Tip na zdobení perníčků?

2318
2.12.05 17:39

Tip na zdobení perníčků?

Ahoj,

upekla jsem perníky a jako každý rok odkládám do nekonečna jejich zdobení. Nejsem schopna udělat polevu tak hustou a dírku v pytlíku tak malou, aby šla dělat nepřetržitá tenká čára. Nemáte někdo nějaký „trik“ jak na to? Minule jsem perníky nakonec cik cak postříkala, ale u andílků, medvídků a kapříků to není ono.

Předem díky

Lasička a Matýsek 11 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
2.12.05 18:03

Mně dost pomohla moje známá: radila bílky s cukrem a citronovou šťávou mírně našlehnout ve šlehači na bílky a do toho vmíchat trochu škrobu. Vloni jsem měla poprvé nádhernou bílou polevu, která dokonce držela na perníčkách!!! Druhou várku jsem si už dokonce troufnula, zcela nezdravě, přibarvit =o)))

• Nahlásit
  • Citovat
1124
2.12.05 18:11

Lasičko, chce to vydržet a vydržet při šlehání bílků -šlehám to i 20min než poleva v misce fakt „stojí“ při nadzvednutí metly. Je to vždycky o ruku, ale funguje to. Dírku dělám obyč nůžkama úplně ale úplně mini. Dají se pak v pohodě psát i nápisy.
Claudie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
2.12.05 19:15

Matně si vzpominám, že jsem kdysi jako holka perníčky zdobila a tu polevu v misce jsem si přikrývala mokrou utěrkou, aby moc rychle netvrdla. Jinak jsem zdobila tak, že jsem si z potravinového papíru zatočila trychtýřek a radši jsem udělala malou dírku a případně jí postupně o maličko zvětšovala, abych došla k optimu.
Těch trychtýřků jsem ale musela vystřídat víc, protože jsem si raději vyráběla malé.
No nevim jestli je můj způsob optimální. …
Ahoj, Marki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
444
2.12.05 20:35

Dělám polevu z jednoho čistého bílku (bez vaječných poutek nebo žloutku) asi 150 prosátého moučkového cukru a trochu citronové šťávy. Stačí to chvíli umíchat, nemusí být šlehač, ale S je to pak hladší. V domácích potřebách se dá ( asi 15,–) koupit igelitový pytlík s malou umělohmotnou trubičkou.
No a pak už jen pevná ruka a fantazie.
Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
2.12.05 20:55

Gabiko, on na to existuje pytlík? Hurá, díky za tip. Já jsem to vždy dělala v igelitovém pytlíku, ale za komančů existovaly takové ty jednoduché, např. od mléka, ty byly ideální. Dneska mají všechny pytlíky skládané boky a několikanásobné sváry a mně vždycky trvalo než jsem našla nějaký, který měl jednoduchý rožek. Taky už mám perníky napečené a do zdobení se mně nechce…
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
2.12.05 21:18

Ahojky,
loni se mi povedlo koupit v domácích potřebách takovou tubu jako od zubní pasty s výměnnými nástavci s různými velikostmi dírek a je to fakt super - je tam i návod na polevu…do té doby jsem se celé roky mořila s pytlíkem a různými vychytávkami, ale nikdy se mi to nepovedlo nazdobit tak, aby se to dalo někomu ukázat a sdlábli jsme je hezky tajně doma..:o))…Je to opravdu dobrý vynález, vřele doporučuji!!!!! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.12.05 18:06

Ahoj holky,

díky za rady, ale zase se to nezdařilo. Do bílku jsem přidala postupně snad 200 g cukru, trošku šťávy z citronu, šlehala to el. šlehačem, pak přidávala i ten škrob, ale pořád to trochu teklo, takže jsem se vrátila k cik cak stříkání. Nevypadá to zle, ale prasátka, andílci a spol. jsou radši bez polevy.

Lasička a Matýsek 11 m.

• Nahlásit
  • Citovat
Sauii
23.9.10 20:43

my máme nejlepší zkušenosti s již zmiňovanou „zdobičkou“. Objednaly jsme si ji z Popronu (www.popron.cz), ale mají ji i v domácích potřebách. S tou se pracuje naprosto dokonale a i poleva se nám povedla - recept je přímo u zdobičky. Ale vždycky se dá zředit citronovou šťávou a nebo naopak zahustit cukrem. Na ukázku jsem přidala jednu fotku našich výtvorů a dodávám, že v kreslení jsem totální amatér (asi tak na úrovní tříletého dítěte :-) ), nezvládnu ani baráček. Jen ty perníčky jdou se zdobičkou nějak lehce :-)

a tady se můžete mrknout na zbytek obrázků: http://dzubovi.rajce.idnes.cz/Vanoce_2009/

• Nahlásit
  • Citovat
10
29.11.10 12:35

Sauii to je krása. a jak uděláš, že máš celou plochu bílou? to tu polevu jako víc naředíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sauii
29.11.10 13:09

judith.pro:
Polevu už neředíme, ale na perníček ji naneseme štětečkem. Potom necháme důkladně zaschnout, většinou do druhého dne (nebo se dají dosušit v troubě, ale to nemáme vyzkoušené) a teprvé po zaschnutí nanášíme druhou vrstvu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
jana59
10.12.10 20:57

zdobení perníčků

Právě jsem dozdobila a dařilo se. Souhlasím s Claudia02
cukr prosiji jednou, nedávám solamyl ani citronovou šťávu, ale 20 minut poctivě třu - ručně. Zdobím třetí rok, před tím jsem to nikdy nedělala.
Nejlepší jsou 2 sáčky, jeden je v ledničce. Pokud držením v dlani se poleva ohřeje, roztéká se. Kdo pracuje rychle, tak mu dávání pytlíčku do lednice odpadá. Já nejsem zvlášť šikovná, tak musím pomaleji.
Dobrou chuť a hezké vánoce, Jana

• Nahlásit
  • Citovat
ivanilka
31.8.11 11:10

Nádhera

Děkuji za nádherné fotečky Vašich perníčků, o které jste se s námi, snažilkami, takto podělila :))) škoda je jíst! Díky, díky, díky …

• Nahlásit
  • Citovat
Sibetka
28.10.11 00:05
Sauii píše:
my máme nejlepší zkušenosti s již zmiňovanou „zdobičkou“. Objednaly jsme si ji z Popronu (www.popron.cz), ale mají ji i v domácích potřebách. S tou se pracuje naprosto dokonale a i poleva se nám povedla - recept je přímo u zdobičky. Ale vždycky se dá zředit citronovou šťávou a nebo naopak zahustit cukrem. Na ukázku jsem přidala jednu fotku našich výtvorů a dodávám, že v kreslení jsem totální amatér (asi tak na úrovní tříletého dítěte :-) ), nezvládnu ani baráček. Jen ty perníčky jdou se zdobičkou nějak lehce :-)a tady se můžete mrknout na zbytek obrázků: http://dzubovi.rajce.idnes.cz/Vanoce_2009/

Sauii, to jsou tak krásné perníčky… :potlesk: :potlesk: Velká závist!!!

Prosím poraď! Jak děláš polevu? Mě se ne a ne povést, díky moc za každou radu! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Sauii
28.10.11 10:56

polevu dělám přesně podle návodu u zdobičky: 1 bílek, 140 g dvakrát prosátáho cukru a lžíce citronové šťávy. Mícháme ji elektrickým šlehačem, letos to chceme zkusit normální metličkou, tak dám pak vědět, jak to dopadlo :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama