Těžká práce a těhotenství - do kdy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.19 17:53
Tezka prace a tehu, do kdy?

Prosim o zachovani anonymity.. holky do kdy muzu bezpecne delat tezkou praci v tehu? mela jsem ted pozitivni prvni test, jsem na zacatku, snazili jsme se 10mes.,mela jsem nejake problemy a mam, nechci nic podcenit ale ani prehanet. v praci jsem to rekla sefove zcela otevrene jako tu pisu vam, ona ze budu bud delat vse dle smlouvy a mych povinnosti nebo vyhazov. odbyla me fakt hodne hnusne, je takova. pracuji kvuli casu na studium v narocne praci, sklad velkoobchodu, fakt tezke veci, zebriky, tahani tezkeho, zvedani do vysek, pohyb po konstrukci atd. zadala jsem o zmenu pozice nebo upravu naplne prace (mame vice oddeleni) ale pry to bud „risknu nebo mi da vypoved“, dr mi rekla domluvit se v praci a nezvedat tezke veci, ale jen v tel, na neco of oficialniho je brzo, myslite ze se nemusim bat? nehodlam se valet doma, prave naopak prosila jsem abych mohla normalne dal pracovat, jen ty nejtezsi veci a vysky vynechat, mam kolegy, chlapy, ale sefova to nedovoli. jak se zachovat? :pocitac: :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 24.05.19 17:59

Pokud mas normalni pracovni smlouvu, tak Te ani vyhodit nemuzou, tedy za predpokladu, ze uz nejsi ve zkusebce..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.19 18:01

@Tazvesnice prestoupila jsem na novou pozici - prakticky to same, jen za vice penez, ale mam novou zkus. dobu

Safrik
Ukecaná baba ;) 1006 příspěvků 24.05.19 18:02

Zamestnavatel te ze zakona musi dat lehci praci.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 24.05.19 18:03
@Anonymní píše:
@Tazvesnice prestoupila jsem na novou pozici - prakticky to same, jen za vice penez, ale mam novou zkus. dobu

Tak v tom pripade jsi nemela rikat, ze jsi tehotna, muzou s Tebou ukoncit pracovni pomer ve zkusebni dobe ze dne na den.. trochu se obavam, ze z Tebe sefova ted sedre kuzi a posledni den zkusebky Te vyhodi :zed:

Šáruší
Závislačka 2997 příspěvků 24.05.19 18:04

Našla jsem tohle https://www.maminka.cz/…racovni-dobu

Takže, má šéfová nadřízeného? Těžkou práci bych nevykonávala, dá-li mi těžkou práci, řeknu ne, ani omylem a udělám z ní jen tu lehkou část. Pohrozím stížností na inspektorát práce a že se klidně budu bránit soudně. Tohle zaměstnavatel nemůže vyhrát. Prostě to nedělej.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 24.05.19 18:06

@Šáruší kdyz je ve zkusebce? Obavam se, ze kdyz odmitne neco udelat a jeste jim bude hrozit inspektoratem prace, tak s ni ukonci pracovni pomer ihned :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.19 18:06

@Šáruší jsem znovu ve zkus. dobe. muze me kdykoliv vyhodit. proto se potrebuji prizpusobit nebo domluvit rozumne

Šáruší
Závislačka 2997 příspěvků 24.05.19 18:07

Tady máš přesně, co těhotná dělat nemůže
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-180

takže bych to vytiskla, dala jí to a řekla, že to prostě dělat nebudu. A ať mi laskavě přestane vyhrožovat výpovědí, protože na to nemá nárok a bude-li potřeba, budu se bránit soudně.

Šáruší
Závislačka 2997 příspěvků 24.05.19 18:08
@Anonymní píše:
@Tazvesnice prestoupila jsem na novou pozici - prakticky to same, jen za vice penez, ale mam novou zkus. dobu

aha, tak zpět, má tě v hrsti, vyhodí tě. Jsi v pytli.

Šáruší
Závislačka 2997 příspěvků 24.05.19 18:10
@Tazvesnice píše:
@Šáruší kdyz je ve zkusebce? Obavam se, ze kdyz odmitne neco udelat a jeste jim bude hrozit inspektoratem prace, tak s ni ukonci pracovni pomer ihned :nevim:

já reagovala na ten úvodní příspěvek, tam o zkušebce nic není, než jsem to dopsala, tak to doplnila.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 24.05.19 18:12

@Šáruší jasne,ja si rikala, ze jsi necetla dal a reagovala jen na uvodni prispevek, kde tahle dulezita informace chybi ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.19 18:13

Holky a myslite ze kdybych to vse delala tak to mimco uz ted ohrozi? a jak v takhle ranem zacatku tehotenstvi vubec prokazu v praci? doufala jsem ze me rozumne pochopi, nechci zadne extra ulevy, vetsinu prace bych si odvedla, pracuji tam dlouho, toto jsem necekala :pocitac: :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.19 18:14
@Tazvesnice píše:
@Šáruší jasne,ja si rikala, ze jsi necetla dal a reagovala jen na uvodni prispevek, kde tahle dulezita informace chybi ;)

doufala jsem ze to vyplynulo z toho ze mi vyhrozuje tou vypovedi, omlouvam se

Šáruší
Závislačka 2997 příspěvků 24.05.19 18:16
@Anonymní píše:
Holky a myslite ze kdybych to vse delala tak to mimco uz ted ohrozi? a jak v takhle ranem zacatku tehotenstvi vubec prokazu v praci? doufala jsem ze me rozumne pochopi, nechci zadne extra ulevy, vetsinu prace bych si odvedla, pracuji tam dlouho, toto jsem necekala :pocitac: :roll:

má tě v hrsti. Jestli to mimčo ohrozí nebo neohrozí, to těžko říct. Podle mě dlouho nedlouho, bude se tě jako těhotné chtít zbavit. Možná se pletu, ale spíš tě vyrazí před koncem zkušebky. Ze zákona máš nárok na úlevy, pokud ti je dát nemohou, je to překážka na jejich straně. Takže v podstatě s tebou budou mít jen starosti. Otázkou je, nakolik jim za to stojíš :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama