Tmavě šedé kruhy pod očima

4
16.5.21 18:30

tmavě šedé kruhy pod očima

Ahoj maminky! :kytka: Mám problém s kruhama pod očima, mám vcelku pruhlednou plet a sede- tmave sede kruhy pod ocima :cert:. Nosim skoro furt makeup, nemate nekdo radu, co s tim? + jeste mi neni ani 30!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6385
16.5.21 18:49

Mam to podobne, a to bez ohledu na to kolik hodin spim.
Doma se nelicim, do prace vyuzivam zeleny korektor, ktery to prekryje, zamaskuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17001
16.5.21 19:00

Je to pigmentace (tedy nikdy to nemizí není to horší a lepší podle toho jak se vyspíš a v jakém jsi stavu a je to spíš do hněda) a nebo kapiláry - občas je to horší, občas lepší a je to do fialovat?

V případě že kapiláry, tak si chceš hlídat životosprávu a užívat něco na zpevnění krevních stěn - ideálně hesperidin s diosimiem, to jsou dva bioflavonidu z citrusove kůry, ktere obecně jsou dost prospěšne látky.

https://examine.com/…/hesperidin/

Na to jak ztlumit ty kruhy pak chceš něco co má vazokonstriktivní účinky, nejjednodušší je zima a kofein. Takže ony pověstne pytlíky černeho čaje v lednici dát před líčením na pár minut na oči fakt fungují.

Na zamaskování chceš na podkladovou bázi použít oranžový korektor tam, kde tedy jsou kruhy pod očima.
Jo a zajdi si na krev, jestli nejsi anemická, to taky může situaci zhoršovat.

Pokud je to pigmentace, tak potřebuješ víc chránit oči před UV zářením (brejle + SPF a obnovovat třeba minerálním pudrem) a zkoušet mírnit - ideálně přípravky na předpis, zajdi na kožní.

korektor používej buď žlutej a nebo růžovej, podle toho co bude více sedět tvemu odstínu kruhů.

z kosmetických věcí hledej takove kde je třeba kys. kojová, niacinamid, vitamín C, retinoidy.
Obecně nepotřebuješ automaticky oční kremy, jen potřebuješ kremy, co tě nebudou dráždit v očích.

Na druhou stranu pár očních kremu je dělaných tak, aby řešili některe věci. Na tu hyperpigmentaci třeba CerVe oční krem by mohl fungovat.

Efektivni bývají takove masky náplasti pod oči, když je necháš dostatečně dlouho působit. Opět - hledáš takove, kde jsou účinne latky na to, co řeší, něco jineho je na viditelne kapiláry, něco jineho na pigmentaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1634
17.5.21 12:17
@Jogrr píše:
Mam to podobne, a to bez ohledu na to kolik hodin spim.
Doma se nelicim, do prace vyuzivam zeleny korektor, ktery to prekryje, zamaskuje.

Zelený?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6385
17.5.21 16:34

@Taktinevím ano, zelenym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1634
18.5.21 10:09
@Jogrr píše:
@Taktinevím ano, zelenym.

Už googluji, taky mám tmavý kruhy, tak něco zkusím ;) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6385
18.5.21 18:41
@Taktinevím píše:
Už googluji, taky mám tmavý kruhy, tak něco zkusím ;) ;)

Podivej se na znacku Catrice, je to obycejna drogerkova znacka, ale za me nejlepsi. Je takovy hutnejsi, ale dobre se s nim pracuje pri roztirani.
Druhou alternativu mam Dermacol, paletka s cca 4 odstiny a jeden je zeleny. Ten uz neni tak hutny, ale pro nanaseni vyhovujici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6385
18.5.21 18:43
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1634
19.5.21 10:54
@Jogrr píše:
Podivej se na znacku Catrice, je to obycejna drogerkova znacka, ale za me nejlepsi. Je takovy hutnejsi, ale dobre se s nim pracuje pri roztirani.
Druhou alternativu mam Dermacol, paletka s cca 4 odstiny a jeden je zeleny. Ten uz neni tak hutny, ale pro nanaseni vyhovujici.

Tak jo, dekuju. Já nejsem „mejkapová“, ani se nelíčím, ale přecijen ty kruhy mám už nějakou dobu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat