Reklama

Tohle si přečtěte - hormonální antikoncepce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Renca8
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 12.01.17 10:18
Tohle si prectete HA

https://m.novinky.cz/articleDetails?…

Reklama

Reakce:

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 12.01.17 10:25

Ale důležitá je informace, že ta uživatelka HA brala od svých 16 let kvůli endometrióze dvojnásobnou dávku HA, než je normální dávka jako antikoncepce. Cpala do sebe mnohem větší množství hormonů, než by měla.

Ornwen
Závislačka 4251 příspěvků 1 inzerát 12.01.17 10:27

No, ono to vůbec z té antikoncepce být nemusí. A vím, o čem mluvím. Měla jsem asi to stejné taky. Ani jeden z doktorů nedokázal říct, že čeho to je. I když se myslí, že tomu antikoncepce napomáhá.

mroe
Extra třída :D 14238 příspěvků 12.01.17 10:28

Novinky. Pokud nekoho prekvapuje, ze kdyz pani bere dvojnasobnou davku z nepochopitelnych duvodu, ma komplikace, tak by asi mel vedet, ze nezadouci ucinky muze mit i vit. C. To by ale nebyla takova senzace.
Vzdy je potreba posoudit, jestli je riziko nezadoucich ucinku vetsi nez prinos, to fakt neni zadna novinka. A ze brani antikoncepce muze zpusobit FNH, uz se vi davno, nejspis to bude i v pribalovem letaku.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 12.01.17 10:28

Dvojnásobnou dávku hormonů brala 10 let a to jen z toho důvodu, aby zmírnila menstruační bolesti. Lékař, který jí to doporučil, by měl vrátit diplom. Místo, aby lékaři vyřešili endometriózu, cpala do sebe mnohem větší dávky hormonů, než by normálně měla.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 12.01.17 10:31

Taky si myslím, že hlavní problém bude v tom množství hormonu co do sebe cpala. :think: Dvě pilulky denně po dobu osmi let, to je hroznej nápor pro tělo. Já brala HA od 15, taky osm let a ke konci už jsem se cítila fakt špatně. Měla jsem ráno průjmy, pořád mě bolela hlava. Po vysazení problémy zmizely, ale zase nemám žádný cyklus, na MS čekám klidně i tři měsíce, takže otěhotnění taky trvalo. Ona je HA nápor pro játra všeobecně, natož v dvojnásobné dávce :nevim:

Ornwen
Závislačka 4251 příspěvků 1 inzerát 12.01.17 10:31

@mroe není to v příbalovém letáku a neví se, jestli to vyloženě způsobuje

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 12.01.17 10:36

Pokud do sebe cpala dvě pilulky za den tak se není čemu divit :nevim: Myslím že na tohle onemocnění může mít HA vliv, ale nikdo přesně neví, jestli to přímo HA způsobuje.

Aenne 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 10:46

HA muže být pŘíčinou embolie trombem - krvní zrazeninou a ta býva smrtelná… a mrtvych mladých žen nám přibíva…proč jsou to vždy ženy, které se musejí starat o antikoncepci? Proč vždy ženy nesou riziká z antikoncepce, včetne toho smrtelného? proč by si ženy měli ničit zdraví antikoncepci, když už deti mají třeba nechtejí víc mít deti, v takoveém případe je možnost u muže udelat vazektomii, bezbolestní, rýchly a efektívni zákrok…HA je svinstvo, brát to celé desetilerí je téměř samovražda.

Mišutinka
Kecalka 140 příspěvků 12.01.17 13:19

@mroe Nevíš náhodou, kde bych dohledala, že má HA vliv na FNH? V příbalovém letáku to není a na internetu každý píše něco jiného. Někdo píše, že vliv na vznik FNH to nemá, někdo, že má. Již vzniklé ložisko to prý může zvětšit. Ale nikde jednoznačná odpověď. Já to mám diagnostikováno už 12 let (velikost 10×11cm) a vadí mně, že každý říká něco jiného. Obvoďák mně tvrdí, že je tam tak málo hormonů, že to nevadí. Gynekolog, prej v pohodě a pak babo raď :nevim:

Ornwen
Závislačka 4251 příspěvků 1 inzerát 12.01.17 13:34

@Mišutinka hele mě ten vliv nepotrvdil ani játrolog, ani gynekologové ani nikdo jiný z Motola, kdo to u mě řešil.
Ale doporučuju ti to opravdu sledovat. U mě nikdo nevěděl, že FNH mám a byl z toho průser jak vrata.

Mišutinka
Kecalka 140 příspěvků 12.01.17 14:33

@Ornwen Jsem rada, ze se ozval nekdo s vlastni zkusenosti. A ty uzivas HA? Ja z toho mam tak nejak podvedome obavy. A muzu se zeptat jak casto ti to sleduji a kde? Me s tim nikdo k hepatologovi neposlal. Pry staci obcas zajit na SONO. Asi jednou za 3-4 roky. Tak doufam, ze se z toho zadny pruser nevyklube. Ani mi nerekli, ze by neco mohlo hrozit. I kdyz myslim, ze to lozisko je docela velke :-(

Ornwen
Závislačka 4251 příspěvků 1 inzerát 12.01.17 14:52

@Mišutinka jo, brala jsem HA Minervu, ta má i vyšší dávky. Chodila jsem jen na jaterní testy. Tam nikdy nic nebylo.
Jinak chodím na sono, ale já už to ložisko nemám. Nechci úplně děsit, jsem prý fakt výjimka, ale mně se to v těhotenství nějak rozpadlo (to ale nikdo nevěděl, že tam něco je notabene kde) a tím pádem začala játra krvácet jak blázen, mně se udělalo zle. A než zjistili, že je problém, pak na sál, vyndat mimčo, a pak hedali, KDE je problém… no jako oba jsme ok, ale teď jsou všichni okolo po*** až za ušima, když jsem těhotná podruhé. Mám sono co tři měsíce. I když doktoři tvrdí, že bez ložiska se už nic stát nemůže.

Mno a teď už nic brát nebudu, ale i proto, že mi našli i Leidena.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 12.01.17 15:42

Holky vykaslete se na HA, pouzivat kondom neni zas takova hruza. Pokud chlap neni na hlavu a pochopi ze z HA muzou byt takove nemoci i smrtelne

Mišutinka
Kecalka 140 příspěvků 12.01.17 15:43

@Ornwen No ty blaho! Tak to je mazec teda. To jste meli oba stesti, ze to dobre dopadlo! To by me teda zajimalo, jestli se ti to rozpadlo treba diky tehotenskym hormonum, nebo je tam to riziko vzdy :nevim: Ted uz ti preji bezproblemovy prubeh tehotenstvi i porodu a zdrave miminko :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama