Tříleťak odmítá jídlo

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
175
29.10.21 13:32

Tříleťak odmítá jídlo

Dobry den, prosím o radu mám tříletou holčičku, odmítá mi jist veškeré ovoce, zeleninu. Sní pouze zeleninu v polévce, dále okurka, jablko, banán, meloun tot vše. Má pouze vybraných par jídel, nic nového nechce zkusit. Ve školce trochu lepší. Jinak prospívá. Prosím o radu, jak změnit, co by pomohlo, jak zlepšit, dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11946
29.10.21 13:36

U nás je to stejný. Neřeším, násilím to do ní nedostanu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70119
29.10.21 13:44

@Emmanek vitej v klubu. Bude mit 7 let a nezmenilo se nic. Neji ani tu zeleninu v polivce, radeji ji vybere. Banan tak jednou za mesic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26138
29.10.21 14:01

Taky máme doma takový případ. Ve školce se to dost zlepšilo, když viděl jíst ostatní děti. Já to mám teda naopak, syrové ovoce a zelenina je tak jediné, co do něj člověk spolehlive dostane. Polívky nechce, maso nechce, pomazánky, luštěniny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27026
29.10.21 14:11

Jo, u nás to stejné, ale naopak jedl jen zeleninu. Když jsem nutila, tak se sekl a začal hubnout. Takže neřeším, nehubne. Zlepšilo se to až se školou a tím, že jsem to přestala řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13132
29.10.21 14:12

Taky mám nejedlíka. Myslela jsem, že se to zlepší ve školce, ale sedí u stolu s nejedlíky, takže někdy něco sní, dost často nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4542
29.10.21 14:13

@Emmanek

Ty jo, co bych za to dala :lol: :mrgreen:
U nás: Ovoce - jedině jablko, musí být přímo z lednice, jinak ne. Jednou za měsíc banán. Toť vše. Zelenina - sterilovaná okurka a sterilovaná řepa. Nic víc.
Polívka - čistá voda s nudlemi, jinak nic. Nesmí tam plavat ani smítko petrželové natě. Běda, jak vidí jakoukoliv zeleninu v jídle - odstrčí celý talíř.
Má svých 5 vyzkoušených jídel, která jí. Rozhoduje se očima, když neprojde vizuální kontrolou, ani neochutná, je hlady.
Je to zoufalství, ale nenadělám nic. Nepomáhá po dobrém, vydírání, úplatky, nic…
Sice jsem ti moc neporadila, ale jak vidíš, může být ještě hůř, nezoufej ;-) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
29.10.21 22:18

Vítej v klubu, u nás suchá rýže, suché těstoviny, nudlová polévka, kuřecí stehno, kaše a jablko. That's all. Ve školce je to prý lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27853
29.10.21 22:29

:mrgreen: vítej v klubu, má 5letá

• ovoce - jednou za čas jablko, oloupané nakrájené na plátky, jednou za čas banán, občas maliny,

zelenina - nic a v žádné podobě,
polévka - vývar s nudlemi, rajská s tarhoňou
maso - nic, pouze kuřecí šunka kulatá - oválná ne
přílohy - bramborová kaše, rýže suchá, těstoviny suché, knedlík suchý
mléko, mléko, mléko a ještě jednou mléko
pribináček vanilkový, kostíci s lentilkami
občas rohlík, občas suchý chleba nebo s máslem a medem, neplněný donut
a to je vše

• já jsem jedla podobně, ale milovala jsem a pořád miluji maso
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
30.10.21 08:47

Moc vám dekuji za podporu, na jednu stranu je člověk rad, ze v tom není sám, ale bojím se, aby jim pak něco nechybělo a špatně neprospivali, nechyběli vitaminy atd. Moc dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat