Covid - nakažlivost

Anonymní
30.4.21 19:35

Covid - nakažlivost

Máma má covid - ztráta čichu a chuti, kašel, únava, minulý týden 6 dní horečka přes 39 stupňů. Teď už jen přetrvává kašel a ztráta čichu a chuti. Na testu nebyla, protože je to absolutně proti jejímu přesvědčení :roll: Vzala si dovolenou, protože kdyby šla k praktikovi pro neschopenku, poslal by ji na test. No a příští týden už chce jít do práce, tj. cca po 14 dnech covidu. Když se mi to nelíbilo, tak mi řekla: „No co, horečku už nemám, už jenom hrozně kašlu.“ No a mně jde o to, jestli ještě ten příští týden nemůže být nakažlivá. Jak to vlastně funguje po pozitivním testu? Musí se jít na retest, aby se zjistilo, jestli už člověk není nakažlivý? Nelíbí se mi představa, že bude v kanceláři kašlat, navíc je odpůrkyní roušek :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14588
30.4.21 19:39

Par facek by zaslouzila :cert: :cert: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68912
30.4.21 19:46

14 dní a 3 dny bez příznaků. Takže záleží, co znamená příští týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 19:48

Dokud má člověk příznaky, tedy nemusí mít horečku stačí jen kašel tak pořád je považován za pozitivního - info z hygieny nebo z covid linky už nevím kde jsme volali.
Já musela jen dodržet 14 dní karanténu, pak už jsem mohla kdekoliv i přesto, že jsem byla v dennodenním kontaktu s člověkem, který měl příznaky i po 14 dnech

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 19:50

Ano, po pozitivním testu znovu na test, dokud nebude negativní. Mě osoba velice blízká leží v nemocnici na ARO, v umělém spánku a na plicní ventilaci a ne, není mu 80, prostě chřipka to není a to byl deset dnů úplně v pohodě, pouze teplota, pak během tří dnů se mu špatně dýchalo a měl kašel a čtvrtý den už byl na JIP a pátý na ARU. Takže vlastně 13 dní trvalo než se vlastně ta nemoc projevila. A chytl to přesně od osoby, která je jak tvá matka.

Matka by si měla uvědomit, že svým nezodpovědným chováním může nakazit nekoho, kdo skončí pak přesně takhle. Zasloužila by si pár facek. Nikdy neví, kdo je silný astmatik, kdo po transplantaci plic, atd… Koho to prostě fakt sejme.

• Citovat
  • Nahlásit
31710
30.4.21 19:51
@Anonymní píše:
Máma má covid - ztráta čichu a chuti, kašel, únava, minulý týden 6 dní horečka přes 39 stupňů. Teď už jen přetrvává kašel a ztráta čichu a chuti. Na testu nebyla, protože je to absolutně proti jejímu přesvědčení :roll: Vzala si dovolenou, protože kdyby šla k praktikovi pro neschopenku, poslal by ji na test. No a příští týden už chce jít do práce, tj. cca po 14 dnech covidu. Když se mi to nelíbilo, tak mi řekla: „No co, horečku už nemám, už jenom hrozně kašlu.“ No a mně jde o to, jestli ještě ten příští týden nemůže být nakažlivá. Jak to vlastně funguje po pozitivním testu? Musí se jít na retest, aby se zjistilo, jestli už člověk není nakažlivý? Nelíbí se mi představa, že bude v kanceláři kašlat, navíc je odpůrkyní roušek :cert:

Tak v práci ji budou testovat, že?

Měla by být doma, aby se z toho pořádně dostala, jestli kašle, navíc ted je i výhoda mít potvrzení po prodělané nemoci, nemusí se testovat v práci atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9593
30.4.21 19:57

Ano může být nakažlivá, když má příznaky. Já bych ji v nejhorším nahlásila na hygienu, když má tento přístup, stačí, když jim zavoláš a oni ji pošlou povinně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4790
30.4.21 19:58
@Anonymní píše:
Máma má covid - ztráta čichu a chuti, kašel, únava, minulý týden 6 dní horečka přes 39 stupňů. Teď už jen přetrvává kašel a ztráta čichu a chuti. Na testu nebyla, protože je to absolutně proti jejímu přesvědčení :roll: Vzala si dovolenou, protože kdyby šla k praktikovi pro neschopenku, poslal by ji na test. No a příští týden už chce jít do práce, tj. cca po 14 dnech covidu. Když se mi to nelíbilo, tak mi řekla: „No co, horečku už nemám, už jenom hrozně kašlu.“ No a mně jde o to, jestli ještě ten příští týden nemůže být nakažlivá. Jak to vlastně funguje po pozitivním testu? Musí se jít na retest, aby se zjistilo, jestli už člověk není nakažlivý? Nelíbí se mi představa, že bude v kanceláři kašlat, navíc je odpůrkyní roušek :cert:

Predpokladam ze pujde na testy v praci, ktere ji doufam sejmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4790
30.4.21 20:01
@Anonymní píše:

Apropo a byt nadrizenou tve matky a prijit do prace s intenz. kaslem tak ji kopnu s rozbehem nekam a jakmile bude pozit.pri testech, tak ji to dam sezrat na odmenach. Jsem na tyto lidi alergicka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 20:01
@Anonymní píše:
Ano, po pozitivním testu znovu na test, dokud nebude negativní. Mě osoba velice blízká leží v nemocnici na ARO, v umělém spánku a na plicní ventilaci a ne, není mu 80, prostě chřipka to není a to byl deset dnů úplně v pohodě, pouze teplota, pak během tří dnů se mu špatně dýchalo a měl kašel a čtvrtý den už byl na JIP a pátý na ARU. Takže vlastně 13 dní trvalo než se vlastně ta nemoc projevila. A chytl to přesně od osoby, která je jak tvá matka.Matka by si měla uvědomit, že svým nezodpovědným chováním může nakazit nekoho, kdo skončí pak přesně takhle. Zasloužila by si pár facek. Nikdy neví, kdo je silný astmatik, kdo po transplantaci plic, atd… Koho to prostě fakt sejme.

No je “vtipne”, ze pred mesicem byl v umelem spanku s covidem jeji svagr. Sedmdesatnik, ale v neuveritelne fyzicke forme. V pohode byste mu verili 50 let. Vime, kdo ho nakazil. Mama rikala, ze to (ten, kdo mamina svagra nakazil) je idiot, ze ho ma svedomi. A ted se chova, jak pisu vyse. Ale ona je proste takova. Pred covidem bez vycitek svedomi roznasela chripku. Ja ji to mnohokrat vysvetlovala, ze se chova strasne sobecky. Ale zbytecne :cert: Jo a ten jeji svagr to nastesti prezil, uz je doma.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 20:06
@free333 píše:
Tak v práci ji budou testovat, že?Měla by být doma, aby se z toho pořádně dostala, jestli kašle, navíc ted je i výhoda mít potvrzení po prodělané nemoci, nemusí se testovat v práci atd.

Ja bych rekla, ze u nich netestuji. Nebo se testuje vsude? Ja nevim, jsem na materske a manzel je uz pres rok na homeoffice.

Mama je fakt neskutecny sobec, hrozne me stve. A jestli testy na pracovisti zajistuje zamestnavatel, tak se obavam, ze ona se testu vyhne. Od zacatku bojkotuje rousky a bohuzel je v praci nezastupitelna (coz je problem sefa, ze si nezauci dalsiho cloveka), takze ji to prochazi. Celkove me silene stve ta jeji sobeckost a zaroven neschopnost vedeni si vymoct dodrzovani opatreni.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 20:07
@Sany80s píše:
Ano může být nakažlivá, když má příznaky. Já bych ji v nejhorším nahlásila na hygienu, když má tento přístup, stačí, když jim zavoláš a oni ji pošlou povinně.

Diky, udelam to!

• Citovat
  • Nahlásit
1366
30.4.21 20:08

Takto nezodpovednou osobu bych pěkne nabonzovala - matka, nematka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 20:10
@lilith1 píše:
Apropo a byt nadrizenou tve matky a prijit do prace s intenz. kaslem tak ji kopnu s rozbehem nekam a jakmile bude pozit.pri testech, tak ji to dam sezrat na odmenach. Jsem na tyto lidi alergicka..

Ja taky. Ale bohuzel, jak pisu vyse, jeji sef je v tomhle slaboch.

• Citovat
  • Nahlásit
10929
30.4.21 20:27
@Anonymní píše:
Ja taky. Ale bohuzel, jak pisu vyse, jeji sef je v tomhle slaboch.

Nahlasit sefovi a na hygienu, tohle je prasarna.

Navic teda v te nemocnici jeste klidne muze skoncit, na vyleceni je jeste brzo, zvlast kdyz mela tak dlouho horecky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat