AD Zoloft - nepomáhá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymka.D.
Kecalka 324 příspěvků 18.03.19 17:51
AD Zoloft - nepomáhá

Ahoj, už 6 týdnů beru AD Zoloft a stále se necítím dobře. Už mám i zvýšenou dávku z 50 mg na 100 mg. Chci se zeptat Vás, které máte s braním AD zkušenosti, zda Vám Zoloft či případně jiné AD zabralo ještě po delší době, než 6 týdnů. Přijde mi to už docela dlouho. Kdysi jsem brala Cipralex a ten zabral cca po 3 týdnech. Nyní Cipralex brát nemůžu, protože plánujeme miminko a při těhotenství se údajně může pouze Zoloft je nejbezpečnější. Problém je i v tom, že už dlouho nemůžu otěhotnět, takže se deprese prohlubuje… Psychoterapie nepomáhá.

Předem díky všem za zkušenosti.

Reakce:
mayunka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 18.03.19 17:58

Ahoj. zkus na fb skupinku Panická porucha a agorafobie. Hodně se tam řeši léky a tak. Já brala v těhotenství Zoloft. ale zpetne vidim, že mi moc nepomahal.. @Anonymka.D.

Anonymka.D.
Kecalka 324 příspěvků 18.03.19 18:02
@mayunka píše:
Ahoj. zkus na fb skupinku Panická porucha a agorafobie. Hodně se tam řeši léky a tak. Já brala v těhotenství Zoloft. ale zpetne vidim, že mi moc nepomahal.. @Anonymka.D.

Ahoj, děkuju za info, já ale aforafobii nemám, tak nevím, jestli by mi ty informace úplně pomohly :nevim:

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 18.03.19 18:03

1. jak dlouho bereš tu zvýšenou dávku? Respetkvie 100m je standardní dávkování, 50mg byla snížená dávka pro zmírnění obtíží při nasazování léku.
2. proč to řešíš na internetu a ne s ošetujcícím psyiatrem?
3. kdo ti řekl takovou blbost, že zoloft je bezpečněnjší než cipralex? Cipralex patí k lékům, které patří mezi ty bezpečné jak v těhotenství, tak při kojení. Zoloft taky.
4: co konkrétně tím myslíš, že psychoterapie nepomáhá? Jak dlouho a v jakém typu jsi? Jakým způsobem máš pocit že ti to nepomáhá?

Příspěvek upraven 18.03.19 v 18:09

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 18.03.19 18:04

Beru Zoloft a zabral mi cca za 4 týdny, dávka se mi musela taky zvednout na 100, ale trpěla jsem i úzkostnymi stavy a na ten jsem měla Xanax. Za mě všechno v pohodě a po měsíci jsem se začala cítit opravdu dobre a po dvou měsících skvěle.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 18:35

Plný nástup, dle lékaře jsou 2 až 3 měsíce.

Anonymka.D.
Kecalka 324 příspěvků 18.03.19 19:15
@Ou píše:
1. jak dlouho bereš tu zvýšenou dávku? Respetkvie 100m je standardní dávkování, 50mg byla snížená dávka pro zmírnění obtíží při nasazování léku.
2. proč to řešíš na internetu a ne s ošetujcícím psyiatrem?
3. kdo ti řekl takovou blbost, že zoloft je bezpečněnjší než cipralex? Cipralex patí k lékům, které patří mezi ty bezpečné jak v těhotenství, tak při kojení. Zoloft taky.
4: co konkrétně tím myslíš, že psychoterapie nepomáhá? Jak dlouho a v jakém typu jsi? Jakým způsobem máš pocit že ti to nepomáhá?Příspěvek upraven 18.03.19 v 18:09

S psychiarem jsem to řešila, sám mi řekl, že Zoloft je bezpečnější než Cipralex. Na psychoterapii docházím už rok, nevím, o jaký typ psychoterapie jde, prostě semnou psycholožka probírá, co mě trápí a tak. Problémy vyslechne, ale poradí jen to, že na ně nemám myslet. Neporadí, jak se s tím vyrovnat.

Váš příspěvek
Reklama