Reklama

Matka vidí jen peníze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 21:36
matka vidí jen peníze

Ahoj všichni, ráda bych slysela vaše názory. Je mi sotva osmnáct, jsem stále závislá na rodičích a tak nemám „právo“ si vyskakovat, nebo je pobuřovat, ale svůj pocit vyjádřit můžu a bude super, když mi řekněte, zda je podle vás na místě. Přijde mi, že moji rodiče, ale asi zejména matka jsou hodně založený na penězích, aby náhodou neztratili víc, abych náhodou nekoupila víc, než mi bylo nadiktováno. Kolikrát si ani pitomej jogurt koupit nemůžu, abych neutrácelaneu­trácela vic než je třeba. Jsme absolutně normální průměrná rodina s normálním příjmem, můžeme jet na dovolenou a co se týče Vánoc i nějaké dražší elektroniky se dostane. Možná az moc koukam po ostatních rodinách, kde maji jiný způsoby soužití, ale oproti jiným se opravdu liší přístup mich a jiných rodičů k penězům. U nás neexistuje, že by nám rodiče zaplatili zábavu, kino, divadlo, nebo dali peníze na cukrarnu kde se máme jednou za měsíc sejít s holkama, problém byl i nedávno, kdy jsem navrhla, že by jsme si mohli takhle jednou v patek zajít do restaurace ve městě (lítali jsme tam po doktorech a oběd doma nebyl), spustila se ale mě a mým sourozencům velmi známá a blízká přednáška o tom, jak jsem sobecká a co si to sakra vůbec dovolují takhle z nich tahat prachy, že mi doma něco uvaří a že je to hrozný, jak jsme zvyklý, že dostaneme všechno naservírované přímo pod nos. Někdy se po těchto historických přednáškách prostě seberu a jdu do pokoje vybrecet se, protože víte, špatně se poslouchá, že jste jen ta, co z nich tahá prachy, a že jste strašnej sobec. Já doma ale pomaham a to opravdu pomaham, uklizim pravidelně (a toho si u mě Mamka cenni, ale ve chvíli kdy je to na místě, si na to vůbec nevzpomene). Nedávno před námi začala schovávat peníze, protože tvrdila, že ji je krademe (nikdo nic neukradl), peníze SME si brali na autobus do školy, nebo svačinu, ale měla pocit, že ji toho bereme moc, takže si prachy schovala a na tyden nám dává peníze do ruky, na svačinu a do školy (za ty peníze si koupim pouze jeden rohlík na cely den + oběd), aby mi to vyšlo na cely týden. Když jsem se to mame snažila vysvětlit, že mám ve škole prostě hlad, nemělo to smysl. Přijde mi ujety, že se v rodině schovávají peníze…já chápu, že si musí schovat tisícovku, ale tady nesmí zůstat ani korunka. Pojem brigada i není vzdálený, ale letos se to ze zdrav. důvodu nevydařilo dokončit, takže peněz málo. Nebo když máme koupit dárek pro příbuzné k narozeninám, tak se čumí jen na to, abychom náhodou nezaplatili víc a je to pak trochu trapné k nim přijít s dárkem, který se ani z poloviny nerovná tomu, jak štědrý jsou oni. Já se nezlobim tolik na to, že maji problém s tím mi zaplatit třeba tričko, ale to jídlo mě přijde nepochopitelný. Ono párkrát je vám to lhostejný, ale když jste pak jen na chlebu pomalu pět dni, tak už by jste rádi nějaký ten jogurt, banán, pomeranč. Ale to není důležité, protože u nás jsou hlavni především peníze. Závěrem bych vas chtěla poprosit, abyste tohle nebrali jako výstřelek prdlej a ubohej puberťačky, který Mamka nedala na tričko. Věřím, že až jednou budu vydělávat, tak to poznámky, ale jak říkám, pozoruju to se sestrou už roky, pozorujeme jiný rodiny a něco na tom asi bude.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

zaludova
Kecalka 164 příspěvků 13.09.18 21:42

Je ti 18. Zacni chodit pravidelne na brigadu. Ted neni problem ji do druhyho dne sehnat. Vsude je nedostatek lidi. Takhle bych to v tve situaci udelala ja. Nejsem doprosovaci typ. Chodila jsem po brigadach od 13, protoze jsem chtela vic, nez jsme si mohli dovolit, tak jsem proste sla a vydelala si na to. By me mohlo…se v 18 doprosovat o penize na kino.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 13.09.18 21:43

Uf no co dodat najít si práci a postavit se na vlastní nohy jinak to nevidím ona se nezmění… teď čtu že to nešlo že zdravotního hlediska no tak to zkusit hned jak to půjde teď berou všude

Příspěvek upraven 13.09.18 v 21:44

pikola
Neúnavná pisatelka 18958 příspěvků 13.09.18 21:43

To je smutný. No, jedině se asi co nejdříve osamostatnit a vést si vlastní peníze, bohužel máš rodiče šetřílky. Jezdíte někam na dovolenou nebo něco s těma penězma dělaji?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 21:47
anonym
@pikola píše:
To je smutný. No, jedině se asi co nejdříve osamostatnit a vést si vlastní peníze, bohužel máš rodiče šetřílky. Jezdíte někam na dovolenou nebo něco s těma penězma dělaji?

Jezdí na dovolenou, ale jako naopak oni dva si na večeři obcas chodí do restaurace. Proto tomu moc nerozumíme, v čem je problém si se mnou zajít na oběd?

AstraG
Závislačka 4387 příspěvků 13.09.18 21:47

No těžko radit. Kolik dostáváš peněz, a jaké jsou výdaje? Pokud máš ve škole hlad, namaž si svačinu doma. Nebo tam taky není co k jídlu? Najdi si brigádu na víkendy, v každým krámu ti ruce utrhnou, když si budou moct o víkendu dáchnout a pokryjou to studentíkama ;)

Twixinka
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 4 inzeráty 13.09.18 21:50

no nechápu moc jaké jsou zdravotní důvody, že letos brigáda nevyšla, ale můj školní rok vypadal přibližně tak, že minimálně 3× týdně po škole jsem šla od 15 do 21 na brigádu + celý víkend, abych si vydělala peníze na to, co jsem si chtěla a musela koupit, jelikož od první brigády, kdy mi bylo 14 let mi máma přestala absolutně všechno platit - legitka, svačiny do školy, oblečení, prostě jsem se živila sama ..

LaraA
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 13.09.18 21:51

třeba rodice šetří na běžných výdajích, aby si mohli dovolit právě tu dovolenou atd. někdo to tak má a je fakt, že často šetří na jídle… zkusila ses zeptat, jak na tom jste, třeba proto, že je ti 18 a pomohlo by to tve finanční gramotnosti. my name příjmy nadprůměrné, ale když občas počítám, jak se peníze rozfrcají- ať už za poplatky nebo za „luxus“…
nebo je také možné, že jsou vaši fakt skrblíci, v tom případě je asi těžko předěláš, brigáda na pár hodin týdně se dá v 18 sehnat, na kafe s kamarádkou nebo extra tričko by sis určitě vydělala…

zrcadlo
Kelišová 6617 příspěvků 13.09.18 21:53

Takže doma v lednici nemáte žádné mléčné výrobky, ovoce, zeleninu? Na školní jídlo ti rodiče dávají jen částku na oběd ve školní jídelně navýšenou o 2Kč na rohlík (tzn. asi 30Kč na den)? Pokud ani doma není z čeho udělat svačinu, tak je něco špatně.

LaraA
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 13.09.18 21:54
@Anonymní píše:
Jezdí na dovolenou, ale jako naopak oni dva si na večeři obcas chodí do restaurace. Proto tomu moc nerozumíme, v čem je problém si se mnou zajít na oběd?

no oni jsou ti, kdo si na tu večeři vydělali. a občas je fakt potřeba si od děti odpočinout a být jen ve dvou…

Ennny
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 13.09.18 21:56

@LaraA to je sice pěkné ale neznamená to že děcka musí ve škole umírat hlady ne? Mimochodem rodiče i děti mají mít že zákona stejný životní standard pokud já vím…

VitaminC
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 13.09.18 22:06

…ja jsem tak zila taky. Mama desny skrblik. Od patnacti jsem chodila na brigady i pres rok do obchodu, od sedmnacti za bar na diskoteku, od osmnacti restaurace. Na svoje jidlo, kafe, kino, mobil i obleceni jsem si vydelala. Doma nebylo vecne nic. Na otazku, co mam jist, mi bylo petkrat tydne odpovezeno, ze maso je v mrazaku a marmelada ve sklepe. Blbe je, ze pokud me to melo vychovat, tak to melo opacny efekt. Chci mit vsechno hned a neudrzim korunu.

iila
Ukecaná baba ;) 1328 příspěvků 13 inzerátů 13.09.18 22:07

To jsou teda případi nadměrného šetření. Jak dlouho budeš ještě studovat? Můžeš si najít nějakou brigádu?

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 20951 příspěvků 13.09.18 22:26
@VitaminC píše: …ja jsem tak zila taky. Mama desny skrblik. Od patnacti jsem chodila na brigady i pres rok do obchodu, od sedmnacti za bar na diskoteku, od osmnacti restaurace. Na svoje jidlo, kafe, kino, mobil i obleceni jsem si vydelala. Doma nebylo vecne nic. Na otazku, co mam jist, mi bylo petkrat tydne odpovezeno, ze maso je v mrazaku a marmelada ve sklepe. Blbe je, ze pokud me to melo vychovat, tak to melo opacny efekt. Chci mit vsechno hned a neudrzim korunu.

No a proč sis neudělala to maso na marmeládě? :lol:
Ne, promiň, blbý vtip.
Moji rodiče taky jsou šetrní, ale ne takhle, jídla u nás vždycky bylo dost.

Ale jí si taky ráda dopřeju. Můžu si to dovolit, ale děsí mě, co bych dělala, kdybych najedou nemohla… 8o No, snad to nezjistím.

alialiali
Kecalka 121 příspěvků 13.09.18 22:50

No myslím že takové chování rodičů není normální a lituju takové soužití..píšu to aby si zakladatelka nemyslela podle některých komentářů že se musí ona sama víc snažit a že by měla okamžitě na brigádu… Já teda na brigádu chodila jen o prázdninách.pri škole ani omylem…holt jsou rodiče pekni sobci :((

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama