Trhání rozpadlého zubu

Anonymní
3.5.20 09:56

Trhání rozpadleho zubu

Ahoj, mela jsem kdysi v 6 dole zanet, cistili mi kanalky a delali vypln, bohuzel zub to nevydržel a kus praskl. Asi tak 1/3 odpadla. Takze musi ven. Ja uz vidim vsechny svate jak silene to bude. Jsem tehotna, takze si pak ani nemuzu vzít prasek. Zakrok se blizi a mi se svira zaludek cim dal vic. Koreny nevim, jak vypadají, ale snad nejsou nejak hrozne zakrivene kdyz je mam uz osetrene.
Máte někdo zkušenost? Jdu na stomatochirurgii coz mi taky nepridalo, ze si moje zubarka netroufne :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4329
3.5.20 10:08

Věřila bych stomatochirurgovi - má určitě hafo zkušeností.
Jinak tedy, já mám osobní zkušenost, akorát tedy šlo o pětku. Rozpadla se natolik, že když ji mj zubař chytil do kleští ( troufl si na to sám), tak se celý zbytek zubu odlomil od kořenů ( taky mrtvý zub s výplní kanálků) - nakonec tedy umrtvil a řezal dáseň. Kořeny vydloubal a dáseň zašil 4 stehy. Nic jsem necítila, opravdu, nebolelo to. Sama jsem byla schopná odřídit si cestu domů - 20 km. ožívat to začalo po asi 4 hodinách, ale nijak hrozné to nebylo. Musela jsem brát ATB - pro jistotu - a prášek od bolesti jsem měla jenom ten první den.
Důležité je, nevyčistit si pak sraženinu z rány ( já to bohužel udělala) a nechat to hezky v klidu hojit. pokud se odstraní ta první sraženina, tak pak zůstane v dásni „dírka“ která již nezaroste.
Chápu, jak moc se bojíš, já se taky děsně bála, ale nakonec to nebylo tak strašné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8330
3.5.20 10:11

Neboj, umrtvej Ti to a vytahnou, klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 10:17

@nonina no toho se prave bojim, ze se to rozpadne :cert: antibiotika jsem nedavno brala dvoje, takze dalsi se bojim aby neublížily miminu… asi se musim jen modlit, ze to půjde hladce

• Citovat
  • Nahlásit
9727
3.5.20 10:19

No když se to rozláme, tak to vrtačkou postupně rozřeže a povytahuje po kouskách no. Posledně se to u mě taky stalo bohužel. Hodinu si s tím hrál, než to všechno dostal ven a pak ještě jsem dostal antibiotika, jelikož tu ránu pro jistotu zašíval, jelikož byla velká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
3.5.20 10:20

Mě trhal zubař na stomatochirurgii 4 zuby najednou a šlo to. Prášek na bolest jsem si brala snad jenom jeden. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 10:24

Za poslední rok jsem přišla celkem o 3 zuby… Jeden už rozlomená spravovaná pětka… Celkem to bylo na 2 zákroky… Ani po jednom se nedostavila žádná bolest po zákroku, takže žádný prášek. Po zákroku dodržovat klid, ležet s vyvýšenou hlavou a nepředklánět se a moje zubařka dycky říká dát si Míšu :) ale zmrzku jsem si po zákroku nikdy nedala. Strach je většinou horší než celý zákrok ;)

• Citovat
  • Nahlásit
343
3.5.20 10:40

Nevím, proč by sis nemohla vzít Paralen

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15257
3.5.20 11:08

Jednorázové si i v těhotenství můžeš vzít Ibalgin. A paralen je úplně bez problémů. Je lepší, když dělá zákrok stomatochirurg. Má větší praxi a bude to šetrnější. Já si hodně užila s osmičkami. Poslední mi tahal chirurg, byla nejsložitější, ale nejméně to následně bolelo. Neděs se dopředu a vše bude OK. A vanička zmrzliny po zákroku to jistí. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8330
3.5.20 11:22

@Daisy86 paralen je na bolavej zub malo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6664
3.5.20 12:18

Byla jsem před 3 lety s rozpadlou osmičkou. 2/3 se mi odlomily :roll:, tahal mi ji ven stomatochirurg. Musel to víc umrtvit, na klasické umrtvení to nereagovalo, ale pak byla osmička venku za pár minut. Odhrnul dáseň a chytl ji níž, bez větších poranění ji vyndal. Bála jsem se toho taky, ale šlo to velmi dobře. Dva dny jsem ledovala a neoteklo to :D Stomatochirurg si s tím poradí, oni to umí perfektně ;) I kdyby se mu zub rozpadl celý, umí si s tím dobře poradit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
3.5.20 19:14

@Tarjei To teda nevím, mně vždy pomohl. Včetně po extrakci osmičky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat