Tinnitus, hyperakuze

Anonymní
19.8.21 09:01

Tinnitus, hyperakuze

Je tu někdo, kdo má tinnitus, hyperakuzi? Trpím hlavne hrozně tím, že mi vadí spousta zvuku. Večer před spaním mi hučí v uších - to většinou zvládám - jsem hodně unavená a usnu a docela to nevnímám. Ale ty zvuky, to je strašný. Jsem pak strašně podrážděná, bolí mě v uších, někdy mám pocit, že mi z toho praskne hlava.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37286
19.8.21 09:21

Vítej v klubu. Bohužel na tinitus neplatí nic. Občas se dávají kapacky, efekt celkem nula nula prd. Totéž léky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 09:28
@inkakřivák píše:
Vítej v klubu. Bohužel na tinitus neplatí nic. Občas se dávají kapacky, efekt celkem nula nula prd. Totéž léky.

Tinnitus už mám tak rok a půl. Ale fakt mi strašně vadí za nesnášenlivost zvuku. Dneska mám asi nějaký horší den, protože mám pocit, že to v práci nevydržím. A to tady je vlastně ticho, jen jedna kolegyně, rádio. Třešti mi hlava, hučení v uších slyším i přes to rádio. Jak dlouho to máš? A co jsi zkoušela? Mám pocit, že se snad pozvracím.

• Citovat
  • Nahlásit
767
19.8.21 10:14

ORL ti na to nedával léky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
951
19.8.21 10:45

Ahoj, mám to také :roll: Už tři roky :roll: Zvykla jsem si na to :nevim: Nejhorší je to, když jsem unavená. Beru akorát ginkgo na prokrvení. Zvuky mi taky vadí :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 11:32
@Izumi Miyako píše:
ORL ti na to nedával léky?

Jaké myslíš léky? Dali mi něco s tím, že mi to nejspíš nepomůže.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 11:33
@Baby86 píše:
Ahoj, mám to také :roll: Už tři roky :roll: Zvykla jsem si na to :nevim: Nejhorší je to, když jsem unavená. Beru akorát ginkgo na prokrvení. Zvuky mi taky vadí :zed:

Uvědomila jsem, že jsem kolikrát protivná i na děti - a chci, aby byli tichom kvůli těm zvukům. Štve mě to.

• Citovat
  • Nahlásit
951
19.8.21 11:46
@Anonymní píše:
Uvědomila jsem, že jsem kolikrát protivná i na děti - a chci, aby byli tichom kvůli těm zvukům. Štve mě to.

Taky se mi to někdy stane :zed: Snažím se jim to vždy vysvětlit :nevim: Doktor mi hned na začátku řekl, že si na to prostě musím zvyknout :nevim: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 11:49
@Baby86 píše:
Taky se mi to někdy stane :zed: Snažím se jim to vždy vysvětlit :nevim: Doktor mi hned na začátku řekl, že si na to prostě musím zvyknout :nevim: :zed:

Zvyknout. Teď mi strašně vadí zvuky. Poslední dobou je to snad horší. Nevím, proč. Nevím, co se změnilo.

• Citovat
  • Nahlásit
951
19.8.21 11:57
@Anonymní píše:
Zvyknout. Teď mi strašně vadí zvuky. Poslední dobou je to snad horší. Nevím, proč. Nevím, co se změnilo.

Nejsi po porodu? Mně se to po něm zhoršilo. Já vím, zvyknout si, to se jim to řekne, viď :zed: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
19.8.21 12:46
@Anonymní píše:
Jaké myslíš léky? Dali mi něco s tím, že mi to nejspíš nepomůže.

Já brala tuším betaserc a vaskodisil. Nějakou dobu to pomáhá, je třeba léčbu několikrát opakovat. Z čeho ho máš vlastně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37286
19.8.21 13:02

Mám to už 35 let. Někdy mi to vadí hrozně, někdy míň. Ze začátku jsem zkoušela kde co, léky, pravidelně kapacky, vždycky týden v nemocnici, profuky, no a výsledek stejný- tinitus jel dál. Tak jsem se s tím smířila. Stejně se nic jinýho nedá. Ale i teď mám dny, kdy bych si tu palicí nejraději urazila. Občas si představuji, jaké to musí být mít v hlavě ticho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 13:33
@Baby86 píše:
Nejsi po porodu? Mně se to po něm zhoršilo. Já vím, zvyknout si, to se jim to řekne, viď :zed: :srdce:

Nejsem. Nic se nezměnilo. Dneska bych až brečela. Je teda fakt, že včera mi nebylo vůbec dobře, motala se mi hlava, bylo mi slabo. Dneska toho mám plné zuby.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 13:33
@Izumi Miyako píše:
Já brala tuším betaserc a vaskodisil. Nějakou dobu to pomáhá, je třeba léčbu několikrát opakovat. Z čeho ho máš vlastně?

Já chvilku brala betaserc, ale ne dlouhodobě, tak mi to asi nemělo šanci pomoct. Nic jiného jsem nedostala. Z čeho to mám, to netuším.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 13:36
@inkakřivák píše:
Mám to už 35 let. Někdy mi to vadí hrozně, někdy míň. Ze začátku jsem zkoušela kde co, léky, pravidelně kapacky, vždycky týden v nemocnici, profuky, no a výsledek stejný- tinitus jel dál. Tak jsem se s tím smířila. Stejně se nic jinýho nedá. Ale i teď mám dny, kdy bych si tu palicí nejraději urazila. Občas si představuji, jaké to musí být mít v hlavě ticho.

Jo, já miluju ticho. Jenže… To není šance už zažít. Když je ticho, tak… I když je fakt, že někdy to nevnímám. Ale třeba dneska to vnímám i přes okolní zvuky a když o tom teď píšu, tak samozřejmě víc a mám pocit, že mi hlava pukne. Hlavně mi vadí ty zvuky - není to o jejich síle, ale spíš asi frekvenci - něco mi nevadí a za něco bych vraždila.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat