Tetování, prosím o radu

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
978
25.10.21 09:39

Tetování, prosím o radu

Dobré poledne maminky, kamarádky, potřebovala bych pomoct popsat náčrt jednoho tetování, abych si zjistila význam. 😁 Na přírodopis jsem byla vždycky blb, můžete mi popsat názvy květů které jsou v tetování?
Tulipán jsem poznala…🤭 :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
978
25.10.21 09:44

Ještě bych řekla že sedmikráska, ale ten vrchní květ si nevím rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23447
25.10.21 09:54

Sedmikráska tam fakt není. Hele, ty kytky jsou jen stylizovaný. Konkrétní druh tam nenajdeš. Něco vypadá jako sléz, něco jako koukol, ale stejně tam to může být asi padesát dalších. Tulipán taky vypadá jinak. Význam bych v tom nehledala, jen další bezúčelná malůvka na kůži…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26137
25.10.21 09:56

Tulipán nevidím, podle mě to nejsou konkrétní kytky jakože podle přírodopisu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
25.10.21 10:07

Když jsme u toho tetování, taky vám přijde, že nás co ho nemáme je už menšina? 8o
Hlavně ty mladší holky okolo dvaceti jsou tetovaná snad každá. Ono malé nebo vhodně umístěné tetování je Ok ale nedávno jsem platila benzín na pumpě a tam byla obsluha, mladá holčina asi lehce nad dvacet let, taková šikovná kočka a komplet celé ruce modré od špiček prstů až ke krku. A vidím to čím dál častěji, asi jsem už stará konzerva když mě to uvádí v úžas :oops:

Samo jsem se neudržela a čučela jako Malamut na termofor, až si toho ta slečna všimla ale nějak mi prostě přijde, že tohle už je moc. Většinou mají ty holky komplet potetovanou jen jednu ruku a zbytek ne, to něco znamená, nebo je to nová móda co mě obešla? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4881
25.10.21 10:19

To vrchní mi přijde jako květ vlčího máku. Ale fakt tam není ani jedna květina, co by se dala identifikovat. Je to prostě nic neříkající květinové tetování. Jestli chceš tetování s významem, vymysli si vlastní. Najít někde na netu cizí fotku a pak v tom hledat sama pro sebe význam je pitomost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27828
25.10.21 10:22
@Týnka20 píše:
Dobré poledne maminky, kamarádky, potřebovala bych pomoct popsat náčrt jednoho tetování, abych si zjistila význam. 😁 Na přírodopis jsem byla vždycky blb, můžete mi popsat názvy květů které jsou v tetování?
Tulipán jsem poznala…🤭 :mrgreen: :mrgreen:

je to taková dětská kresbička, žádný utajený význam bych v tom nehledala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
25.10.21 10:22

To není tulipán určitě (/ten má na jednom stonku vždy jen jeden květ a nemá žádné bobulky. Podle mně to není nic konkrétního, prostě stylizované „nějaké kytky“. Pokud chceš, aby to tvoje tetování mělo nějaký význam podle květomluvy, vezmi to opačně. Vyber kytky, které ti svým výzmamem vyhovují a nech si od grafika zpracovat návrh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
25.10.21 10:28
@ElenPásková píše:
Když jsme u toho tetování, taky vám přijde, že nás co ho nemáme je už menšina? 8o
Hlavně ty mladší holky okolo dvaceti jsou tetovaná snad každá. Ono malé nebo vhodně umístěné tetování je Ok ale nedávno jsem platila benzín na pumpě a tam byla obsluha, mladá holčina asi lehce nad dvacet let, taková šikovná kočka a komplet celé ruce modré od špiček prstů až ke krku. A vidím to čím dál častěji, asi jsem už stará konzerva když mě to uvádí v úžas :oops:Samo jsem se neudržela a čučela jako Malamut na termofor, až si toho ta slečna všimla ale nějak mi prostě přijde, že tohle už je moc. Většinou mají ty holky komplet potetovanou jen jednu ruku a zbytek ne, to něco znamená, nebo je to nová móda co mě obešla? :nevim:

Mě třeba tetování na druhých lidech nijak nevadí, ať si každý se svým tělem dělá co chce :) Já sama tetovaná nejsem. Chtěla jsem, přesně kolem té dvacítky, ale neměla jsem na to tenkrát peníze (nebo spíš jsem je raději utratila za něco jiného :mrgreen: ) a dnes v pětatřiceti jsem za to fakt ráda :lol: (jednak nevěřím, že by se mi dnes líbilo to, co jsem si nechala vytetovat před takovou dobou a druhak jedu dnes v netoxické kosmetice atd. a tetování je z tohohle pohledu celkem závažný toxin pro tělo.
Ale třeba mám osmiletou dceru, která má od miminka velké jizvy na předloktích a s ní jsme o tom už mluvili, že když bude chtít, může si jizvy v dospělosti nechat překrýt tetováním (a tam to fakt bude na celé „rukávy“) - protože to je podle mě skvělá možnost pro lidi, kteří mají nějaké defekty na kůži, za které se třeba stydí, snižují jim seběvědomí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
25.10.21 10:42
@Popokatepetla píše:
Mě třeba tetování na druhých lidech nijak nevadí, ať si každý se svým tělem dělá co chce :) Já sama tetovaná nejsem. Chtěla jsem, přesně kolem té dvacítky, ale neměla jsem na to tenkrát peníze (nebo spíš jsem je raději utratila za něco jiného :mrgreen: ) a dnes v pětatřiceti jsem za to fakt ráda :lol: (jednak nevěřím, že by se mi dnes líbilo to, co jsem si nechala vytetovat před takovou dobou a druhak jedu dnes v netoxické kosmetice atd. a tetování je z tohohle pohledu celkem závažný toxin pro tělo.
Ale třeba mám osmiletou dceru, která má od miminka velké jizvy na předloktích a s ní jsme o tom už mluvili, že když bude chtít, může si jizvy v dospělosti nechat překrýt tetováním (a tam to fakt bude na celé „rukávy“) - protože to je podle mě skvělá možnost pro lidi, kteří mají nějaké defekty na kůži, za které se třeba stydí, snižují jim seběvědomí.

Jako kosmetický zásah to samozřejmě chápu, jen bych měla obavy, aby to tetování nezpůsobilo v těch jizvách nějaké změny. Přece jen je ta kůže už narušená. I když už jsem to na pár lidech po operativních zákrocích jako překrytí viděla a zdálo se, že to tu zjizvenou kůži skutečně nedráždilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
978
25.10.21 10:46

Děkuji všem za odpověď. 😀 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4881
25.10.21 11:03

Teď si uvědomuju, že v pubertě, kdy jsem trochu nad tetováním uvažovala, letěly motýlci a křídla nad zadkem :lol: Ještěže jsem tehdy měla strach z alergické reakce na barvivo. Teď bych se za to tetování propadla studem do země.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26137
25.10.21 11:12
@Čičorečka píše:
Teď si uvědomuju, že v pubertě, kdy jsem trochu nad tetováním uvažovala, letěly motýlci a křídla nad zadkem :lol: Ještěže jsem tehdy měla strach z alergické reakce na barvivo. Teď bych se za to tetování propadla studem do země.

Jo to bylo peklo :D já teda tetování mám, ale vztahuje se k mě celoživotní lásce a roky sem to promyslela a odhodlavala se k tomu :D takove ty trendy, kde chvíli letí motýlci, chvíli znaky na bedrech, pak zas nějaké hvězdičky a podobné nicneříkající nesmysly, jsou zlo a většina majitelu toho pak musí litovat :D ale zas hezky udělané tetování s nějakým vyznamem (a je jedno jestli je to centimetrova drobnost, nebo celý rukáv) jsou fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4881
25.10.21 11:58
@Kriss Tina píše:
Jo to bylo peklo :D já teda tetování mám, ale vztahuje se k mě celoživotní lásce a roky sem to promyslela a odhodlavala se k tomu :D takove ty trendy, kde chvíli letí motýlci, chvíli znaky na bedrech, pak zas nějaké hvězdičky a podobné nicneříkající nesmysly, jsou zlo a většina majitelu toho pak musí litovat :D ale zas hezky udělané tetování s nějakým vyznamem (a je jedno jestli je to centimetrova drobnost, nebo celý rukáv) jsou fajn.

Naprosto neodsuzuju tetování. Ať si každej pomaluje tělo dle své libosti. Ale tenhle trend byl zlo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6500
25.10.21 12:36
@ElenPásková píše:
Jako kosmetický zásah to samozřejmě chápu, jen bych měla obavy, aby to tetování nezpůsobilo v těch jizvách nějaké změny. Přece jen je ta kůže už narušená. I když už jsem to na pár lidech po operativních zákrocích jako překrytí viděla a zdálo se, že to tu zjizvenou kůži skutečně nedráždilo.

Kamarad ma taky tetovane jizvy na zadech, mel je od tyrani svymi rodici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat