Toxoplasmóza z jídla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kiwijeta
Povídálka 13 příspěvků 04.04.19 09:29
Toxoplasmóza z jídla

Dobrý den všem, jsem těhotná 7+3 a od včera mám lehce zvýšenou teplotu (max 37.2) a je mi chvílemi divně od žaludku ( normálně bych to připisovala těhotenství, ale když to přišlo tak společně). Máme kočku, je ale plně domácí takže o nějaké toxoplasmóze kvůli ní asi nemůže být řeč. Jsem těhotná poprvé, takže asi trochu vyplašená, navíc trvalo přes půl roku než se nám to povedlo. Jenže chutě zafungovaly a já dostala strašnou chuť na cheesburger od McDonald's. Vím, že to není žádná správná těhotenská výživa, ale já ho v tu chvíli mít musela. Má otázka je - myslíte, že je nějaká šance, že bych chytila toxoplasmózu z toho? Jinak si dávám pozor, ale teď mě to stresuje. Díky za odpovědi a omlouvám se, že takhle vyšiluju :) na gynekologii jdu zítra

Reakce:
klamonožka
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 04.04.19 09:32

Ne.

zimniden
Kecalka 112 příspěvků 04.04.19 09:36

To je blbost

pikola
Generální žvanilka 20905 příspěvků 04.04.19 09:46

Jen ti doporučím nečistit kočce záchod, zbytku se bát nemusíš.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 46294 příspěvků 04.04.19 09:47

Z cheesburgeru těžko, z blbě omyté zeleniny možná. Ale o pár desetinek zvýšená teplota a nevolnost od žaludku jsou tisíckrát pravděpodobněji příznakem těhotenství než toxoplazmózy. Přestaň se tak pozorovat, bude hůř ;)

Kiwijeta
Povídálka 13 příspěvků 04.04.19 09:49

@pikola záchod čistí přítel, nebo mamka která je teď u nás :)

Kiwijeta
Povídálka 13 příspěvků 04.04.19 09:50

@ugluk zeleninou myju myslím dostatečně vlažnou vodou, díky. Snažím se, ale všude se píše o tom, že to můžou být příznaky chřipky a tak plaším. Díky :)

pikola
Generální žvanilka 20905 příspěvků 04.04.19 09:55
@Kiwijeta píše:
@ugluk zeleninou myju myslím dostatečně vlažnou vodou, díky. Snažím se, ale všude se píše o tom, že to můžou být příznaky chřipky a tak plaším. Díky :)

Jsi těhotná, ty teď budeš mít milion věcí. Zvýšená teplota je normální. A moc nečti pokud jsi ze všeho tak vyplašená nebo se z toho zblázníš.

Kiwijeta
Povídálka 13 příspěvků 04.04.19 09:57

@pikola díky :) asi raději nebudu

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 04.04.19 10:26

Zvýšená teplota kolem 37 a nevolnost je úplně normální v těhotenství. Nepozoruj se tolik. Z mekace toxo mít fakt nebudeš.

Váš příspěvek
Reklama