Trápí mě únik moči :(

Anonymní
26.8.11 19:48

Trápí mě únik moči:(

Ahoj holky,do ted jsem byla jeste jaztakz v klidu,vzdy jsem si dala intimku nebo vlozku,a casto jsem se prebalovala,pokazde osprchovala,ale ted uz je to k nevydrzeni,zrovna dnes jsem mela svetle leginy,nastesti dlouho tuniku,ale dole velke mokre kolkco,myslela jsem ze se propadnu,pritom jsem opet menila a melnila,ja uz nevim co s tim pripadam si jak posledni prase,je mi 25,TAKZE ZADNA duchodkyne,a mam dva porody za sebou,od druheho porodu se to se mnou tahne,omlouvam se za fuj tema,ale muzete mi poradit co s tim?vim navsstivit gyndare,ale nejsou treba nejake volbne prodejne leky?trapi vas to nekterou taky?dekuji za odpovedi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24467
26.8.11 19:54

Cvičíš pánevní dno?
Několikrát za den zatáhnout a povolit ty svaly, které zatahuješ, když chceš přerušit čůrání…
A jinak k doktorovi, asi bych šla přímo na urologii nebo se domluvila s obvoďákem, myslím, že určitě nejsi jediná s takovým problémem, navíc po porodech.
Mě to trápilo jen v šestinedělí a pak už zas OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1315
26.8.11 19:54

Tohle je problém, který Ti léky nevyřeší. Je potřeba najít příčinu, ne řešit až následek = používat vložky.
Jednoznačně se vydej k doktorovi, ať Tě vyšetří a navrhne léčbu nebo zákrok.
Pravděpodobně se po porodu uvnitř stalo něco, proč inkontinence nastala :nevim:
Hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72107
26.8.11 19:55

Volně prodejné léky nevím, spíš bych tipla že nic nebude, ale hlavně bych to neřešila, kor v tomhle věku sama, určitě dojdi za doktorkou, mám pocit, že se to řeší i operačně.
Do té doby to chce určitě speciální vložky, dobré jsou teny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4780
26.8.11 20:05

Určitě bych šla na gyndu a řekla to. Teď se provádí velice jednoduché operace, které problém vyřeší, zvlášť když je ti teprve 25.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6926
26.8.11 20:29

Jojo, mamka byla na jednoduchým zákroku a od té doby má klid. Takhle bys to akorát tlačila před sebou a bude hůř a hůř.
Seber odvahu a pořeš to a nebudeš litovat, uvidíš.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1366
26.8.11 20:34

ahoj, já jsem po prvním těhotenství a mám občas opravdu hodně velký problém „doběhnout“ a jak už tu někdo psal, cvičit pánevní dno, ale ty i určitě k Dr. Snad to bude dobrý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15528
26.8.11 20:42

Pokud je to v téhle fázi, nic než lékař nepomůže.

V nejmírnějších fázích hodně pomáhá cvičení Pilates, ale jak se vyjádřila moje kamarádka - dlouholetá instruktorka tohoto cvičení - proti setrvalému učurávání to moc nezmůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
26.8.11 22:44

neboj se a běž na gyndu. Ubezpečuju tě, že nejsi první ani poslední. Dlouho jsem ležela v těhotenství v nemocnici a takových ženských, jako si ty, tam bylo hodně. I mladá kočka. Po dvou porodech, velké děti při porodu a k tomu hrála vrcholově košíkovou. Říkala, že pánevní dno posilovala, ale nepomohlo. Budeš mít klid. A hlavně se nestyď, to může potkat každou z nás a doktor se na to určitě takhle taky kouká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.8.11 22:54

Cvičení

A jak dlouho po porodu jsi? Já jsem to měla v menší míře po prvním porodu. Vždycky jsem nestihla doběhnout, takže jsem raději chodila preventivně. V nemocnici mi řekla doktorka, že se to může v stresových situacích stávat a že během 6-ti nedělí se to upraví. Ale bohužel neupravilo. tak jsem z toho byla nervozní. Na gyndě jsem to říkala doktorce (na kontrole právě po 6ti nedělí) a ta říkala, že se tím nemám stresovat, že je ještě brzo, že se to upraví a že mám cvičit pánevní dno. A že skvělé zkušenosti mají ženy s cvičební pomůckou, která se prodává v drogeriích (teď nevím jestli DM nebo Schlecker) a jsou to takové jak by venušiny kuličky. Ty se zavedou do pochvy a pak se je snažíš co nejdéle udržet, nejlépe třeba při úklidu. Já k nim nakonec ani nedošla protože se mi to asi po 2 měsících samo upravilo. Ale třeba by ti to pomohlo! Stojí to prý kolem 500.-. Tak vyzkoušej a nebo rovnou k lékaři. Držím pěsti, páč je to nepříjemné, ale řešitelné! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.8.11 23:09

Tohle jsem měla po prvním porodu a to po CS 8-o Když to trvalo skoro půl roku po porodu, tak jsem zašla ke gynekologovi a dal mi na to nějaké hormony, myslím estrogen. Ještě mi doporučil cvičit na pánevní dno dle nějaké brožurky. No, úplně do normálu jsem se dostala až rok po porodu, ale díky bohu za to.

Btw doktor mi říkal, že při těchto problémech nemám cvičit aerobik a vše, kde jsou nějaké poskoky, že se to tím ještě může zhoršovat. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.8.11 23:40

holky diky moc za rady :kytka: pánevní dno necvicim,tak hned o tom neco pohledám a začnu,po porodu jsem dva a pul roku :roll: oba dva akutni cisare,tak nevim jestli to neco s tim ma spolecneho,nicmene asi mi nic jineho nezbyde nez jit k mudr,kdyz me je to takove blbe,dobry den pane doktore,jdu vam jelikoz se neontrolovane pochcavam :oops: :oops: ale nic jineho mi asi nezbyde,prevlekat kalhotky petkrat denne,nekdy i cele kalhoty :pocitac: ach joo.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
72107
27.8.11 00:08

Oni jsou na to fakt zvyklí, by ses divila, kolik lidí to trápí, jen o tom málokdo mluví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
aleachimka
27.8.11 09:19

Naprosto tě chápu, taky jsem měla problém s únikem moči a doktorka mi řekla, že jsem udělala dobře, že jdu hned, později už je většinou nutná i operace (ale nic náročného). U mě pomohly nějaké cviky na dno pánevní. Tak neblázni, tohle se fakt musí řešit a jedině lékař ti pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
5137
28.8.11 23:06

Anonymko,
založila jsi diskusi v sekci homeopatie, takže předpokládám, že tě zajímá, jestli má tenhle problém také homeopatické řešení. Ano, má. Ale vždycky se musí jednat o celkovou léčbu.

Příčin může být víc, ale jednou z možností je, že těhotenstvím a porodem došlo k narušení hormonální rovnováhy v těle, což má za následek povolení pánevního dna, pokles orgánů v pánvi atd. Lék nasměruje imunitní systém pacienta, aby vyřešil příčinu problému. Stav se samozřejmě zlepšuje postupně, homeopatika bohužel nefungují jako tlačítko vypni/zapni.

Bereš hormonální antikoncepci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama