Tiky mého synka

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nisale
Stálice 56 příspěvků 05.03.17 20:09
Tiky meho synka

Dobry vecer
Chtela bych se poradit s maminkami, ktere resily podobny problem. Muj syn ma opakovane tiky, kdy mu cuka rameno dopredu ci se jinak osiva asi od zacatku vanoc. V minulosti jsme toto jiz meli 2×, tiky vzdy behem mesice sami zmizely. Syn ma 7 let a je trochu vyvojove opozdeny.
Co by mohlo pomoct?
Dekuju predem

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

EvulinkaB18
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 05.03.17 20:35

Můj syn má také neustále nějaké tiky, je mu 8.jinak je velice chytrý, nadprumerne inteligentní, ale tiky má a rozhodně ho do. měsíce nepřijdou, má to třeba čtvrt roku. Nejprve mel kroucení ramen, pak se porad nadechoval, teď zase porad vyvrací oči.. Takže jsem sama zvědavá na zkušenosti ostatních

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.17 20:44

Známé holčička také měla tiky. Nakonec jí diagnostikovali Touretteův syndrom.

Aghata
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 05.03.17 20:55

Muj syn mel cca od 4 let tak jednou do roka dva az tri tydny tikove pokaslavani. Vsedmi letech to za tri tydny nepreslo, naopak se to zacalo stupnovat, pridaly se k tomu obcasne motoricke tiky. Zhroutila jsem se, ze ma Tourettuv sy. Neurolozka nam doporucila EyeQ. Po cca trech tydnech se tiky vyrazne zmirnily. Po cca peti mesicich jsem to zkusila vysadit, po 14 dnech tikal zas jak budik. Takze zpatky na plnou davku… nicmene, cca do roka od pocatku tech silnych problemu tiky vymizely, EyeQ prestal uzivat tak nejak mimovolne uz pred par mesici a stale je dobrej.

nisale
Stálice 56 příspěvků 05.03.17 21:37
@Aghata píše:
Muj syn mel cca od 4 let tak jednou do roka dva az tri tydny tikove pokaslavani. Vsedmi letech to za tri tydny nepreslo, naopak se to zacalo stupnovat, pridaly se k tomu obcasne motoricke tiky. Zhroutila jsem se, ze ma Tourettuv sy. Neurolozka nam doporucila EyeQ. Po cca trech tydnech se tiky vyrazne zmirnily. Po cca peti mesicich jsem to zkusila vysadit, po 14 dnech tikal zas jak budik. Takze zpatky na plnou davku… nicmene, cca do roka od pocatku tech silnych problemu tiky vymizely, EyeQ prestal uzivat tak nejak mimovolne uz pred par mesici a stale je dobrej.

Muzete mi vyfotit slozeni? Mam jiny rybi tuk a nevidim zadne zmeny :think:

nisale
Stálice 56 příspěvků 05.03.17 21:40

Jinak pokaslaval teda spis neco jakoby zavrcel uz pred tim nez tiky dosal. Doktorka rika ze se nic delat neda.ale jsem ve Svajcu a tad jsou doktori stejne jini jsem nespokojena.Mame i jine problemy a nic se neresi na vse je cas :,( :,( :,( :,(

bigl
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 05.03.17 21:44

Syn má taky tiky, začaly před nástupem do první třídy. Teď je ve třetí a v nějakých periodách se mu pořád vrací v různé podobě. Začalo to příšerným trháním hlavou a postupně se mu vystřídalo všecko v různých intenzitách- koulení očí, různé pohyby rukou, nohou, trupu, hlavy apod.
Léky bral, když se mu to poprvé projevilo, protože ta intenzita byla šílená a bylo to i hodně viditelné. Po 14 dnech jsme snížili dávku a po 3 týdnech to začalo mizet, tak jsme vysadili. Od té doby nebere nic. Tiky postupně odeznívají a přicházejí nové, ale už to není tak intenzivní a viditelné, aby se to muselo medikovat.
Taky jsem se bála Touretta, ale neuroložka říkala, že by to musely doprovázet vokální tiky a to on nemá. Tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet.
Jinak je syn také inteligentní, matematicky nadaný, živý a impulzivní

nisale
Stálice 56 příspěvků 05.03.17 22:03
@bigl píše:
Syn má taky tiky, začaly před nástupem do první třídy. Teď je ve třetí a v nějakých periodách se mu pořád vrací v různé podobě. Začalo to příšerným trháním hlavou a postupně se mu vystřídalo všecko v různých intenzitách- koulení očí, různé pohyby rukou, nohou, trupu, hlavy apod.
Léky bral, když se mu to poprvé projevilo, protože ta intenzita byla šílená a bylo to i hodně viditelné. Po 14 dnech jsme snížili dávku a po 3 týdnech to začalo mizet, tak jsme vysadili. Od té doby nebere nic. Tiky postupně odeznívají a přicházejí nové, ale už to není tak intenzivní a viditelné, aby se to muselo medikovat.
Taky jsem se bála Touretta, ale neuroložka říkala, že by to musely doprovázet vokální tiky a to on nemá. Tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet.
Jinak je syn také inteligentní, matematicky nadaný, živý a impulzivní

A kdo vam to napsal ty leky? Detska lekarka nebo psycholozka?

bigl
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 05.03.17 22:12

@nisale Neuroložka.

Ou
Kelišová 5168 příspěvků 05.03.17 22:58

1. řešit to na neurologii.
2. pokud se neurolog nic nenajde a ukáže se, že je to neurotického původu, tak ho učit různá relaxační cvičení, kompenzaci stresu, posilovat sebedůvěru a překonávat obavy a úzkosti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.17 06:10

Dítě mělo tiky skoro 2 roky, prošli jsme neurologií, dostalo léky, které nepomohly, spíše zhoršovaly, prošli si psychologem a relaxačními technikami, psychiatra jsme „nestihli“ neb byla dlouhá čekací doba, nakonec skončily po přeléčení jiné nemoci penicilinem. Ač jsem na počátku tiků upozorňovala na dlouho probíhající nemoc, která nebyla řádně přeléčena a půl roku předtím streptokoka přeléčeného „jen“ Bioparoxem - problém byl v tom, že nebylo objeveno zvýšené ASLO.
Nemusí to být toto, ale předávám naši zkušenost, co kdyby.

nonina
Závislačka 4042 příspěvků 06.03.17 06:49
@Anonymní píše:
Dítě mělo tiky skoro 2 roky, prošli jsme neurologií, dostalo léky, které nepomohly, spíše zhoršovaly, prošli si psychologem a relaxačními technikami, psychiatra jsme „nestihli“ neb byla dlouhá čekací doba, nakonec skončily po přeléčení jiné nemoci penicilinem. Ač jsem na počátku tiků upozorňovala na dlouho probíhající nemoc, která nebyla řádně přeléčena a půl roku předtím streptokoka přeléčeného „jen“ Bioparoxem - problém byl v tom, že nebylo objeveno zvýšené ASLO.
Nemusí to být toto, ale předávám naši zkušenost, co kdyby.

Měli jsme to stejně - šlo o nepřeléčené onemocnění streptokokem (motorické tiky v obličeji vypadající jako malý epileptický záchvat). Pokud by se u dcery objevily tiky znovu, tak jako první půjdeme k pediatrovi a necháme odebrat krev - to jsme napoprvé neudělali a podstoupili jsme jak EEG (bez nálezu), tak psychiatrické vyšetření - zda se nejedná o neurotický tik. Až výsledky z krve -ASLO - bylo jasno. Stačilo 6 dní ATB a bylo po tiku.

nisale
Stálice 56 příspěvků 06.03.17 08:22

Co je ASLO?

nonina
Závislačka 4042 příspěvků 06.03.17 09:18
@nisale píše:
Co je ASLO?

Nenapíšu to asi úplně přesně, ale prostě vezme se krev a nechají se zkontrolovat zánětlivé markery v krvi. Podle toho jde poznat, zda má dítko v krvi nějakého toho streptokoka. On totiž neléčený streptokok (infekce) může postupem času „vlézt“ do hlaviny a tam nadělá paseku, kdy se pak projevuje jako tik u dítka. Dá se to dohledat na internetu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.17 23:56

Byli jste u dr? Před rokem jsem též řešila tiky u syna.Byla jsem u dr, ta mu dělala testy na vitamíny a minerály, jestli mu něco nechybí a když to bylo v pořádku, tak nás poslala na neurologii.Tam syna poslali na EEG.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >