Toxoplazmóza - dospělí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 17:03
Toxoplazmóza dospělí

Ahoj máte někdo prosím zkušenosti s touto nemocí? Prosím

Reakce:
potvurka89
Závislačka 3414 příspěvků 20.03.19 17:19
@Anonymní píše:
Ahoj máte někdo prosím zkušenosti s touto nemocí? Prosím

ahoj ano , ségra ji měla

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 17:41

Vyšlo mi iga 1,035 nevíte co to znamená?

potvurka89
Závislačka 3414 příspěvků 20.03.19 18:38

to se omlouvám o tom jsem neslyšela .

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 19:10

Prosím a jak se to léčí?

potvurka89
Závislačka 3414 příspěvků 20.03.19 19:12

moje sestra brala nějaké léky co jí doktorka předepsala projevovalo se to jak chřipka která se stále vracela. Mě když jednou dělali testy na toxoplazmozu tak mi řekli že mám proti tomu protilátky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 21:57

@potvurka89 kde se vezmou ty protilátky?

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 20.03.19 22:04
@Anonymní píše:
@potvurka89 kde se vezmou ty protilátky?

Toxoplazmóza je onemocnění, které v naší populaci za život prodělá asi třetina lidí. Když je člověk jednou nakažený, tak už ji nadosmrti má a jednak se s tím nedá nic dělat (a nijak zvlášť to nevadí) a také se jí už nemůže nakazit znovu.

Zásadní dotaz - jsi těhotná?

Uživatel je onlinedyňa
Kecalka 300 příspěvků 20.03.19 22:04

Prodelanim nemoci.

potvurka89
Závislačka 3414 příspěvků 21.03.19 15:24

Já jsem ji neprodělala ale když mě udělali testy na toxoplazmozu v nemocnici tak mi to napsali do papírů .
@klamonožka Jinak mít toxoplazmozu do smrti je asi blbost protože jako těhotná ji žádná žena nesmí mít protože hrozí vývojové vady a proč by jinak tuto nemoc léčili kdyby ji pak člověk měl na celý život ?

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 21.03.19 16:42
@potvurka89 píše:
Já jsem ji neprodělala ale když mě udělali testy na toxoplazmozu v nemocnici tak mi to napsali do papírů .
@klamonožka Jinak mít toxoplazmozu do smrti je asi blbost protože jako těhotná ji žádná žena nesmí mít protože hrozí vývojové vady a proč by jinak tuto nemoc léčili kdyby ji pak člověk měl na celý život ?

Dobře, tak podrobněji.

Toxoplasmózou se člověk nakazí, například ze špatně omyté zeleniny ze zahrádky, a pak prodělá tzv. akutní fázi - nemusí se nijak zvlášť projevit, ale může i mít člověk příznaky jako třeba při chřipce nebo při jiné viróze. To za chvíli pomine a člověku je už fajn. Ale - toxoplazmóza nezmizí, zůstane mu schovaná „zakuklená“ uvnitř v těle a „spí“. A to až do smrti. Tedy člověk má až do smrti v krvi detekovatelné protilátky, že v sobě toxoplazmózu má. Pokud je to žena a otěhotní, nic se neděje a nijak to nevadí.

Jakto? Protože pro těhotnou ženu (respektive pro plod) je nebezpečná právě ta AKUTNÍ FÁZE, tedy to, co následuje hned po nakažení a může se projevovat jako chřipka. A tu může mít člověk jen jednou za život, protože pak už má ty protilátky. Takže když je žena toxo-pozitivní ještě před těhotenstvím, je to vlastně dobrá zpráva, protože už nehrozí, že by se mohla nakazit během těhotenství a prodělat tu akutní fázi, která by mohla poškodit plod.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 21.03.19 16:45

@potvurka89 Jo, a pokud máš proti ní protilátky, tak to znamená, že jsi ji někdy v minulosti prodělala, akorát jsi nemusela mít třeba žádné příznaky, nebo jen lehké, takže by tě nenapadlo jít k lékaři a nějak to řešit (a taky by to bylo zbytečné).

potvurka89
Závislačka 3414 příspěvků 21.03.19 16:49

@klamonožka ségře doktorka řekla že jí mohla chytit od koček

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 21.03.19 16:56
@potvurka89 píše:
@klamonožka ségře doktorka řekla že jí mohla chytit od koček

To je dost zjednodušující. Ano, člověk se nakazí od koček, respektive z kočičích bobků. Ale kočka je infekční (jde se od ní nakazit) jenom během krátké chvíle v jejím životě. Pokud je to venkovní kočka, která loví myši, většinou se nakazí ještě jako malé kotě, pak pár týdnů kadí bobky s toxoplasmou a pak už je zase v pohodě a není infekční. Problém je, že ta toxpolasma z bobků přežije docela dlouho třeba v hlíně na zahrádce, čeká tam, a tak se z ní člověk pak nakazí, když sní tu neumytou mrkev. Nebo se nakazí dítě, když baští písek z pískoviště, kde byly bobky z toho infekčního kotěte. Přímo od kočky - třeba že by se s ní člověk mazlil, nebo ho olízla atd., se člověk skoro nikdy nenakazí.

Váš příspěvek
Reklama