TfK versus Thule

19
30.3.21 21:53

TfK versus Thule

Ahoj holky,
věřím, že vy co sportujete jste určitě stály před podobným dilema - TfK nebo Thule? Já hodně jezdím na kole a na běžkách, takže jsem od začátku směřovala k chariotu, ale nechci používat miminkovník (přijde mi, že v tom to dítě lítá) a tak jsem začala koukat po něčem dalším - vhodný kočárek na výlety terénem a případně i ten běh - a hodně mě zaujal TfK. Máte někdo s oběma zkušenosti? U TfK se mi líbí, že dítě není úplně u země a dá se na něj dát velká korba i vajíčko, za kolo (alespoň TfK Sprot 16 co se mi líbí) ale dát nejde. Nevím, jestli by mělo zas cenu pořizovat oba dva takové „teréňáky“. Dokážete někdo poradit, jak jste to řešily vy? Potřebuju něco od narození…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10507
30.3.21 22:35

Kdysi jsem ho mela ve vyberu, ale nakonec to vyhral BJ Summit. Mimo jine i proto, ze Tfk sportak se polohuje (jestli to nezmenili) pomoci zipu a to mi vadilo. Ten Sport taky nema otocne predni kolo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6858
30.3.21 23:37

I já hledala kocarek na sport, hlavně na inline brusle a běhání. Skončila jsem také u Summita od baby joggera.
TFK mají 2 kamarádky a jsou spokojené, ne teda model sport 16, jedne akorát zlobila ruční brzda, jinak provedení je kvalitní..

Co se tvého kočárku týká, určitě bych nechtěla mít přední kolo jen pevné, ano, na sport musí být na pevno, ale určitě bych chtěla i volbu aretace.

Co si budeme povídat, za kolo prostě vozicek… takže bych být tebou vybrala třeba TFK velo, je to vozík a ma možnost nacvaknout korbu a nebo bych vybrala chariota a k tomu něco skladneho i do města, obchodaku…takový polosport. Summit je mnohem menší než velo a stejně mám ještě jeden kočár do auta a jako podvozek pro vejce, na summita mi jde vejce taky, ale nechtělo se mi ho pořád skládat do auta, když byl špinavý. Takže k doktorovi, do města, do obchodu mam ještě jeden kocarek stále v autě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
31.3.21 02:12

My jsme to vyřešili tak, že na první dceru jsme pořídili Chariot cx1, v miminkovníku s náma začala drandit terénem pěšky, na kole i na inlinech ve čtyřech měsících. K tomu jsme měli odpružený kočár Jane, který zvládal lehký terén. U druhé dcery jsme koupili Thule Urban glide ( mimochodem do jiného kočáru už bych nešla) starší putovala ve 2 letech na kole do cyklosedačky, mladší v 8 měsících do vozíku. Když jdeme do terénu nebo na inline, tak je díky Chariotu a Thule berem obě. Já teda kombinuju i s nosítkama. Teď už jsou obě holky hodně chodící, takže na kratší vzdálenosti (cca 3 km) beru jen nosítko. Odjezdili jsme takto cyklo i pěšo dovolené. Je dobré si už předem trochu naplánovat, jak aktivní život s dítětem, případně s dětma chcete mít, aby jsi pak nemusela prodávat zbytečné kočáry :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19569
31.3.21 06:36

Proc ti prijde, ze v miminkovniku dite lita? Jak lita? Da se pridelat tak, ze se nehne, je k voziku ukotveny na 6 mistech plus 5 pres pasy. My mame chariot, primarne za kolo, ale jsem s nim spokojena i s bruslemi, dite je vyborne kryte proti prachu, nevypadavaji mu hracky, ma to jako takovy pokojicek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19569
31.3.21 06:47

Ted jsem koukala ten tfk velo, ten jsem neznala. Na prvni pohled super, jde tam dat korba. Ovsem pokud bych hledala vozik primarne za kolo, tak je hrozne důležité, aby byly odepinaci boky voziku a aby mohl vlovek stahnout predni igelitovy kryt. Zadne ditky nepomohou, od toho kola se tak prasi, ze to chce ten pevny oredek. A aby clovek dite neupekk, tak moci odendat ty boky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
31.3.21 08:25

Jo, jinak k tomu miminkovníku. Novorozence bych do toho nedala, ale od cca 4 měsíců v pohodě. Dítě tam je jak na vodní posteli, houpání se dceři moc líbilo a zvládla v něm i 2 menší a jeden větší pád naprosto bez úhony. Tomu se člověk někdy nevyhne. Takže za mě cyklovozík Chariot je bezbečný. Samozřejmě s ním člověk nesmí jezdit jak blázen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8357
1.4.21 21:05

Za mě Thule :) máme ho doma a je to dobrý kočár.. jsem docela náročná a jeho funkce plně využívám..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
2.4.21 22:29

@Cuddy: no, jde mi o využití pro novorozence, přeci jen do miminkovníku to chce aby prcek alespoň držel hlavičku, jak psala LenaMarry, spíš až od toho 4. měsíce…

Holky všem moc děkuji, vidím to tedy na jasnou volbu na Chariota kvůli lyžím a kolu a k tomu tedy ještě využitelný od začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
3.4.21 08:16

No, nechci ti brát iluze, ale s novorozencem bych v žádném cyklovozíku ani v jiném vozítku nějaké velké otřesy neabsolvovala. A taky v šestinedělí budeš ráda, když si vůbec sedneš, měla by ses zregenerovat, odpočívat, ne lítat na kole a běhat. To ti neuteče a příležitostí bude dost. Pak už můžeš dát i mimino do auto sedačky do cyklovozíku. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1342
3.4.21 09:02

Byla jsem na tom podobně - nejdříve jsem chtěla vozík + levnější kočárek. Po zvážení všech pro a proti jsme zvolili sportovní kočárek (sporťák + korba). Byli jsme prohlédnout a zvolili jsme TFK proti Thule. Za nás je TFK větší, teď zajímavě vypadá ta nová korba, která má vyšší nosnost a může sloužit jako sporťák, který mám otočení proti sobě. U sporťáku možnost polohovat nožky, a pár dalších drobností. Máme právě koupený ten sport 16 - a kdyby byl problém s neotočným předním kolem, tak bychom dokoupili to otočné (prodávají asi za 2 000 Kč). Ale já bych i ten Thule kupovala ve variantě bez otočného předního kola. Ještě nemáme vyzkoušeno, termín mám přelom duben/květen. Ale co jsem tak četla a hledala názory, tak myslím, že budeme spokojení. Ale každému bude vyhovovat něco jiného :-)

Vozík bychom zvažovali časem, kdybychom uznali, že jej potřebujeme. Ale já především běhám. A pak tedy turistika. Tak je otázka, zda vozík v našem případě bude třeba. Ale nějak nechci čekat až se budu vracet k běhání na nějaký půlrok, kdy mohu šoupnout do miminkovníku. Od konce šestinedělí, když bude vše OK (po konzultaci s lékařkou a fyzioterapeutem), bych ráda začala něco dělat. Mám ještě tři psy, tak rozhodně nehrozí, že bych nic nedělala - by mě sežrali :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2545
3.4.21 17:26

TFK Velo

Prosím nemáte některá tento model? :kytka: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...