Trus štěnice?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ojooj
Nováček 2 příspěvky 04.08.19 12:44
Trus štěnice?

Zdravím,

před rokem se v domě me mamky vyskytly štěnice. 2 byty byly dosti zasazený, štěnice lezly i přes den. V celém domě byla provedena dezinsekce, ovšem nevím, zdali došlo i k dymeni nebo pouze k opakovaným postřikum. Mamka umřela a já aniž by mi to došlo, si z bytu odnesla nějaké oblečení. Asi měsíc zpět jsem měla 4 štípance (byli jsme ale u vody, tudíž to prisuzuji komárům). Stejně mi to nedalo a prohlédli jsme prostory kolem postele, pod postelí, v zahybech, pod linem a našla jsem jen 2× vedle sebe černé tečky viz foto níže. Můžete mi prosím nekdo říct, jestli se může jednat o trus stenic? Vypadá to spíš jako kapky od barvy, jde to spíše seskrabat nehtem než nějak normálně odstranít. Ale pořád mě prepada panika, jestli tady nemáme štěnice. Našla jsem jednoho brouka barvou připomíná stenici, ale už byl mrtvý a nejde to vůbec poznat :(

Navíc na záchodě nám lezou nějací brouci, hodím sem taky toho, říkám si ale že štěnice se nevyskytují na záchodech a koupelnách.

Budu moc vděčná za názor. Stejně mi to asi nedá a pozvu někoho na monitoring stenic :(

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 13:48

Podle fotky nevím, jestli brouk je štěnice, ale podoba tam je veliká. Koukala si na Google? Štěnice má ve světlém zadečku černou skvrnu. Také jsme si je jednou dovezli domů. Pronajímáme byt ve kterém zemřel pán. Byl tam dlouho a takových potvor tam měl plno :poblion: A při vyklízení jsme si je dotáhly domů. Úkryty měli kolem postele. Museli jsme vyházet všechen nábytek, postele, skříně, koberce, strhat lišty :zed: Byly zalezlé všude a byl téměř nadlidský výkon se jich zbavit.

lampicka11
Závislačka 3704 příspěvků 04.08.19 14:49

Podle mě je to ještě nedospěla štěnice…bohužel toho se jen tak nezbavite

lampicka11
Závislačka 3704 příspěvků 04.08.19 14:52

Foto

Bambulcina
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 04.08.19 20:41

Štěnice se svlekaji, takže to spíš vypadá na ten svlek. A trus vypadá také takhle. Pro klid si raději pozvěte odborníka. Rozhodně čím dříve, tím lépe a nemusí to pak dojít tak daleko, že by se všechen nábytek musel vycházet. ;)

Bambulcina
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 04.08.19 20:42

A není úplně pravda, že štěnice se nevyskytují v koupelnách a na WC. Mohou přijít přes stupačky od sousedů. Já po postřiku také jednu v koupelně našla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 06:36

Měli jsme pár týdnů zpět také podezření, nakonec se štěnice nepotvrdily. Podívejte se na fotku jak vypadá pisivka, jestli ten brouk není ona. Objednejte na internetu monitorovací past na štěnice a dejte jí někde kolem postele. V noci kolem 1-2 hledejte kolem postele baterkou brouky..jen je divné, mít jen jednou štípance.. nejspíš jste si to jen dala do hlavy jako my a pak už najednou na to všechno sedí. Je to hrozný pocit, přeji ať se taky u vás nepotvrdí. :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 06:57

Moje dite mělo včera po spaní na krku tři stipance u sebe. Mám z toho šílenou hrůzu. Děti jsou kazdou chvilku u babiček a spí tam. Dá se to oblečením takhle roznest? :,(

Uživatel je onlineMy Melody
Závislačka 2808 příspěvků 05.08.19 07:02

Stenice maji ruznorody vzhled, mala stenice vypada jinak, jak velka, larva jinak jak dospela stenice, samecek jinak jak samicka, po napiti krve vypada stenice jinak jak pred, ma podlhovasty tvar, pred napitim spis gulatej a plochej. Barevne muze byt stenice cerna, hnedo- hrzava, hnedocerna, az zltohneda, barva se meni podle toho, kolik krve ma v sobe.

Nechci te strasit, ale vypada to jak trus od stenice. Overis to tak, ze kapni na to vodu, pokud se ty cerne tecky rozpusti a zanchaji hrdzavou skrvnu, kdyz to rozetres prstem, je to jejich trus, natravena krev.

Tady jsem napsala nasi skusenost a navod, co delat, pokud se to potvrdi a jde o stenice.

https://www.emimino.cz/…rankovani/3/

Ojooj
Nováček 2 příspěvky 08.08.19 07:59

Děkuji všem za názory. Nedalo mi to a zavolala jsem odborníky. Včera tady byli a nic nenašli. Na tom záchodě a koupelně to štěnice nejsou, ale ani údajně pisivky, i když jsem pořidila lepší foto a řekla bych, že jsou, ale to nevadí. Černé tečky jsme s přítelem bohužel smyli, což jsme dělat neměli, ale šlo to lehce, což od stenic prý lehce nejde. Každopádně nám tady lezou poslední dobou často kozojedi, kdy jsme objevili i jejich housenky, což můžou zanechává tyto tečky. Takže se nám tady nejspíš lihli. Nechala jsem ale raději udělat postřik, at to vše co tu je zabije (už jsem začínala být z toho dost šílená :woman_facepalming:máme 4 mesicni dceru a to vědomí, že ji něco kouše je strašne) a uvidíme, jestli něco vyleze. Máme to teď hlídat a koukat jestli něco nenajdeme, snad se to teda nepotvrdil.

Jinak já četla, že ta past na štěnice jsou zbytečné vyhozené peníze, že se nic nenajde a pak se stejně štěnice objevily :nevim:

Váš příspěvek
Reklama