Pískání v uchu, co byste dělali?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klidna
Povídálka 20 příspěvků 19.03.19 09:26
Pískání v uchu, co byste dělali?

Ahoj, už třetí den slyším v jednom uchu jako by mi tam pískala flétna. Děje se to jen když mluvím já nebo někdo jiný a je to při každém slově. Je to nepříjemný a když mluví víc lidí najednou, mám problém rozumět řeči. Volala jsem na ORL, kde je podle recenzí nepříjemná sestra. Ta mi prakticky hned řekla, že to mám z rýmy. Tak jí udiveně odpovídám, že nemám rýmu. Ona prý, že mám zadní rýmu, že to slyší po telefonu 8o. Odbyla mě, že maj ordinaci plnou lidí, že si mám tu rýmu vyléčit… Všude na netu píšou, že se má tohle dvojí slyšení urychleně řešit u lékaře, že příčin může být mnoho. Na druhou stranu, já v zimě na rýmy dost trpím ale tohle se mi nikdy nestalo. Teď nesmrkam ani nemám ucpaný nos, ale třeba mám nějakou permanentní zadní rýmu, že už to ani nepoznám? Co byste dělali vy? Objednali byste se jinam? Teď bude asi na ORL nával všude? Nevím, zda zbytečně plasim nebo přicházím o sluch.

Reakce:
MartinaIrena
Extra třída :D 10825 příspěvků 19.03.19 09:52

A proč nezavoláš jinam? My ti tady sluch nevyšetříme. Nával nenával, pokud je to akutní, vyšetřit té musí.

ancic279
Nováček 9 příspěvků 19.03.19 09:56

Objednej se jinam a řeš to rychle. Pískání může být tinnitus a s tím ti většinou pomůžou opravdu jen v začátku. Později léčba nezabírá. Držím palce ať se ti to vyřeší.

berry4
Nadpozemská drbna 28379 příspěvků 19.03.19 10:06

Na permanentní zadní rýmu Vincentku. Popíjet a několikrát denně nakapat do nosu. A na pískání Tebocan , alespon´na 2 měsíce.

Klidna
Povídálka 20 příspěvků 19.03.19 10:21

Poslala jsem e-mail na jiné ORL s popisem mého problemu. Já než se po telefonu za neustálého pískání vymacknu co mi vlastně je, tak mě asi odbydou všude kde je nával. Děkuji za vaše reakce.

Murka
Ukecaná baba ;) 1736 příspěvků 19.03.19 11:28

Asi takhle, diagnozu po telefonu/emailu ti stejně neudělají. Co tak dojít za obvoďákem a začít to řešit tam? Dá ti doporučení, ty se normálně objednáš do nějaké orl ambulance, oni tě vyšetří a udělají nějaký závěr. Co bys konkrétně chtěla slyšet od sestry po telefonu?

Váš příspěvek
Reklama