Nový zub - hrbolky

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.10.21 18:41

Nový zub - hrbolky

Ahoj všem. Dceři 6 let vypadl nedávno první mléčný zub a roste ji tam nový. Ale ten nový nemá hladkou (rovnou)tu kousací hranu. Jsou na ní takové hrbolky. Nevíte čím to je? Máme s tím jít k zubaři? Děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33270
28.10.21 18:43

To je normální ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11395
28.10.21 18:44

Normální, on se časem „okouše“ do roviny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1305
28.10.21 19:17

Je to úplně normální. Jít k zubaři jen kvůli tomu by bylo zbytečné, stejně s tím nic neudělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26454
28.10.21 19:20

Normální, my máme v rodine takové zubaté zuby všichni :D zubař s tím nic nenadělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5248
28.10.21 19:39

Tomuhle se říká odborně mamelon - (neplest mamalomem), mí ají to velmi mladé zuby! Vypadá to, že bude mít krásné zuby :palec: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.21 20:14

@Fiducia @ivašot. @annali @Kriss Tina
Holky, díky za uklidnění. Snad se to časem srovná. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.21 20:15
@Královna Kosmíru píše:
Tomuhle se říká odborně mamelon - (neplest mamalomem), mí ají to velmi mladé zuby! Vypadá to, že bude mít krásné zuby :palec: :hug:

Děkuju za uklidnění. :kytka: Byla bych ráda, kdyby měla pěkné zuby, už taky šetříme na rovnátka. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
5248
28.10.21 20:18
@Anonymní píše:
Děkuju za uklidnění. :kytka: Byla bych ráda, kdyby měla pěkné zuby, už taky šetříme na rovnátka. :mrgreen:

Jo ty jsou drahé :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33270
28.10.21 20:45
@Anonymní píše:
@Fiducia
Holky, díky za uklidnění. Snad se to časem srovná. :kytka:

Jasně, že jo. Obrousí se kousáním :palec: A i kdyby ne, tak to není na zubaře. Tohle s rovnátky nesouvisí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.21 20:48
@Fiducia píše:
Jasně, že jo. Obrousí se kousáním :palec: A i kdyby ne, tak to není na zubaře. Tohle s rovnátky nesouvisí

Rovnátka jsem zmínila v souvislosti s mezerou, to je jasné, že na tohle ne. :) Jen jsem se trochu podivila, co jí to tam roste, ale už jsem uklidněná.. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
5248
28.10.21 20:54
@Anonymní píše:
Rovnátka jsem zmínila v souvislosti s mezerou, to je jasné, že na tohle ne. :) Jen jsem se trochu podivila, co jí to tam roste, ale už jsem uklidněná.. :mrgreen:

No to uvidíte jak se k tomu vyjádří ortodontista. Pokud ma mezi jedničkama mohutnou uzdičku, ta může také zapříčinit tu diastema. Někdy je dokonce sexy( viz. Madonna ). Někdy se tedy ta uzdička dnes už laserem odřízne.. je to lepší než to střihnout nůžkama, každopadně je to malý ambulantní výkon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33270
28.10.21 21:00
@Anonymní píše:
Rovnátka jsem zmínila v souvislosti s mezerou, to je jasné, že na tohle ne. :) Jen jsem se trochu podivila, co jí to tam roste, ale už jsem uklidněná.. :mrgreen:

Já jen pro jistotu. Lidi jsou různí :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.21 21:02
@Královna Kosmíru píše:
No to uvidíte jak se k tomu vyjádří ortodontista. Pokud ma mezi jedničkama mohutnou uzdičku, ta může také zapříčinit tu diastema. Někdy je dokonce sexy( viz. Madonna ). Někdy se tedy ta uzdička dnes už laserem odřízne.. je to lepší než to střihnout nůžkama, každopadně je to malý ambulantní výkon.

Ano, má tam obří uzdičku, bohužel po mně. :roll:( má ji i mladší kousek) Taky mi ji stříhali a nosila jsem vyndavaci rovnátka na noc. Pomohlo to a mezera zmizela. Tak aspoň další uklidňující informace, že dnes to lze „střihnout“ i nějak šetrněji.
Jinak jsem zjišťovala, vzhledem k tomu, jaký je najít problém, jestli už máme hledat ortodoncii a bylo mi řečeno, že zatím ne. Tak snad nic nepromeškáme.

• Citovat
  • Nahlásit
5248
28.10.21 21:04
@Anonymní píše:
Ano, má tam obří uzdičku, bohužel po mně. :roll:( má ji i mladší kousek) Taky mi ji stříhali a nosila jsem vyndavaci rovnátka na noc. Pomohlo to a mezera zmizela. Tak aspoň další uklidňující informace, že dnes to lze „střihnout“ i nějak šetrněji.
Jinak jsem zjišťovala, vzhledem k tomu, jaký je najít problém, jestli už máme hledat ortodoncii a bylo mi řečeno, že zatím ne. Tak snad nic nepromeškáme.

Tam je potřeba aby vylezlo co nejvíc novejch zubů cca okolo 11-12 let bych to řešila, tu uzdičku nechte pajcnout co nejdřív, může se to trochu srovnat i bez rovnatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat