Reklama

Nechání čtvrťáka po škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zabatko
Závislačka 4165 příspěvků 28.02.17 07:37
Nechání čtvrťáka po škole

Ahoj, mám takový dotaz. Může nechat učitelka čtvrťáka po škole? Včera přišel syn s tím, že ho tam chtěla nechat, protože u úkolu neměl udělanou zkoušku. Tak jí řekl, že tam nemůže zůstat, že má lékaře. Což byla pravda, odpoledne jsme měli návštěvu odborného lékaře. Učitelka synovi říkala, že prý chce omluvenku, že mu nevěří, že měl lékaře. Mně to nepřijde normální psát omluvenku na mimoškolní čas a nic jsem mu nenapsala s tím, že když paní učitelka něco bude chtít, ať mi napíše nebo zavolá, jinak to nemíním řešit. Co myslíte, má právo na takové chování? Jinak s ní máme dlouhodobější problémy, syn ji má letos prvním rokem a dost se zhoršil v prospěchu - ze samých jedniček na trojku z matiky a 2 dvojky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Reklama

Reakce:

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 28.02.17 07:42

Myslím si, že je přehnané, nechávat dítě po škole kvůli DÚ… Kor čtvrťáka.. A dobře jsi udělala. Také bych nic nepsala a počkala ať si úča zavolá a ty ji to osobně vysvětlíš.. Tohle jsem snad nezažila..

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 07:44

Možná jen vyhrožovala ne? Třeba ti to řekl zkresleně, jak učitelka může za to, že se mu tak zhoršil prospěch? Nemůže za to spíš mladej? :D

Trojlístek
Závislačka 3533 příspěvků 28.02.17 07:44

@Zabatko Tak asi by mě zajímalo, proč neudělal co měl, nicméně normální mi to nepřijde. Že bych to řešila tak jako ty, je vysoce pravděpodobné, nicméně jste pravděpodobně s učitelkou zahájily boj a vůbec ti to nezávidím.

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 28.02.17 07:45

Pardon, nevim zda na to ma pravo, jak to v dnesnich skolach je - zda jsou deti po skole. My jsme nikdy nebyli. Ale pokud ji syn rekl ze nemuze kvuli lelari, nechapu, proc jsi mu nedala potvrzeni ze jste tam byli?!? Normalne bych mu ho dala.

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 28.02.17 07:46

Rekla bych, ze ted si ucitelka bude zbytecne myslet, ze lhal. A akorat mu kdykoliv priste nebude verit.

Zabatko
Závislačka 4165 příspěvků 28.02.17 07:47
@Alyss1 píše:
Pardon, nevim zda na to ma pravo, jak to v dnesnich skolach je - zda jsou deti po skole. My jsme nikdy nebyli. Ale pokud ji syn rekl ze nemuze kvuli lelari, nechapu, proc jsi mu nedala potvrzeni ze jste tam byli?!? Normalne bych mu ho dala.

Logicky nevím, proč bych mu měla psát omluvenku na jeho volný čas, ty zaměstnavatele taky prosíš, aby Ti odsouhlasil, že můžeš večer do kina, když máš volno? :nevim:

Zabatko
Závislačka 4165 příspěvků 28.02.17 07:48
@Trojlístek píše:
@Zabatko Tak asi by mě zajímalo, proč neudělal co měl, nicméně normální mi to nepřijde. Že bych to řešila tak jako ty, je vysoce pravděpodobné, nicméně jste pravděpodobně s učitelkou zahájily boj a vůbec ti to nezávidím.

Zapomněl, to je celé, mě to taky nenapadlo, že tam má mít zkoušku. :nevim:

Trojlístek
Závislačka 3533 příspěvků 28.02.17 07:48

@Zabatko Jinak bylo před měsícem vysvědčení. To, že se klukovi zhoršily známky bylo zřejmé, ne? Tak jsi s paní učitelkou jistě mluvila, co za tím stojí. Známky se diskutují i na schůzkách, pokud na ně rodiče chodí, tak zhoršení nebývá překvapení.

Zabatko
Závislačka 4165 příspěvků 28.02.17 07:51
@Doe_Jane píše:
Možná jen vyhrožovala ne? Třeba ti to řekl zkresleně, jak učitelka může za to, že se mu tak zhoršil prospěch? Nemůže za to spíš mladej? :D

No částečně za to asi ona může, protože kluk mi doma už nejednou brečel, že tam nechce, že úča je kráva, má psychosomatické potíže typu průjem atd. Nevím si rady, ona je fakt nesympatická paní. Už má od první třídy 3. učitelku. Kluk začal školu lajdat od toho letoška, dělám co můžu, abych ho zase namotivovala, byli jsme v PPP a učitelka částečně popírá výsledek vyšetření PPP. Fakt už nevím, co dělat. Doma se učíme, řekla bych, že se i dost zlepšil ale ona ho vždycky takto sejme kvůli kravině typu zkoušky. Doma si to přepsal včera.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.17 07:52
@Zabatko píše:
No částečně za to asi ona může, protože kluk mi doma už nejednou brečel, že tam nechce, že úča je kráva, má psychosomatické potíže typu průjem atd. Nevím si rady, ona je fakt nesympatická paní. Už má od první třídy 3. učitelku. Kluk začal školu lajdat od toho letoška, dělám co můžu, abych ho zase namotivovala, byli jsme v PPP a učitelka částečně popírá výsledek vyšetření PPP. Fakt už nevím, co dělat. Doma se učíme, řekla bych, že se i dost zlepšil ale ona ho vždycky takto sejme kvůli kravině typu zkoušky. Doma si to přepsal včera.

no nevím jestli je to pravda tak jsi to už měla řešit ne? pokud myslíš že za to vše můžu učitelka… ne že to začneš řešit až když chce kluka nechat údajně po škole, a ještě se na to ptáš tady…

Zabatko
Závislačka 4165 příspěvků 28.02.17 07:53
@Trojlístek píše:
@Zabatko Jinak bylo před měsícem vysvědčení. To, že se klukovi zhoršily známky bylo zřejmé, ne? Tak jsi s paní učitelkou jistě mluvila, co za tím stojí. Známky se diskutují i na schůzkách, pokud na ně rodiče chodí, tak zhoršení nebývá překvapení.

Samozřejmě že to řeším, její vysvětlení je, že za to prostě může kluk, nechce se moc bavit, on má třeba problémy s úpravou sešitu, z PPP máme, že mu nemá hodnotit písmo a ona mi řekla, že když bude pořád hnusně psát, že mu bude za to dávat pětky. Jinak z PPP vzešlo, že má studijní předpoklady a IQ v rozmezí 110 - 120, takže nadprůměrné a výsledky tomu vůbec neodpovídají. On je syn hodně citlivý a roztěkaný a toto mu fakt nepřidává.

Zabatko
Závislačka 4165 příspěvků 28.02.17 07:54
@Doe_Jane píše:
no nevím jestli je to pravda tak jsi to už měla řešit ne? pokud myslíš že za to vše můžu učitelka… ne že to začneš řešit až když chce kluka nechat údajně po škole, a ještě se na to ptáš tady…

Řešíme to už od září. Řešila jsem i s ředitelkou, jenže ony jsou kamarádky, dotáhla si ji tam z jiné školy.

Halamka
Závislačka 3440 příspěvků 28.02.17 07:55

Mozna se mylim, ale dnes jiz neni pripustne nechavat deti po skole. Ucitelka by ti musela zavolat, ze tam syn zustava.
Jinak toto i ja povazuji za prehnany duvod, omluvenku taktez, ale pro vyjasneni bych si s ucitelkou domluvila osobni konzultaci /po mailu to neni ono/ a poptala se na syna, proc a kde je chyba, co se tyce prospechu.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31669 příspěvků 28.02.17 07:56
@Zabatko píše:
No částečně za to asi ona může, protože kluk mi doma už nejednou brečel, že tam nechce, že úča je kráva, má psychosomatické potíže typu průjem atd. Nevím si rady, ona je fakt nesympatická paní. Už má od první třídy 3. učitelku. Kluk začal školu lajdat od toho letoška, dělám co můžu, abych ho zase namotivovala, byli jsme v PPP a učitelka částečně popírá výsledek vyšetření PPP. Fakt už nevím, co dělat. Doma se učíme, řekla bych, že se i dost zlepšil ale ona ho vždycky takto sejme kvůli kravině typu zkoušky. Doma si to přepsal včera.

Jenže zkouška není krav.ina. Třeba mu učitelka chce pomoct. Vidí, že vy jako rodiče už doma na výuku nestačíte, viz. chybějící část úkolu. Ale bohužel na to jdezeptat špatně.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama