Toyota Aygo - máte někdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

_0812_
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 15.09.18 22:35
Toyota Aygo - máte někdo?

Ahojky, máte někdo tohohle mazlíka? Příští rok si chci koupit auto a dost se mi líbí tenhle typ. Potřebuji auto hlavně po městě, občas nějaký výlet do vzdálenosti maximálně 200 km, ale to fakt výjimečně, spíše tu po okolí do těch 70 km, ale hlavně budu jezdit po městě. Tak by mě zajímalo jak si tenhle prcek stojí na dálnici při vyšší rychlosti? A jak je to s úložným prostorem? Má docela malý kufr, což by mi stačilo tak na nákupy, ale kdybychom si chtěli vyjed třeba na víkend, tak bych to řešila větším úložným boxem na střechu. Budu ráda za všechny příspěvky a zkušenosti i rady. :) Jinak plánuji koupi nového auta, nejspíše rok 2018, ale pomohou mi zkušenosti i se staršími typy tohohle auta.

Reakce:

Jogrr
Závislačka 4325 příspěvků 15.09.18 22:58

Tak Aygo s uloznou rakvi na strese, to bude pokoukanicko :mrgreen:
Mela jsem jako prvni auto Yarise, na dalnici to jelo 180, kufr dostatecny, spotreba kolem 5,5, nizka pojistka a urcite bezpecnejsi nez aygo.
A cenovy rozdil oproti Tvemu vyberu minimalni.

_0812_
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 15.09.18 23:25

@Jogrr díky, mrknu na něj :) mě právě padla do oka ta růžová Aygo no :mrgreen:

Bandii
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 16.09.18 03:54
@_0812_ píše:
Ahojky, máte někdo tohohle mazlíka? Příští rok si chci koupit auto a dost se mi líbí tenhle typ. Potřebuji auto hlavně po městě, občas nějaký výlet do vzdálenosti maximálně 200 km, ale to fakt výjimečně, spíše tu po okolí do těch 70 km, ale hlavně budu jezdit po městě. Tak by mě zajímalo jak si tenhle prcek stojí na dálnici při vyšší rychlosti? A jak je to s úložným prostorem? Má docela malý kufr, což by mi stačilo tak na nákupy, ale kdybychom si chtěli vyjed třeba na víkend, tak bych to řešila větším úložným boxem na střechu. Budu ráda za všechny příspěvky a zkušenosti i rady. :) Jinak plánuji koupi nového auta, nejspíše rok 2018, ale pomohou mi zkušenosti i se staršími typy tohohle auta.
Že ty budeš jezdit na ty výlety sama s čivavou :mrgreen: ne promiň, ale takový auto a ještě v růžový, to ve mně opravdu evokuje takové představy :kytka:

_0812_
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 16.09.18 11:36
@Bandii píše: Že ty budeš jezdit na ty výlety sama s čivavou :mrgreen: ne promiň, ale takový auto a ještě v růžový, to ve mně opravdu evokuje takové představy :kytka:
Čivavu nemám :mrgreen: ale mohla bych jezdit s tou svojí bandou hlodavců, velikostně je to skoro stejné :mrgreen: prostě mi to auto padlo do oka no :lol: původně jsem chtěla Dustera, ale to je na mě velké a ještě s mojí absolutní neschopností parkovat :lol:

TinaMB
Povídálka 30 příspěvků 16.09.18 13:35

Ahoj, tak já Aygo mám, dokonce to růžové, i když je spíš do fialova a i v TP je napsaná fialová. Mám ho v automatu, je tam robotická převodovka, která sice malinko cuká, ale jen malinko a výhoda je, že vydrží vše a případně si můžeš řadit páčkama pod volantem, jako ve formuli :D
Prostor pro posádku je na tak malé autíčko poměrně velký, větší než např. ve Škodě Rapid. Kufr je ovšem miniaturní, tak na 3-4 plné igelitky nebo 2 menší cestovní tašky. Na výšku je dostačující, ale je poměrně úzký. Ale při sklopení zadních sedaček je velký hodně. Takhle bych to řešila při cestování ve dvou. Pro nás je to třetí auto v rodině, takže tohle řešit nemusíme.
Na dálnici jezdí v pohodě, ale není to žádný závodník. Naopak po městě je to docela svižné hbité autíčko, naprostý ideál. Já ho používám na 99% jen na krátké vzdálenosti a po městě, a na toho ho miluju. Jinak mám hodně velké SUV. Při parkování se vlezeš opravdu všude a to růžové je prodáváno v paketu s parkovací kamerou, což mě docela rozesmálo, ale je pravda, že jsem na ni zvyklá ze všech ostatních vozů a vyhovuje mi i tady. Pokud budeš mít další dotazy, klidně mi napiš.

_0812_
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 16.09.18 15:44

@TinaMB díky moc :) a je tam i navigace nebo ta se dá přikoupit? Jsme 3, takže v zadu bych určitě potřebovala dát autosedačku. Dá se sklopit třeba jen jedno zadní sedadlo a o to v případě potřeby rozšířit ten kufr? A je tam možnost na střechu připevnit nějaký ten střešní box? Já bych určitě chtěla manuální, normálně na řazení. Jsem na to zvyklá z předchozího auta. Chci právě nějaké opravdu menší auto. Nejčastěji budu jezdit po městě, max do okolních měst a to nejsou velké vzdálenosti a nějaký ten delší výlet fakt minimálně.

TinaMB
Povídálka 30 příspěvků 17.09.18 09:45

Navigaci v paketu nemá, ale dá se přikoupit. Ráno jsem se dívala a jde sklopit polovina zadní sedačky, a druhé půlce můžeš mít sedačku pro dítě. O boxu na střechu nic nevím, doporučuji zeptat se přímo v Toyotě.
Jen ještě napíšu, že jezdím celkem svižně a spotřeba se mi ustálila na 4,6 litrech.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >