Trollové na emiminu

17.3.17 14:25

Trollové na emiminu

Ahoj a dobrý den :-)

Budu psát ve škole práci o trollingu a flamingu, a proto si teď dělám základní přehled o výskytu těchto jevů na internetových fórech.

Chtěla bych se proto zeptat, jestli na emiminu máte zkušenosti s trollingem a flamingem. (např. že v některých diskuzích uživatelé nesmyslně nadávají, používají sprostá slova, uráží někoho druhého místo toho, aby se vyjádřili rozumně). Setkáváte se tu s podobnými jevy?

Děkuji a přeji pěkný den! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2029
17.3.17 14:30

No jéjej, takových tu je, někdy to ani nemusí být troll a místo rozumné odpovědi uráží. Často se objeví dotaz, že to normální člověk ani nemůže napsat a občas je vidět, že jej admin označí za trolla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 14:33

@Bonnuška Ano, setkávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35471
17.3.17 14:35

Kdepák, tady jsou Fšichni strášně seriózní, sluníčkoví a chumláčkoví a všechny komenty jsou velmi hodnotné! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
17.3.17 14:42
@Tiger-lily píše:
Kdepák, tady jsou Fšichni strášně seriózní, sluníčkoví a chumláčkoví a všechny komenty jsou velmi hodnotné! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:D :D :D jsem to při prvním přečtení četla jako „všechny komety jsou velmi hodnotné“ a přemýšlela jsem, od kdy je tu ženská už jako kometa a kdy je jenom hvězda… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1973
17.3.17 14:45

Tak to jsi tu správně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 14:49

Mockrát vám děkuji! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
17.3.17 15:22
@Regina Hero píše: :D :D :D jsem to při prvním přečtení četla jako „všechny komety jsou velmi hodnotné“ a přemýšlela jsem, od kdy je tu ženská už jako kometa a kdy je jenom hvězda… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
17.3.17 15:36
@Bonnuška píše:

Budu psát ve škole práci o trollingu a flamingu, a proto si teď dělám základní přehled o výskytu těchto jevů na internetových fórech.

Chtěla bych se proto zeptat, jestli na emiminu máte zkušenosti s trollingem a flamingem. (např. že v některých diskuzích uživatelé nesmyslně nadávají, používají sprostá slova, uráží někoho druhého místo toho, aby se vyjádřili rozumně). Setkáváte se tu s podobnými jevy?

Aniž bych chtěla rozpoutávat nějakou větší diskuzi, tak pro dobro výsledné práce - to co jsi popsala v závorce je naopak to s čím si to lidi pletou - stejně jako odlišný názor apod. U obou jde ale o cílenou provokaci buď zcela bez argumentace a logiky za tím a nebo sice s argumentací, ale často postavené mimo jiné na cílených urážkách za účelem vyvolat ještě bouřlivější diskuzi.

Ale neznamená to automaticky, že když se někdo obecně vyjadřuje sprostě nebo říká něco, co se jinému nehodí nebo reaguje nějak, jak to není „dostatečně“ slušné, že jde o trolling či flame, protože lidi v diskuzích se obecně vyjadřují často o něco expresivněji než v reálu a v reálu mezi našimi spoluobčany je i beztak příliš mnoho lidí, kteří mluví sprostě, je to ale jejich způsob vyjadřování, ne cílená virtuální provokace za účelem zisku/pobavení/whatever.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 16:07
@Bonnuška píše:

No, jéje, zrovna naposledy včera a že to fakt zamrzelo :,( Někdy mám dojem z různých diskusí, že tady je to 70 procent trollů :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
17.3.17 16:14
@Jančakecalka píše:
No, jéje, zrovna naposledy včera a že to fakt zamrzelo :,( Někdy mám dojem z různých diskusí, že tady je to 70 procent trollů :?

No, přesně o tom píšu… to není tím, že by tu bylo 70% trollů, ale tím, že se tu špatně akceptuje kritika a lidi mají tendence to svádět na trolling jen aby nemuseli akceptovat cizí názor nebo konstruktivně argumentovat proti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 16:16
@Nimie píše:
No, přesně o tom píšu… to není tím, že by tu bylo 70% trollů, ale tím, že se tu špatně akceptuje kritika a lidi mají tendence to svádět na trolling jen aby nemuseli akceptovat cizí názor nebo konstruktivně argumentovat proti ;)

Já si to ale bohužel včera vyžrala, nikoliv, že bych neakceptovala kritiku. šlo tu o mé postižené dítě, co víc dodat :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
17.3.17 16:25
@Jančakecalka píše:
Já si to ale bohužel včera vyžrala, nikoliv, že bych neakceptovala kritiku. šlo tu o mé postižené dítě, co víc dodat :poblion:

Jo, to ti věřím, že ses s tím třeba setkala, ale šlo mi spíš o ten pocit, že je tu takových převážná většina. Samozřejmě, že se tu obě formy provokace objevují, to skoro na každém foru a tohle je na to extrémně náchylné :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
17.3.17 16:29
@Nimie píše:
No, přesně o tom píšu… to není tím, že by tu bylo 70% trollů, ale tím, že se tu špatně akceptuje kritika a lidi mají tendence to svádět na trolling jen aby nemuseli akceptovat cizí názor nebo konstruktivně argumentovat proti ;)

nebo začínají větu „zase jsou prázdniny“… :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
28799
17.3.17 16:31
@Doe_Jane píše:
nebo začínají větu „zase jsou prázdniny“… :potlesk:

Tak abychom zas byli upřímní, tak je pravda, že přes prázdniny se tu občas objevují neskutečné hlody :lol: ale je fakt, že do toho pak dost často spadnou i ti, kteří za to kolikrát vůbec nemůžou. Jednou jsem si takhle rozmyslela založení tématu na vypovídání se, protože byl červenec a já přesně čekala podobnou reakci :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama