Tříselná kýla

206
2.7.09 19:53

Tříselná kýla...

Milé maminky, chtěla bych se vás zeptat, kdy vašim dětem operovali tříselnou kýlu?
Naši prcci jsou narozeni v ukončeném 34.tt a to 25.5.2009 a váhy měli 2660g a 2530g. Teď mají kolem 3 a půl kg. Zhruba před týdnem se jim oběma ukázala vrozená tříselná kýla. V Brně nám řekli, že to mají skoro všichni nedonošení kluci a že na operaci jsou ještě moc malí, že tak malé děti operují jen v život ohrožujících případech a že optimální věk na operaci je kolem 2 let. Já jsem z toho na nervy, protože jeden prcek je docela křikloun a už měl dvakrát náběh na uskřinutí a do Brna to máme cca 1 až 1 a půl hodiny cesty. Představa, že budem takto bojovat 2 roky mě docela děsí…

Moc děkuji za vaše zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Lia
4466
2.7.09 20:06

Ahoj,

taky jsem hodně stresovala..
Na pohotovosti nám jednou ukázali, jak - pokud se kýla vyklene - ji stahovat.
Malému se to stávalo do 3 měsíců, než si zpevnil bříško, od té doby jsme o ní nevěděli.
Operovali jej v roce a půl na mou žádost - chtěli jsště počkat, ale měl nesestouplé varlátko a já už docela plašila - moje MUDRa mi řekla, že je dobré mít to odoperované do roka.

Popros, ať Ti ukážou, jak ji stáhnout, a nnech je moc plakat.
Jinou radu bohužel nemám, pamatuju si, že to byly někdy perné chvilky, ale fakt za ty 3 měsíce by měl být klid..
Držím palečky klidně mi pak písni i před operací, řeknu i co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
2.7.09 20:07

Mně osobně ji operovali v maximálně dvou měsících. Ale je to už přes 30 let.. Mám o rok a něco staršího bráchu a jemu ji operovali později, ale jen proto, že na to dřív nepřišli. Brácha prý pořád plakal a nejedl. U mně už mamka (a nejen ona samozřejmě) věděla, co by to mohlo být, takže se mohlo „zakročit“ dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.7.09 20:15

Ahoj, naší malé jí operovali v necelých 6-ti nedělích, vše proběhlo ok a pouštěli nás druhý den dopoledne.

• Nahlásit
  • Citovat
9130
2.7.09 22:30

Ahoj,
my jsme meli jit na operaci zitra, ale Madlenka mela spatne vysledky krve, tak se operace musela odlozit, ale do konce prazdnin by mela byt odoperovana. MAjde vyleza kazdou chvilku, tak ji pak zamackavam nazpet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
3.7.09 07:38

Lidičky a kam chodíte do nemocnice, že s tím nedělají takové caviky? Jeden ji má venku pořád a tlačí se mu i do pytlíčku a druhý ji má menší, ale taky je skoro pořád venku. Je mně divné, že v Brně to nechcou operovat, že je prý pro dětičky větší riziko narkoza než kýla a jinde to operovat u takto malých dětí jde… Tak nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
3.7.09 21:51

Madlenka pujde na operace do Prahy Krce. Ja bych asi zase spis byla radsi, kdyby se s operaci cekalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
990
7.7.09 10:25

Ahoj holky, diskuzi s obdobným tématem jsem nedávno také zakládala. Ondrovi operovali tříselnou kýlu 2.června 09 v motole (je narozen 6.5.09 2960g) a druhou 8.6., nevím, jak je mají kluci velké, ale my jsme tu druhou měli už 4-centimetrovou a byť byla reponibilní, sama už se nevracela a operovali nás akutně v noci. V době operace Ondra vážil 3,45. Také nám řekli, že nechat to je horší, než narkozy a v pohodě jsme to zvládli, teď už to máme krásně zahojené a je nám hej a hlavně nemusím nic konrolovat!!! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
7.7.09 21:03

No, kluci ji mají přes celé tříslo a zasahuje jim i do pytlíčku a vrací se minimálně… A nevím, co se měří, jestli ten otvor vevnitř nebo to, co trčí ven, ale kdyby to, co trčí ven, tak to máme taky ty 4cm…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
990
8.7.09 16:28

Myslím si, že to co trčí ven. Já bych neváhala a jela do Motola, tam už takhle „velcí“ kluci budou za obry, operují i mini nedonošence, teda pokud jsi z toho nervozní, jako jsem byla já, při každém pláči jsem si myslela, že se uskřinula a kontrolovala jsem to. A bylo to hned za námi a ted už je klid. I jizvičky už máme zahojené. Zvaž to. U nás se nerozmýšleli a tu druhou nám operovali v noci, protože jsem z toho byla hotová, jak se zvtšila a jela to nechat zkontrolovat ns pohotovost a rovnou si nás tam nechali a nacpali nás do operačního plánu. Držte se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
9.5.12 14:29

Ahoj,ohledně té kýly. Proč vás nakonec operavali když se to malýmu samo spravilo? Myslela sem, že když bude mít pokoj a nebude mu vyjíždět tak operace nutná není? Teda nám to tak řekli v dětské v Brně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
9.5.12 16:09

Ahoj, my jsme prave dnes prijati do Motola s triselnou kylou. Zitra rano mame planovanou operaci.
Male je pet a kylu ma cca rok. Operace se dlouho planovala. Jaem rada,ze uz snad budeme mit pokoj a nebudu muset porad kontrolovat jestli je to volne bez problemu. Tak nam drzte palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama