Druhé dítě

195
25.1.09 14:27

druhe dite

Ahoj holky,muzu se vas zeptat na vase nazory a zkusenosti s druhym ditetem. Jak mate deti od sebe a jak jste to zvladaly? Mam skoro dvouletou dceru,je to takovy maly zivel,ale jde o normalni holcicku.Premyslime s manzelem,ze zacneme pracovat na druhem.Nekdy mam pocit,ze uz to v pohode zvladnem,ale pak samozrejme prijdou obavy,jestli to zvladnu,myslim tim i tehotenstvi i pak.
A dalsi vec,resily jste,kdy se vam ditko ma narodit, samozrejme tohle je vsechno jen teorie,protoze nikdo nevi,kdy se mu podari otehotnet. Ale pokud by se nam nahodou zadarilo ted,tak by to bylo podzimnatko,tak premyslim, co je lepsi na zvladnuti,jestli druhe mimco na podzim nebo na jaro. A resite,ze podzimni ditka jdou o rok pozdeji do skoly? Prijde vam to jako handicap?
Snad to neni moc zmatene napsane a predem vam dik za vase nazory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
25.1.09 14:36

Ahoj,
děti mám od sebe 20 měsíců, první se narodilo v březnu, druhé v listopadu. Zvládat se to někdy dá v pohodě a někdy v menší pohodě, ale stejné to bylo i s jedním. Odklad do školy jako handicap nevidím, vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo být nějaké znevýhodnění - prostě je to fakt.
Jestli je na zvládnutí lepší podzim nebo jaro - myslím že je to jedno. Snad jedině pokud bys měla zase holčičku, narozenou podobně jako první, tak budeš mít všechno oblečení už připravené, a budeš mít vychytaný i kočárek (do kdy se do něj mimi vejde s fusakem nebo bez něj).
Všechno má svoje, rozhodni se srdcem, moc prakticky to neřeš, miminko si stejně samo vybere, kdy k vám přijde.

Maya + beruška skoro 4 roky a brouček 2 r

• Nahlásit
  • Citovat
2011
25.1.09 14:44

Ahoj, mám děti od sebe 3 roky a je to super. Starší nežárlí, bráchu miluje, tak máme doma pohodičku. 3 letý věkový rozdíl mohu jen doporučit:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.1.09 14:45

Nám se druhý syn narodil začátkem prázdnin, starší měl ve školce prázdniny, takže taky to nebylo nic moc, novorozenec, čtyřleťák zvyklý na aktivity a akčnost a mamina šestinedělka, ale zvládli jsme to, je na co vzpomínat. Odklad školní docházky naopak výhoda, nikdy nemáš dítě ve větší pohodě, než odkladový rok ve školce,(když je dobrá školka), je rozumné, rádo s vrstevníky a škola mu jde bez problémů, protože už má lepší rozum, než čerství šestileťáci, věř tomu, mám to vyzkoušeno 2×. Starší syn je únorový, měl odklad - chtěli jsme to tak a učitelky ve školce potvrdily, že je to hravé dítko a školka pro předškoláky měla zvláštní režim. Teď je synátor ve třetí třídě, samé jedničky, připravuje se sám, ani nevím, co se vlastně učí, na třídních schůzkách jenom chvála. M

• Nahlásit
  • Citovat
1652
25.1.09 14:47

Akrim,

neboj těhotenství i vše okolo zvládneš už by to byl krásný věkový rozdíl a je asi jedno jaké roční období ;-), a upřímně…mě náhodou to, že jsou děti podzimní a jdou jakoby o rok později do školy příjde jako výhoda (mají víc času dozrát, když by bylo třeba a nemusí se odkládat jak se teď hodně dělá…) - máme teď za sebou zápis takže tohle bylo teď aktuální… ;-)

hodně štěstí ať to vyjde jak si přejete.

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
amy
135
25.1.09 15:09

Ahojky.
Každý věk má něco, myslím, že ideál není. My máme tři kluky. Mají mezi sebou 3 roky+3 měsíce a pak přesně dva roky. No, tříleťák byl celkem v pohodě - taky díky školkové docházce. Při narození třetího byl i čerstvý dvouleťák v pohodě. Taky je to dost o povaze dětí. Já bych to moc neřešila, to zvládneš.
A co se týká podzimních dětí - taky to vidím jako výhodu. Nejstarší syn měl 6 v říjnu. Teď jsme byli u zápisu. Myslím, že kdyby byl prázdninovej, žádala bych odklad, protože je i teď dost hravej. Dva další synové jsou lednoví, takže doufám, že pomažou do školy v 6,5 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
25.1.09 16:15

My budeme mít děti přesně o 4 roky!
Sice jsem chtěla dřív, max rozdíl 3 roky, ale vzhledem k tomu, že člověk míní a příroda mění tak se nám nedařilo víc než 1,5 roku otěhotnět!!!

Malý je už dlouho samostatná jednotka, jsme spolu doma a všechno super zvládáme, když si potřebuju lehnout a odpočinout si tak on to chápe a je hodňoučky, dívá se třeba na DVD a já s ním ležím u pohádek!
Taky je pěkný divoch, ale je to s ním den ode dne lepší a je rozumnější!

Malá by se měla narodit na konci května a od září půjde malý do školky tak to bude zase trošku jiné a budu mít víc času na miminko a až příjde ze školky (bude chodit po obědě domů, teda já si pro něho budu chodit) tak už budeme všichni spolu.

Určitě jak píší holky, každý věkový rozdíl má něco do sebe!

• Nahlásit
  • Citovat
195
25.1.09 16:16

Holky,diky za rady,ja to moc odkladat nechci, jsem s brachou od sebe 7 let a mam pocit,ze jsme skoro vyrustali jako dva jedinacci,tak bych deti chtela blizko,mela jsem problemove prvni tehu,tak mozna i proto ty obavy,ono se vsechno resilo jinak,kdyz jsem byla sama a kdyz se musim uz o nekoho starat, ale taky si rikam, ze pak budu cekat a pak to treba nepujde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
25.1.09 16:23

Přesunuji do sourozeneckých konstelací.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
25.1.09 19:50

Ahoj, tak já mám děti od sebe 2 roky a sedm měsíců a je to dobrý :lol:
I když jeden jarní, jedna podzimní…
A neboj, zvládneš to - nejhorší je to myslím od půlročního mladšího tak do roka a půl toho mladšího dítěte :roll: Pak už se to jen zlepšuje :D :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
25.1.09 19:51

Ahoj, tak já mám děti od sebe 2 roky a sedm měsíců a je to dobrý :lol:
I když jeden jarní, jedna podzimní…
A neboj, zvládneš to - nejhorší je to myslím od půlročního mladšího tak do roka a půl toho mladšího dítěte :roll: Pak už se to jen zlepšuje :D :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13114
25.1.09 22:32

Holky, tak já budu mít děti od sebe 4 roky, dřívější věkový rozdíl bych asi nezvládla, nebydlíme v CR, takže hodně cestuji a už teď se děsím, jak budu sama zvládat přelety se dvouma dětma. Malej je ke všemu totální maminčák, vše musí maminka, tak doufám, že nebude na mimi moc žárlit a že si nechá vysvětlit, že maminka už nebude mít čas jen na něj. Žárlily vaše děti na sourozence??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1446
25.1.09 23:59

Mě se zdá 3 roky ideální. :wink:
Mám děti 3 roky a 5 dní od sebe................... a pohodička.
Třetí je sice už dost daleko, ale to je z jiných důvodů. 8) :wink:

Co se týče odkladu školy .......... Jarek šel o rok později, a vůbec to nevadilo ani mě, ani jemu. Byl v přípravné třídě v ZŠ (takzvaná 0. třída) Paráda!
Vendy, už jde normálně v 6 letech! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
26.1.09 00:30

Ahoj
Mám první dvě od sebe skoro přesně o 2 roky.Kubík nežárlil (to až později a projevovalo se to jen vůči mě a manži) a má a měl sestřičku moc rád.Byl už celkem dost samostatný.Jen cca první 3 měsíce jsem byla dost unavená.Než jsem si zvykla.
Po druhé mám rozdíl skoro 3 roky.A úúúúúplná pohodička.Nevím,jestli je to tím,že jsem o ty 3 roky starší nebo tím,že už jsem měla víc dětí než jedno.Ale opravdu pohodička. Děti na Radečka nežárlili a nežárlí a mají ho moc rádi.A on je taky miluje. :D

Ad plánování…jestli jarní nebo podzimní ti nepovím.Já mám děti zimní.Plánovaně. 8) Teda první tak vyšel a zbytek jsme tak naplánovali z čistě praktických důvodů.Jen Radeček se povedl o kousek dřív. :lol: Chtěli jsme třetí ledňátko,když už jsme dva měli.Takže ani moc nedědí věci,protože je má malé. :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
8.2.09 07:33

Ja mam zatim jedno dite (druhe melo byt temer presne po trech letech, ale bohuzel tehotenstvi skoncilo moc brzy :( )

Do teto diskuze prispivam ale proto, ze ja sama jsem podzimacek (na konci zari) a do skoly jsem sla temer v 7letech. A to i presto, ze rodicum bylo doporuceno dat me i o rok driv, ze bych to zvladla. Je pravda, ze jsem byla v kazde tride (zakladka i stredni) jedna z nejstarsich, ale rozhodne jsem v tom nevidela zadny problem. Naopak, vzdycky jsem vypadala mladsi, takze to bylo asi jen dobre. A vyhoda byla i v tom, ze jsem obcanku dostala jeste na zakladce (tj sli jsme pro ni spolecne s nasi tridni ucitelkou). Ted uz to skola asi nezarizuje, ale tenkrat jsem to brala jako vyhodu, ze se pak nemusim starat sama. Dcera je narozena na zacatku brezna a jako vyhodu jsem v tom zase videla to, ze v zime, kdyz potrebovala vic obliknout a k tomu jeste fusak, mela necely rok a do kocarku se v pohode vesla, nemeli jsme problem ani s hlubokym, v nem mohla v pohode spinkat dele nez rok. Ale zase mam ted obavy, ze ji na trech letech nevezmou do skolky, kdyz je AZ v kvetnu. Takze kazde obdobi ma svoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama