Trojčata

Anonymni
8.3.09 22:35

Trojčata

Včera jsem viděla paní s trojkočárkem. Měla v něm trojčátka. Padla mi brada a s velkou úctou a respektem jsem ji pozorovala, jak se prochází s těmi třemi spícími poklady.

Vůbec si neumím při sebelepší vůli představit, jak se tohle dá zvládnout. Jen představa třech malých tlamiček, co to ve tři hodiny ráno spustí společně na plný hlasivky a dožadují se svého mlíčka, prdíků či náruče…, to musí být přece na cvokhaus. To jedna ženská fyzicky nikdy nemůže zvládat.

Netušíte, jak to dělají, že neumřou?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

792
8.3.09 22:40

Jako koho myslíš, ty trojčata nebo ti rodiče - že neumřou :-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
8.3.09 22:56
Lusie píše:
Jako koho myslíš, ty trojčata nebo ti rodiče - že neumřou :-)))
:wink: …no především maminka…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
8.3.09 23:00

No musí mít velkou oporu v tatínkovi. Nebo to nechápu 8O 8O . Nevíš, jestli to jsou ještě miminka, nebo už větší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
8.3.09 23:04

Ahoj! Pripomnela jsi mi jednu znamou :wink: Chteli si poridit treti dite a ona z toho byla trojcatka 8O :D Takze pet trpasliku :lol: Chlap to nezvladl a odstehoval se do zahranici, deti jiz nikdy nevidel :( Trojcatkum je uz devet let, a ona to zvladla, zcela sama a sediva take neni :D Dokonce je 6 tydnu plne kojila 8O Deti jsou skvele vychovane. Ma muj nesmirny obdiv, take to nechapu. Ale bohuzel zustala sama, jeji zivot patri detem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
8.3.09 23:07

Hellenko: vyřiď té tvé známé - že kdyby se rozdávali ceny za matku roku - tak bych jí poslala hlas!!!! Protože to si tedy představit neumím. Klobouk dolů…

Já bych skončila jak v tom vtipu:
„moje známá si spletla antikoncepci a valium - má deset děti, ale je jí to jedno “

:lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13996
8.3.09 23:56

Asi jsem tu výjimka, ale odhaduju, že je náročnější mít několik malých dětí hodně brzy po sobě (dejme tomu rok a kousíček, nedejbože rychleji 8O ), než vícerčata, ta jsou přece jen synchronní, člověk dělá několikrát to samé, což mi přijde - je blbé napsat „jednodušší“ - méně špatně zvládnutelné :D . Anebo potom jako ta paní z příspěvku výše, dvě děti a trojčata, ufuf, mám co dělat se svými dvěma 8O 8O 8O , navíc na ně nejsem sama. To je opravdu mazec.

Kamarádka má „pouze“ dvojčata a říkala mi, že s nimi bylo míň práce než s prvorozeným. Děti netrpěly na prdíky, budily se velmi málo a navíc zároveň, brzy se přestaly budit úplně. Takže záleží. Namaká se paní určitě, ale jak říkám, víc mi vstávají vlasy, když vidím metříky čtyři děti do čtyř let. (Mmch jak uspala najednou v kočárku tři děti, když obvykle je problém uspat jedno :twisted: ?)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
9.3.09 07:25

Ahojky, my meli jeste na starem byte sousedy s trojcaty, tri holcicky, od malinka teda meli pani na vypomoc a zapojit se poradne musel i tatka. Pani je MUDr., tak sla myslim hned v roce deti zpet do prace a holky do jesli a to byl mazec, kdyz se rano vypravovaly :D . Jak bezely po schodech, tak se trepal cely barak, tatinek kolikrat zustal bezradne stat, protoze jedna mu utekla doprava, druha doleva a treti nastesti zustala, ale rvala jak pardal. No v kazdem pripade taky smekam, kolikrat mi da pekne zabrat jedno :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
9.3.09 08:32

No tak není miminko jako miminko :) mi se narodili nepředstavitelní uřvánci, kdo nezažil nepochopí a mít je tři najednou tak visím :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
9.3.09 09:43

Dvojčata byla moje noční můra u třetího těhotenství. A nedejbože trojčata :o

Ale teď je Eli odrostlá, starší Kunhůtky (až na své tatarské úlety) šikovné a nás berou myšlenky na čtvrtý pokus :) Ovšem tentoktrát mluvíme jasně o klukovi - doteď nám to bylo fuk. Nepůjdeme do něj, máme rozum a jen pětimístné auto, ale hlavou se nám to honí, to zas jo :)

Podle mě jsou děti po sobě jednodušší než ty spolu, ale když to musíš zvládnout, tak musíš a zvládneš. Určitě jsou trojčátka uzpůsobená dennímu řádu víc jak jedináček, určitě je tam spousta rutiny… A je fakt, že odpadne období, kdy spí děti na střídačku, to bylo na zabití, fuj… Zase mít všechno třikrát :o No dejte pokoj, zlaté tři Kunhůty po cca dvou letech :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
9.3.09 10:19

Moje známá má 19 měsíční trojčátka - kluky :D . Původně ještě mimi neplánovali a nakonec mají 3. Těhotenství prožila v pohodě, samozřejmě byla více sledovaná a pak i preventivně hospitalizovaná a kluci se narodili v 35tt, ale jen proto, že jí vyskočil tlak. Jinak se vůbec neotvírala. Narodili se zdraví a v pořádku. Všichni měli kolem od 2 do 2,5 kg. I dr. v porodnici říkali, že je to zázrak .
Jinak má paní na výpomoc, sama s manželem by to asi nezvládla :wink: . Ikdyž byli kluci jako miminka moc hodní a v noci většinou spali a budili se po třech hodinách.
Ale co nikdo ještě nezmínil, je finanční stránka - jelikož nekojila, museli kupovat UM a to byla teda pěkná pálka :( . K tomu plenky, oblečení ( nevýhoda je, že musí mít vše 3×, protože dědit věci po sobě nemůžou…)
Nejnáročnější období prožívají asi právě teď - zkuste najednou hlídat tři děti, které se učí chodit.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5248
9.3.09 10:24
Ajjaa píše:
No tak není miminko jako miminko :) mi se narodili nepředstavitelní uřvánci, kdo nezažil nepochopí a mít je tři najednou tak visím :roll:

Asi jsem srab, ale odpadla bych už při dvou najednou… :lol: :lol:

Dvočátka byl vždycky můj sen…až do porodu… Teď děkuji pánu Bohu, že mi to „odpustil“ a nepotrestal mě tím, že by mi to splnil…i když…plánuji ještě jedno…tak to abych se trošku bála :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
9.3.09 14:27
Len-til-kah píše:
Asi jsem tu výjimka, ale odhaduju, že je náročnější mít několik malých dětí hodně brzy po sobě (dejme tomu rok a kousíček, nedejbože rychleji 8O ), než vícerčata, ta jsou přece jen synchronní, člověk dělá několikrát to samé, což mi přijde - je blbé napsat „jednodušší“ - méně špatně zvládnutelné :D .

problém je, když nejsou synchronní… Těžko říct co je jednodušší, nemám zkušenost s dětmi hned po sobě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
9.3.09 20:31

No já když jsem teď zjistila že jsem těhu, tak jsem si dost pohrávala s myšlenkou na dvojčata, ty jsem i chtěla a jak jsem tak brouzdala po netu, tak narazila na forum rodičů dvojčat a vícečat. Tak jestli máte opravdu zájem a čas nakouknout pod pokličku takových rodičů tak tady máte možnost. Popisují tam vše od prvního překvapeného UTZ až pomalu po Mš, nebo Zš. Dokonce jsou tam i odkazy(nebo byli) na soukromé stránky s fotečkama. Dost mazec do trojčat by se mi tedy fakt nechtělo.

http://www.dvojcata.cz/forum.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
9.3.09 20:37

Fakt obdivuju maminky trojčátek, už teď jsem na mašli :cry:

jinak maminky trojčátek mají nárok na ošetřovatelku přes den, tak je to možná o trochu jednodušší a přes noc je asi potřeba dodržovat to, že jedí všichni současně, to se osvědčilo nám a naštěstí jsem teda měla holky úplně úžasný a spinkaly krásně a budily se na jídlo skoro současně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama