1.třída špatné známky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
satanka1988
Nováček 1 příspěvek 23.02.17 00:27
1.třída spatné známky

Ahojky, dítě mi chodi do 1tridy. Bylo nemocné, doma jsme se učil. Bavi ji to. Doma vše umí. Ale jde do školy a ma spatny známky. V matematice špatně výsledky, diktát slov chybí ji tam písmenka a neumí tam ani Jaro, léto jak jde po sobě. Proč doma vše řádně umí a jde do školy a tam dělá ze vše zapomněla… Vypadam jak idiot ze se sní neucim… A pak je špatná z toho ze ma špatnou známku… A pak doma zas vše v poradku

Reakce:
 
Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 23.02.17 02:43

Možná je tak přetrénována, až je ztrémována. To pak lze hodně pokazit.

Doma dřete, ale ve škole to neumí prodat.

Chyba bude na obou stranách, pokud je ovšem pravda, že doma vše umí.

Jak aktuálně vypadá vaše společná spolupráce rodič X učitelka?

 
nonina
Závislačka 4044 příspěvků 23.02.17 06:31

Velmi doporučuji zajít za paní učitelkou a promluvit si s ní o tom. Hlavně však opustit myšlenky na sebe a svůj pocit, že „vypadáš jako idiot“. Tady totiž ani tak moc nejde o Tebe, ale o to, jak se ve škole cítí Tvá holčička. Ona musí dostat pocit úspěchu ve škole.

Nevím jak u Vás, ale naše paní učitelka je vstřícná a moc vděčná za spolupráci. Spoluprací nemyslím jenom to, že se s dítkem doma učím, ale třeba i návrh na to, jak s dítka dostat jeho vědomosti. Pravda u nás se jedná o speciální školu - ale tohle je možno použít obecně.

Chápu, že tě to mrzí, chápu, že Tvá dcerka si připadá mezi spolužáky špatně, když nemá dobré známky. Musíš s paní učitelkou popřemýšlet, jak dcerce pomoci - osobně nechápu, že to paní učitelka neřeší (nebo se o ničem takovém nezmiňuješ).

 
cecetka
Kelišová 7361 příspěvků 23.02.17 07:48

@satanka1988 Ano, to znam. Doma vse slo, ale ve skole, kdyz to bylo pod casovym presem delal chyby. Pro me bylo dulezite, ze vim, ze to umi a ne to, ze nenosi same jednicky. Casem se to zlepsilo a dnes je syn v 5.tride a je to OK. Ale v te 1. tride jsem to s ucitelkou probirala, aby vedela, ze se doma pripravuje poctive :)

 
Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 23.02.17 08:06

U nás toto bohužel pokračuje u syna ještě ve 4. třídě, doma v pohodě, ve škole seká chyb jako máku. Do sešitu mu učitelky píšou perly typu: jsi nepozorný a zmatený. Jestli to k něčemu je, to pochybuju.

 
Janina_81
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 23.02.17 08:19

Mně teda přijde krutý prvňáčka takhle deptat, vždyť se má teprve učit, zvykat na školu, mít z ní radost a ne ho stresovat známkama a doma se šrotit jak… Ach jo, kam my to naše dítě dáme, fakt nevím.

 
SlecnaSally
Kelišová 6326 příspěvků 23.02.17 08:34
@Janina81 píše:
Mně teda přijde krutý prvňáčka takhle deptat, vždyť se má teprve učit, zvykat na školu, mít z ní radost a ne ho stresovat známkama a doma se šrotit jak… Ach jo, kam my to naše dítě dáme, fakt nevím.

Přesně to si říkám i já. Takovej prcek a už problémy dospělých :zed:

 
Nouky
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 23.02.17 08:39

Určitě jsem pro spolupráci s učitelkou. Zajít za ní v konzultačních hodinách nebo si domluvit schůzku. Poradit se ohledně případného dalšího postupu. I pro učitelku je důležitá vazba na rodiče. V první třídě lze ještě ledaco podchytit, než by případně mohly být napáchány škody většího rozsahu. Tam může hrát roli spousta faktorů - stres z práce ve školním prostředí, nepřijetí kolektivem, možná i nedůvěra k osobě učitelky, strach ze selhání… Nejprve bych to prostě konzultovala ve škole, poptala se na postavení dítěte v kolektivu, na jeho chování a projevy v hodinách i mimo ně. Učitelé znají děti a jejich školní činnost z úplně jiného úhlu pohledu a je dobré tyto dva pohledy konfrontovat a najít optimální řešení. Hlavně bych se vyvarovala trestání dítěte nebo nějakého hanobení. V první řadě odhalit, v čem ten problém spočívá. Hodně štěstí a ať se daří :-)

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 49154 příspěvků 23.02.17 09:09

Tak pokud má špatné známky, měla by jsi být v kontaktu s paní učitelkou a mluvit o om s ní. Jaký ona má z toho dojem? Nedává pozor? Stydí se, bojí se, Má to na háku? Zdá se jí hloupá…

 
lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 23.02.17 10:16

Moje prvňačka taky nosí špatné známky, z matematiky. V pololetí dokonce dostala z matiky dvojku. Bylo mi jí líto, první vysvědčení… Ale je fakt, že nosí i pětky, trojky, sem tam jedničku. Doma jí počítání jde celkem bez potíží, jen občas se zasekne a je vidět, že přemýšlí nad něčím jiným. Vím, že ji stresuje čas, všechny špatné známky má z pětiminutovek. Teď jí učitelka povolila si pomáhat na prstech.
A bojujeme i se psaním (píše jako čuně, má tvrdou ruku), ale to moc neřeším, úprava pro mě není podstatná. Hlavně, že ví, co píše.

S učitelkou jsem občas v kontaktu, máme stejný názor na dcerčinu poněkud složitou povahu. :)

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >