Trittico vedlejší účinky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mithiela
Povídálka 40 příspěvků 20.03.19 12:18
Trittico vedlejší účinky

Hezký den, trpím nespavostí a mám doma Trittico, ale bojím se vedlejších účinků. Máte prosím, někdo zkušenosti s tímto lékem? Děkuji moc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ou
Kelišová 6977 příspěvků 20.03.19 12:29

Vedlejší účinky trittca jsou vcelku dost mírné - hlavně maltnost a ospalost, případně snížený krevní tlak. Jednoznačně menší škody, než co napáchá nespavost a rozjetá deprese.

Pokud máš klasické trittico a ne s prodlouženým uvolňováním, tak je vcelku důležité brát ho cca 12 hodin před tím, než chceš vstávat - pak snížíš právě ony nežádoucí účinky, než se vypravíš do práce a tím že si dáš ráno kávu či silný čaj.

Trittioco má jednu nesmírnou pozitivní vlastnost - totiž umí obnovit přirozenou spánkovou architekturu. To ostatní prášky na spaní a nebo antidepresiva neumí. Zároveň narozdíl od ostatních léků na spaní není návykové, nezplsobuje halucinace, člověk po něm neodpadá a podobně.

Zárooveň docela dobře usnadňuje dodržování spánkové hygieny, protože pokud si vezmeš prášek řekněme v 7 hodin večer, protože v 7 ráno vstáváš, tak okolo 9 začneš být ospalá a je potřeba jít si lehnout. Tím že jasně víš, že to tak bude, tak se snáze drží to, že v čase mezi práškem a spánkem nebudeš koukat na obrazovky, nebudeš dělat nic co by ti zbytečně zaměstnalo mozek, prostě si nastavíš nějaký režim, který potřebuješ k tomu, aby si udělala co je potřeba, umyla se, případně se pomilovala s partnerem a šla spát. Když k tomu přidáš třeba ještě nějaké relaxační cvičení a pár minut psaní deníku, který ti pomůže vyčistit si před spaním hlavu, bude stačit třeba jen měsíc, dva takovéhleho zdravého spánkového režimu a pak to půjde dodržovat i bez prášků.

mayunka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 20.03.19 12:31

Ahoj a kolik máš brát? Já kdysi brala 50 mg a akorát jsem mívala sucho v puse. Ted jsem přecházela z Trittica prolong 300 mg na Trittico 150 mg , teď už vlastně 100 mg a myslím,že Dobrý. Ono radši ani nečist ty nežádoucí účinky @Mithiela

Mithiela
Povídálka 40 příspěvků 20.03.19 12:39

@Ou jenže problém je v tom, že od května nastupuji do práce, kde budu muset vstávat v 5 hodin ráno, čili to znamená, abych si prášek na spaní vzala už v 5 večer?

Mithiela
Povídálka 40 příspěvků 20.03.19 12:40

@mayunka Mám brát zatím třetinu z 0,75 mg.

baimoli
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 20.03.19 12:47
@Mithiela píše:
@Ou jenže problém je v tom, že od května nastupuji do práce, kde budu muset vstávat v 5 hodin ráno, čili to znamená, abych si prášek na spaní vzala už v 5 večer?

Také trpím nespavostí a beru Trittico už dlouho. Z mé zkušenosti zabere do 30-45 minut, krásně se vyspím. Navyšujte jej pomalu a vedlejší účinky by měly být minimální. 1/3 z 0,75 mg je maličko. Asi chvíli potrvá než vůbec začne zabírat.

Lalan
Povídálka 15 příspěvků 20.03.19 12:50

Ahoj , já mám tedy vždy ucpaný nos a dušnost :nevim:

Ou
Kelišová 6977 příspěvků 20.03.19 12:55

@Mithiela no tím spíš potřebuješ teď začít docela intenzivně pracovat na tom, aby sis spánek srovnala. Pokud si teď najdeš režim, který ti bude fungovat a během dubna ho udržíš, tak budou květnové změny daleko menší zásah a tím že budeš vyspané je budeš daleko lépe zvládat.

To že za měsíc a půl něco bude není důvod proč teď něco neděla, ale naopak to dělat daleko důsledněji.

Mithiela
Povídálka 40 příspěvků 20.03.19 13:06
@Ou píše:
@Mithiela no tím spíš potřebuješ teď začít docela intenzivně pracovat na tom, aby sis spánek srovnala. Pokud si teď najdeš režim, který ti bude fungovat a během dubna ho udržíš, tak budou květnové změny daleko menší zásah a tím že budeš vyspané je budeš daleko lépe zvládat.To že za měsíc a půl něco bude není důvod proč teď něco neděla, ale naopak to dělat daleko důsledněji.

Děkuji za názor, máte asi pravdu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 13:16

@Ou Beru Trittico 150 celou tabletu už 4 roky. Krásně se mi upravilo spaní i psychika. Jsem ale na prášku psychicky závislá a přestože se uvádí, že nezpůsobuje fyzickou závislost, obávám se, že u mě ano. Před týdnem jsem si zapomněla prášek vzít. Uvědomila jsem si to v noci, když jsem se budila a celý další den jsem měla absťák - hlavně třes celého těla. Vůbec z toho nemám dobrý pocit. Ráda bych se prášku zbavila, ale bojím se, že zase nebudu spát…

Mithiela
Povídálka 40 příspěvků 20.03.19 15:10

A jak dlouho jste předtím trpěla nespavostí, než jste Trittico začala brát? Mě bylo řečeno, že to taky mohu brát do konce života. Pořád lepší než se nevyspat a trpět.

Mithiela
Povídálka 40 příspěvků 20.03.19 15:17
@Anonymní píše:
@Ou Beru Trittico 150 celou tabletu už 4 roky. Krásně se mi upravilo spaní i psychika. Jsem ale na prášku psychicky závislá a přestože se uvádí, že nezpůsobuje fyzickou závislost, obávám se, že u mě ano. Před týdnem jsem si zapomněla prášek vzít. Uvědomila jsem si to v noci, když jsem se budila a celý další den jsem měla absťák - hlavně třes celého těla. Vůbec z toho nemám dobrý pocit. Ráda bych se prášku zbavila, ale bojím se, že zase nebudu spát…

A jak dlouho jste předtím trpěla nespavostí, než jste Trittico začala brát? Mě bylo řečeno, že to taky mohu brát do konce života. Pořád lepší než se nevyspat a trpět.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 15:39

@Mithiela Více jak rok určitě a postupně to bylo čím dál horší. Došlo to do fáze, kdy jsem dvě noci za sebou nespala.

Mithiela
Povídálka 40 příspěvků 21.03.19 16:25

Tak jsem si včera vzala první 1/3 a nic, neusnula jsem. Za jak dlouho jste pocítily účinky?

Paoloska
Echt Kelišová 8290 příspěvků 21.03.19 16:46
@Mithiela píše:
Tak jsem si včera vzala první 1/3 a nic, neusnula jsem. Za jak dlouho jste pocítily účinky?

Tak za 14 dní nejdříve…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama