5.21 11:17
@Kriss Tina píše:
A jak bys to chela řešit? Pokud budou ty testy třeba, budeš muset do testovacího centra, aby jim zastourali v nose a dali vam potvrzení. Jinak to neudelas no :nevim:

o to mi nejde, to dělám i teď, jde mi o četnost a od července to nebude hrazené. A budou to potřebovat co tři dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
22.5.21 11:22

@Netopýr1 jedeme třeba po Čechách na dva týdny, teď to znamená ubytování. Takže jeden PCR nestačí, antigenní nebudou hradit vůbec. Pak jim hned navazují tábory, na pobytový bude určitě potřeba test, to už je v pokynech. Nicméně pobytový je na 14 dnů, jestli jim tedy bude stačit udělat na začátku, pak už to nebudou v průběhu tábora řešit :nevim: Prostě vůbec nevím, jak to s dětmi budu dělat Ještě jsem tak nějak doufala, že třeba pro děti do 16 let zruší tu povinnost prokazovat se negativním testem, ale nevypadá to tedy. Teď je testuji, v pondělí škola, ve čtvrtek chodíme do laborky, takže je mám pokryté na veškeré aktivity, ale představa, že tohle řeším celé prázdniny někde po republice :nevim: Tak mě napadlo, jestli už nad tím někdo nepřemýšlel, jak to bude praktikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2639
22.5.21 11:25
@Arboretka píše:
o to mi nejde, to dělám i teď, jde mi o četnost a od července to nebude hrazené. A budou to potřebovat co tři dny.

Bude hrazený 2× pcr nebo 4× antigenní test za měsíc. Nám to bude stačit - jeden před 3 týdenním táborem a 2 PCR v průběhu 14denní dovolené. V případě, že by nestačilo, tak holt připlatíme za antigen :nevim: Ale třeba pro děti nechají testování zdarma jako dosud, protože ty ještě očkované být nemůžou, tak je, logicky, nelze k očkování motivovat ničím. Ani snížením úhrady za testování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2639
22.5.21 11:31

Ale jinak souhlasím s tím, že soudruzi z NDR zase chtějí šetřit na nesprávném místě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
22.5.21 12:21
@Jahru píše:
Bude hrazený 2× pcr nebo 4× antigenní test za měsíc. Nám to bude stačit - jeden před 3 týdenním táborem a 2 PCR v průběhu 14denní dovolené. V případě, že by nestačilo, tak holt připlatíme za antigen :nevim: Ale třeba pro děti nechají testování zdarma jako dosud, protože ty ještě očkované být nemůžou, tak je, logicky, nelze k očkování motivovat ničím. Ani snížením úhrady za testování.

no mně ani omylem. Ještě asni neví, co na táboře. Testované budou všechny děti před nástupem. V pokynech je, že jsou zrušeny všechny akce, kde by mohly přijít do styku s lidmi zvenčí, jako výlety do města, na koupák a podobně. Přesto to vypadá, že budou muset být nějak testovány i v průběhu tábora, dle pokynů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2639
22.5.21 12:34
@Arboretka píše:
no mně ani omylem. Ještě asni neví, co na táboře. Testované budou všechny děti před nástupem. V pokynech je, že jsou zrušeny všechny akce, kde by mohly přijít do styku s lidmi zvenčí, jako výlety do města, na koupák a podobně. Přesto to vypadá, že budou muset být nějak testovány i v průběhu tábora, dle pokynů.

Jsem si představila, jak se 30hlavý skautský tábor 2× týdně sebere a vydá z lesů na 4hodinovou pěší cestu do nejbližšího testovacího centra a pak zase zpět. A to vše opakovat po dobu 3 týdnů. No, nevidím to moc reálně. Doufám, že tohle naši zákonodárci nenakážou. I když by mě asi nepřekvapilo už nic :nevim:
P. S. Bude-li třeba, tak dětem přibalím pár Ag testů s sebou, ale víc to asi řešit nehodlám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4338
22.5.21 13:28
@Arboretka píše:
Jak budete řešit testování dětí o prázdninách? Prosím ty, které musí nějak řešit testování. Máme léto celkem dost rozplánované, děti budou na příměstském táboře, pobytovém táboře, dvě dovolené ( i když jen tady po Česku, Slovensku a Rakousku). My už budeme s manželem plně očkováni. Ale co s dětmi? Jak to budete řešit?

pokud bude stačit antigenní test tak to mám snadné. Otestuju doma a dám potvrzení. Z práce jsem si několik orazítkovaných přinesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3739
22.5.21 19:53

No mám z toho taky hrůzu. Asi to budeme dělat tak, že před táborem na test zajedem, ale jinak třeba před koupalištěm nevím. Děti asi raději nepůjdou, než je stále tahat na test. Máme nejbližší testování asi 25 km😢A já jako těhotná, nemůžu na očkování, tak budu muset na testy taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
22.5.21 20:05

@Ráďa 25 já to mám asi 15km, my už budeme v létě i po druhé dávce. Ale dovolené máme stylem, že jsme dva dny tam, pak přejíždíme a tak dále. Část Rakousko, část Slovensko. Na ubytování tady je to potřeba, no vůbec nevím. Doufala jsem, že v tom létě už to půjde tak nějak volněji. Příští víkend jedeme na víkend na sportovní kemp, tak už jsem je všechny zarezervovala ve čtvrtek večer na test, i s manželem, ten ještě nebude 21 dnů po první dávce, já už od středy jo. To jim na tři stačí antigen. Ale ty delší pobyty, ještě kombinované s přejezdem hranic…no to chci vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53780
22.5.21 20:12

Před odjezdem na tábor dítěti do nosu rejpnout nechám, to bude nejspíš podmínka k odjezdu a když dítě velmi jet chce, tak to holt podstoupí. Na táboře ať si to řeší tábor, ale je to fakt banda totálních idi. otů - na jednu stranu zakáže veškerý kontakt s okolím a na druhou je bude testovat do zblbnutí? Doufám, že někdo dostane rozum, i když poté, co vidím, co vymýšlejí za kraviny, o tom značně pochybuju.
Na soukromou dovolenou jedeme na dvě samoty do soukromí, tam to hrotit nebudou. A hospody zas nebudu hrotit já. Kašlu na to, opravdu odmítám co tři dny jezdit z přírody 20 km do civilizace (neměla by se snižovt mobilita a kontakty?), abych dostala milostivé povolení nakrmit své dítě na zahrádce hospody. Takže ano, zcela vědomě budu riskovat, že mé dítě bude šířit koronavirus a hygiena mi napaří desetitisícovou pokutu, až nás načape na zahradě venkovské hospůdky :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat