Reklama

Domácí úkoly v 1. třídě

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 25.02.17 08:38
Domácí úkoly v 1. třídě

Ahoj maminky.

Kolik úkolů si nosí domů vaši prvňáci? Je mi jasné, že čas strávený nad úkilem je individuální, tak mi jde spíš o množství.

Mám dceru v první třídě ve škole, která vzdělává žáky s poruchou učení. Jedou stejně rychle jako v běžné škole, ale ve třídě je 9 dětí. Úkol má denně, i na víkendy, prázdniny. Většinou je to čtení, psaní i matika. Myslím, že jich dostávají hodně. Např. včera 60 příkladů, čtení, stránka písanky. Nebo 2 cvičení matika, 2 cvičení čeština se čtením. Jen úkol děláme každý den víc jak hodinu…na procvičování toho, s čím má třeba problém není už síla :-/
Přikládám foto úkolu z matiky na jeden den - k tomu bylo ještě psaní…plus bylo čtení

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

lynč
Ukecaná baba ;) 1092 příspěvků 25.02.17 08:49

Máme to taky tak????jen nedává na prazdniny a víkendy. Prý nestihají proto tolik úkolu a hlavně si to při těch úkolech i procvičí????

Aamanda
Kelišová 5564 příspěvků 25.02.17 08:56

@Jeva 8o to tedy koukám, u nás to tak není. Denně mají 4 řádky písanky, někdy řádek znamená pouze 2 slova. Plus 1 stránka čtení ze slabikáře. Ani na víkend nic navíc.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33077 příspěvků 1 inzerát 25.02.17 08:56

Kluk nosí domů jeden úkol, má ho hotový za pár minut. Ale slyšela jsem, že to bývá i jinak

pomeranca
Extra třída :D 10700 příspěvků 25.02.17 09:00

Většinou 1-2 úkoly. 1 úkolem se rozumi: stránka v pisance, nebo cca 15-20 příkladů z matematiky, nebo jedna stránka ve slabikari…

Baba
Nadpozemská drbna 29697 příspěvků 25.02.17 09:02
@Jeva píše:
Ahoj maminky.

Kolik úkolů si nosí domů vaši prvňáci? Je mi jasné, že čas strávený nad úkilem je individuální, tak mi jde spíš o množství.

Mám dceru v první třídě ve škole, která vzdělává žáky s poruchou učení. Jedou stejně rychle jako v běžné škole, ale ve třídě je 9 dětí. Úkol má denně, i na víkendy, prázdniny. Většinou je to čtení, psaní i matika. Myslím, že jich dostávají hodně. Např. včera 60 příkladů, čtení, stránka písanky. Nebo 2 cvičení matika, 2 cvičení čeština se čtením. Jen úkol děláme každý den víc jak hodinu…na procvičování toho, s čím má třeba problém není už síla :-/
Přikládám foto úkolu z matiky na jeden den - k tomu bylo ještě psaní…plus bylo čtení

8o mela ukol tak 3-4× tydne, na par minut.
To, co mate vy, je sileny 8o Resila bych s ucitelkou

Uživatel je onlinelamicina
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 25.02.17 09:03

Úkoly většinou každý den a to čtení, psaní a matika. Dostávají i na víkend a prázdniny, kromě Vánoc. Matematiku mastí už ve škole, je rychlá, takže to si domů ani nenosí, když jo je to ta polovina vaší stránky příkladů a k tomu slovní úlohy, kvízy apod. Přečteno má taky rychle, to je tak na 2 minuty, čte plynule. Největší žrout času je psaní, to jí nejde, má potíže ve psaní. Nic navíc do školy neděláme, ale malá si ráda hraje na „vzdělání“ :lol:. Na schůzkách učitelka zdůvodňovala, že úkoly jsou z toho důvodu, že má zkušenost, že jinak rodiče s dětmi doma neprocvičují. Takže takhle zajišťuje, aby procvičovaly opravdu všechny děti. Nijak zatěžující mi to nepřijde.

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 20363 příspěvků 1 inzerát 25.02.17 09:07

Jestli tam jsou děti s poruchami učení, tak u nich se počítá s tím, že musí doma pracovat víc než ostatní děti. Bohužel oni pracují pomaleji a musí více trénovat. Tento dryl se vám časem vrátí. A navíc je dobré si spočítat kolik času stráví děti učením. Když to přepočítáš na víkendy, prázdniny atd. tak se učí kolem 2 hodin denně, když si k tomu přihodí hodinu o víkendu myslím, že to není tak strašné.

JIVaJaH
Kecalka 398 příspěvků 25.02.17 09:15

@Jeva No, tak musím napsat, že se mi to zdá až moc! Toto je na úkor kvality! Ukol u prvňáků je jasný každý den, právě kvůli připomenutí probíraného. Ale takové množství? Já bych dala čtení každý den a matematiku s Písankou střídat obden+po konzultaci s konkrétním rodičem popř. doladit domácí přípravu. Co je rodičům do toho, že se nestíhá? Z pozice učitelky, která první třídu už několikrát měla…špatnost, která se projeví v nechuti dítěte do školní práce!

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 20363 příspěvků 1 inzerát 25.02.17 09:21

@JIVaJaH ono tam bude to, jsou stejně rychlé jako jiné školy. Tím je to vykoupené. Pokud nebudou makat doma, budou pomalu zaostávat. Ty děti nezvládnou to co ostatní za stejný čas.

audik
Závislačka 3854 příspěvků 25.02.17 09:22

MY to máme právě tak jak píše @JIVaJaH čtení každý den plus jeden úkol buď matika nebo písanka. Z matiky většinou 15 příkladů, z písanky max 3 řádky. Na víkend jen čtení. A na prázdniny dostávají pracovní listy, teď dostali 3 na týden.

ospalámyš
Závislačka 4787 příspěvků 25.02.17 09:22

To bych se ozvala, pokud dítě sedí denně hodinu and úkoly a ni to nestihne, tak to normální není.

děti mají jeden mají úkol denně(hotovo do 10 min), v pátek už úkol nedostávají a an prázdniny někdy mají, ale jen třeba by si četly…

promluvila bych si s učitelkou, že toto se mi nelíbí. Na prvňáka je to prostě hodně, možná tak gympl, kde učit se 2 hodiny denně je ok…

ospalámyš
Závislačka 4787 příspěvků 25.02.17 09:23

.

JIVaJaH
Kecalka 398 příspěvků 25.02.17 09:30

@Aspera Chápu, mám 1.stupeň se speciální pedagogikou, mám v péči takové žáky, takže vím, co ta práce obnáší. Plácáním hromady úkolů z nich stejně hvězdy nebudou. Akorát se jim školní práce zhnusí velmi brzy!

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 25.02.17 09:44

Děkuji za reakce. Já určitě souhlasím s úkolem každý den, ale přišlo mi jich hodně. Navíc jsem byla upozorněna, že zhoršení epilepsie u dcery může být tím, že je přetažená. Konkrétně na té vyfocené str. matiky je cca 72 příkladů…myslím, že i na „běžné“ dítě až dost :-/

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama