Třetí atb na anginu

17.11.19 09:07

Třetí atb na anginu

Ahoj holky jen se chci zeptat jestli máte podobnou zkušenost a jak jste to řešili? malý 5let chytil anginu dostal ospen na 10 dní po 24 hod dobrými atb teploty znovu anginu dostal klavír na7 dní po týdnu dobrými hlásí bolí mě pri polykání a teplota 37.6 uvidim jestli vyleze na obed vice jinak valim k dr. zitra. Už jsem bezradná do školky nechodí sedi doma nudí se, sem tam že jsem na pul hodná ven se vyvetrat. Stalo se vám to některé, to nám zase nasadí atb bože už třetí po sobě?!!!navíc při posledním výběru měl streptokoka negat. To se ten bacil furt vraci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2233
17.11.19 09:16

Syn to tak měl před dvěma lety - dvoje atb po sobě a v krku ho pořád bolelo. Třetí nám už doktorka nedala, radila cucat šalvějové bonbony, klidový režim. Na alergologi pak byla doktorka neštastná i z těch druhých atb., že už je neměl mít, že mu to akorát dodělalo imunitu…s bolestí v krku se potýkal docela dlouho, ale už to potom nebylo v takové míře. Jsou to dva roky a anginy se mu nevrací…uvidíš, jak moc vysoká teplota bude a pak se poradit s doktorem, co s tím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
17.11.19 09:17

Ať mu udělá CRP, ona ta angína může ustupovat pomalu, Ospen je antibiotikem první volby u angíny, ale mně třeba nezabíral nikdy, musela jsem mít Augmentin, kde je složka navíc, najdi si o tom něco. Ale po Klacidu, který je širokospektrý, by to mělo být OK. Jenže krk může bolet třeba ještě nějakou dobu, já se z angíny vždycky dostávala víc než měsíc a bolely mě tzv. jazykové mandle a zvýšená teplota taky ještě po dobrání ATB. To CRP by bylo vhodné, ale není všeříkající, stejně jako výtěry, bacil může zůstat uvnitř mandlí a ve výtěru se nemusí objevit, ale bylo by divné po 2 antibiotikách kdyby to nebylo OK, spíš si myslím, že potřebuje rekonvalescenci a ne další ATB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20089
17.11.19 09:19

Panebože začněte psát aspoň ty čárky ve větách :zed: tomuhle ani prase nerozumí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.19 09:21

No však to jo jsme doma a budem do konce listopadu jen mě to fakt zase dojalo, člověk si myslí že už bude v poho a zas něco…ale to je asi všude stejně.
Nevíte něco o wobenzyn na imunitu jestli to fakt pomáhá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2233
17.11.19 09:22
@terien píše:
Panebože začněte psát aspoň ty čárky ve větách :zed: tomuhle ani prase nerozumí.

Jde tomu rozumět úplně normálně, průměrně inteligentní člověk to musí v pohodě pobrat, nedělej vlny :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4474
17.11.19 09:24
@Zabatko píše:
Ať mu udělá CRP, ona ta angína může ustupovat pomalu, Ospen je antibiotikem první volby u angíny, ale mně třeba nezabíral nikdy, musela jsem mít Augmentin, kde je složka navíc, najdi si o tom něco. Ale po Klacidu, který je širokospektrý, by to mělo být OK. Jenže krk může bolet třeba ještě nějakou dobu, já se z angíny vždycky dostávala víc než měsíc a bolely mě tzv. jazykové mandle a zvýšená teplota taky ještě po dobrání ATB. To CRP by bylo vhodné, ale není všeříkající, stejně jako výtěry, bacil může zůstat uvnitř mandlí a ve výtěru se nemusí objevit, ale bylo by divné po 2 antibiotikách kdyby to nebylo OK, spíš si myslím, že potřebuje rekonvalescenci a ne další ATB.

Cca 15% streptokoků způsobujících angínu je, v závislosti na lokalitě, rezistentních ke Klacidu. V ČR ještě nebyl nalezen tento streptokok rezistentní k penicilinu. Je to spíš otázka jiné flory a velmi často nízkého dávkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2233
17.11.19 09:25
@katkacaajkova píše:
No však to jo jsme doma a budem do konce listopadu jen mě to fakt zase dojalo, člověk si myslí že už bude v poho a zas něco…ale to je asi všude stejně.
Nevíte něco o wobenzyn na imunitu jestli to fakt pomáhá?

Wobenzym jsem kdysi brala a mám pocit, že mně pomohl. Dávala jsem kdysi i synovi, ale léčil se zároveň na alergologii a imunologii, tak nedokážu posoudit, co zabralo. Každopádně je to otrava, bere se toho hodně, na lačno, každý den..nemělo by se to drtit, ale u děcek to jinak ani nejde…Zkus fakt nejdříve nějaké cucavé bonbony a pokud horečky nebudou vysoké, tak ho nehonit k doktorovi. Potřebuje možná jen rekonvalescenci, ten krk ještě může být citlivý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.19 09:29

Děkuju moc, to víte že vše záleží na teplotách, uvidíme. Bereme ještě isoprinosine na imunitu jen jsem chtěla jestli ten wobenzyn není lepší když stojí nějaké penize

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.19 09:30

@kacaba379 děkuji za zastani :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
17.11.19 09:31
@Havlova píše:
Cca 15% streptokoků způsobujících angínu je, v závislosti na lokalitě, rezistentních ke Klacidu. V ČR ještě nebyl nalezen tento streptokok rezistentní k penicilinu. Je to spíš otázka jiné flory a velmi často nízkého dávkování.

Augmentin obsahuje kyselinu klavulanovou, mně zabírá jen augmentin, když si dám třeba Ospen nebo Penbene, tak prostě NIC, já bojiji s angínami od svých 6 let, je mi 40 let, konečně se to lepší, tak už jsem něco využívala a prostě penicilinová řada je u mě problematická, nezabírá.

Zde odborná pasáž:
Amoxicillin/kyselina klavulanová

Kombinace amoxicillinu a kyseliny klavulanové (co-amoxicillin) byla poprvé uvedena do klinické praxe v roce 1981 ve Velké Británii. V současné době, kdy je rezistence vuči antibiotikum vzrustajícím problémem, je tato kombinace stále velmi účinná v celém svém indikačním spektru a rezistence je v tomto případě velmi nízká [1].

Amoxicillin je baktericidní semisyntetické aminopenicilinové antibiotikum se širokým antimikrobiálním spektrem jak proti grampozitivním, tak proti gramnegativním, aerobním i anaerobním mikroorganismum. Jeho mechanismus účinku spočívá v inhibici syntézy buněčné stěny citlivých mikroorganismu. Z duvodu nestability vuči pusobení b-laktamáz je kombinován s kompetitivním inhibitorem b-laktamáz, kyselinou klavulanovou, čímž dochází k zachování antimikrobiálního spektra amoxicillinu a zároveň k jeho rozšíření o některé bakteriální druhy (např. Staphylococcus aureus – s výjimkou meticillin rezistentních kmenu, Haemophilus spp., Moraxella catarrhalis, Neisseria gonorrhoeae, Escherichia coli, Proteus spp., Klebsiella pneumoniae) [7].

Kombinace amoxicillin/kyselina klavulanová je indikována v léčbě bakteriálních infekcí, které jsou vyvolány citlivými mikroorganismy. Jedná se především o infekce horních cest dýchacích (sinusitis, tonsillitis), dolních cest dýchacích (lobární pneumonie, bronchopneumonie nebo akutní exacerbace chronické bronchitidy), ORL infekcí (otitis media), urogenitálních infekcí (cystitis, urethritis, pyelonephritis, nekomplikovaná gonorrhea).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.19 09:32

@terien kdybyste raději psala k věci a ne opět řešit ho…
Prostě extra trida
Bez carek…
Pochopila???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.19 09:32

@terien kdybyste raději psala k věci a ne opět řešit ho…
Prostě extra trida
Bez carek…
Pochopila???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
17.11.19 09:33
@katkacaajkova píše:
Děkuju moc, to víte že vše záleží na teplotách, uvidíme. Bereme ještě isoprinosine na imunitu jen jsem chtěla jestli ten wobenzyn není lepší když stojí nějaké penize

Asi bych to zatím nehrotila, zkus se poptat na Bactoral, mně při vleklých potížích po angíně hodně pomohl. Já Wobenzym užívám na mykozu, je fakt, že co ho beru pravidelně, tak mám pokoj, ale otázka je, jestli je to způsobeno jím. 5 letému dítěti bych to asi zatím nedávala, spíš bych trvala na pořádném vyšetření jeho stavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.19 09:37

@Zabatko zkusím poptam se. dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie