Testy na covid - kroužky pro děti

11656
2.5.21 08:00

Testy na covid - kroužky pro děti

Mám jedno školní dítě - 1.stupen a jedno skolkove. Od příštího týdne jdou do školky všechny děti a netestuji se. Školní dítě do školy příští týden nejde, takže se taky netestuje. Až bude chodit do školy, bude se testovat v pondělí. Sportovní kroužek mají ve čtvrtek. Na kroužek by měli mít platný test? Vzhledem k ceně kroužku za celý rok a tomu, že tam děti nechodily, vychází cena jedné hodiny opravdu dost vysoká. Budete své děti testovat? Jaké budete kupovat testy? Nebo děti na kroužek nedáte? A co ZUŠ? Tam je nebo není povinný test? Jak se na to celé díváte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34275
2.5.21 08:09

U nás testy dětem zabezpečuje zřizovatel(atletický klub, Sokol). V ZUŠ povinný test zatím není, výuka jeden na jednoho. Jak to bude po návratu 2. stupně do školy vlastně nevím, našeho kraje se to zatím netýká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
2.5.21 08:10

V ZUŠ se testovat nemusí, chodí zatím na jeden sportovní kroužek, kde nikdo neřeší. Pokud otevřou kroužky další, prdím na nějaké testování. Klidne mu podskrabnu, že byl i když nebude. pochybuji, že to bude někdo kontrolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28636
2.5.21 08:11

ZUŠ jeden na jednoho byl bez testu, co vim. Skupinové asi s testem. Ten test ma byt dva dny, tekze na čtvrtek uz by melo dite teoreticky jit na test jinam. Moc to nedomysleli, kdyz velkoryse povolili ta cestna prohlášení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28636
2.5.21 08:14
@hulala píše:
V ZUŠ se testovat nemusí, chodí zatím na jeden sportovní kroužek, kde nikdo neřeší. Pokud otevřou kroužky další, prdím na nějaké testování. Klidne mu podskrabnu, že byl i když nebude. pochybuji, že to bude někdo kontrolovat.

Kontrolovat se to bude v okamžiku, kdy bude neekdo pozitivni a budou trasovat. Ministerstvo rozhodlo, ze se testovat bude v pondělí, takze je jasne, ze ve čtvrtek uz je po platnosti. I kdyz nevim, jak je to s PCR testem, jestli ma pro kroužky delsi platnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11656
2.5.21 08:20
@hulala píše:

Tak si říkám, že když to udělá více lidí, tak je to pak celé zbytečne. Vždyť s tím musí počítat, že hodně lidí ty testy kupovat nebude. Měla jsem radost, že se mladší nebude testovat a nakonec by měl, ale doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53476
2.5.21 08:21

Požádej ve škole, ať ti dají potvrzení o testování, že dítě v tom týdnu bylo testované.
Moje děti se letos vracet na kroužky nebudou. Na pár týdnů to nedává smysl. Nastoupí v září. Většina kroužků jim končí v půlce června. Kontakt si vynahradí jinak (hřiště, kola, koloběžky, kamarádi u nás…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11656
2.5.21 08:22
@vokishka píše:
ZUŠ jeden na jednoho byl bez testu, co vim. Skupinové asi s testem. Tentest ma byt dva dny, tekze na čtvrtek uz by melo dite teoreticky jit na test jinam. Moc to nedomysleli, kdyz velkoryse povolili ta cestna prohlášení.

V ZUŠ skupinové nejsou povoleny zatím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
2.5.21 08:24

@Sára 1 pokud mi ty testy někdo zařídí ok. Z vlastní iniciativy ani omylem. Celé je to pakárna, vždyť na ty jejich nesmysly dlabou všichni( roušky venku, zahrádky hospod, styk ve dvou a podobně)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11656
2.5.21 08:25
@Kelsey píše:
Požádej ve škole, ať ti dají potvrzení o testování, že dítě v tom týdnu bylo testované.
Moje děti se letos vracet na kroužky nebudou. Na pár týdnů to nedává smysl. Nastoupí v září. Většina kroužků jim končí v půlce června. Kontakt si vynahradí jinak (hřiště, kola, koloběžky, kamarádi u nás…).

Ve školce se již netestuje. Ve škole se testuje v pondělí, takže ve čtvrtek je to již neplatné. Jeden týden ani nechodí do školy. Vzhledem k tomu, že to mám zaplacené, tak chci, aby děti chodily. Kontakty mají, na kole, koloběžce jezdí pořád. Kamarádů mají taky dost. Přestože běhají venku pořád, trénink je mnohem lepší - a hlavně je to po tak dlouhé době změna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11656
2.5.21 08:26
@hulala píše:
@Sára 1 pokud mi ty testy někdo zařídí ok. Z vlastní iniciativy ani omylem. Celé je to pakárna, vždyť na ty jejich nesmysly dlabou všichni( roušky venku, zahrádky hospod, styk ve dvou a podobně)

Taky mi přišlo tento týden, že je venku strašně moc lidí - i ve městě. Provoz neskutečny. V okolí nikdo nic nedodržuje. Kazdy se stýká, s kým chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
2.5.21 08:28

U dcery budou zatim trenovat venku dle puvodnich podminek bez testu. Tj. 12 dětí ve skupince. Ale test bychom ji případně zajistili u manzela v praci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53476
2.5.21 08:28

@Sára 1
Vyčkej, jaké budou pokyny od vedoucích kroužku a podle nich se zařídíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6103
2.5.21 08:36

@Sára 1 Dítě mám skolkové, na kroužek se vrací ve čtvrtek, trénink bude venku o žádném testu nebyla řeč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23894
2.5.21 09:11
@hulala píše:
V ZUŠ se testovat nemusí, chodí zatím na jeden sportovní kroužek, kde nikdo neřeší. Pokud otevřou kroužky další, prdím na nějaké testování.Klidne mu podskrabnu, že byl i když nebude. pochybuji, že to bude někdo kontrolovat.

A to je přesně ten důvod, proč nejsou a nemohou být děti testované v soukromí doma svými rodiči a celé je to hozeno na školu. Nekřičte rodiče, sami si za to můžete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat