Trvalé bydliště - nájemce má problém

258
19.3.17 23:58

Trvale bydliste - najemce ma problem

Hezky vecer holky, prestehovali jsme se do noveho mesta a maleho mi tu nemohou vzit do skolky. Maji plno a k podminkam prijeti je trvale bydliste alespon jednoho z rodicu. Majitel nemovitosti vsak s trv.bydl. ma problem. Jak byste to resili? Do prace potrebuji. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69603
20.3.17 00:01

@Ondule No, jelikož k trvalému bydlišti stačí nájemní smlouva, tak bych si ho tam prostě dala… majitel s tím nic nenadělá, dokud nevyprší smlouva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
20.3.17 00:05

@j.a.n.i1 Taky me to napadlo..jen jsem tak nejak takovej slusnak…a je mi to blby udelat bez jeho vedomi…navic se bohim, ze az by se to dozvwdel, ze by nam smlouvu vypovedel.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11805
20.3.17 00:06

Pronajímatel nemůže ze zákona odmítnout nájemníkovi trvalé bydliště. Nepotřebuješ na to jeho souhlas, ale pouze platnou nájemní smlouvu. S tou si zajdeš na městský úřad a přihlásíš si trvalé bydliště. Pokud máš ve smlouvě klauzuli, že si tam nemůžeš dát trvalé bydliště, je smlouva v tomto bodě neplatná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1291
20.3.17 00:23

Jak pisou holky, staci platna NS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11805
20.3.17 00:28

Smlouvu ti může vypovědět jen ze zákonem daných důvodů - neplacení nájmu apod. Jen tak vypovědět nájemní smlouvu opravdu není jednoduché.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
20.3.17 01:02

Zkusila bych z majitele vytáhnout, proč mu to vadí. Jestli nežije v nějakých mylných představách, že Ti TP zakládá nějaké nároky na byt nebo že TP nemůže sám lehce zrušit bez Tvého souhlasu zase on poté, co Ti skončí nájem.

Faktem je, že Ti nemá právo to zakázat, ale v rámci dobrých vztahů by bylo lepší ho přesvědčit a zjistit, z čeho ta neochota pramení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4926
20.3.17 02:14

Jak už bylo napsáno, k přihlášení TP stačí nájemní smlouva. Nikdo nebude zkoumat, jestli pronajímatel s přihlášením k TP souhlasí, nebude vadit ani to, když ve smlouvě bude přímo uvedeno, že s tím nesouhlasí.
Když se k TP přihlásíš, pravděpodobnost, že se to pronajímatel dozví, není nijak velká. Musel by jít na obecní úřad a nechat si říct, kdo má na dané adrese trvalý pobyt - pokud se jedná o dům, je to celkem jednoduché, ale pokud se jedná o byt, stálo by ho to víc úsilí. Sama jsem si potřebovala zjistit, kdo má TP v bytě, a na úřadě po mně chtěli zmocnění předsedy SVJ (navíc TP v bytě ti nikdo neřekne, jen TP na adrese konkrétního bytového domu). Takže bych neřekla, že by zrovna tohle byla oblíbená kratochvíle pronajímatelů. Ale kdybys vašeho domácího přímo upozornila na to, že o přihlášení usiluješ, je ta pravděpodobnost, že by se po tom mohl pídit, asi o něco vyšší.
Možnosti máš v zásadě dvě:

1. Pronajímateli nic neřekneš a TP si přihlásíš. Pokud to náhodou zjistí, může s tím mít problém, jediné, co ale může udělat, je neprodloužit vám smlouvu. Je tedy otázka, jestli by to fakt udělal, většina pronajímatelů je za platící a normálně se chovající nájemce vděčná a snaží se si je udržet.
  2. S pronajímatelem to budeš řešit, může to dopadnout dobře, ale v případě, že bude trvat na svém, budeš v ještě horší pozici než teď (bude mít motivaci si to zjistit a dále viz možnost 1).
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4926
20.3.17 02:22
@Ondule píše:
@j.a.n.i1 Taky me to napadlo..jen jsem tak nejak takovej slusnak…a je mi to blby udelat bez jeho vedomi…navic se bohim, ze az by se to dozvwdel, ze by nam smlouvu vypovedel.. :think:

Určitě nevypověděl, max. neprodloužil. Ale pokud tam za vámi nepolezou exekutoři (a to můžou i tak, exekuce se neprovádí jen v místě TP), platíte nájem, neděláte nepořádek a nedemolujete byt, byl by sám proti sobě, kdyby pro něj bylo přihlášení TP důvodem k neprodloužení smlouvy. (navíc by asi bylo jasné, že jste se tam nepřihlásili proto, abyste ho naštvali)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 06:48

S tím, že se to pronajímatel nedozví bych úplně nesouhlasila, protože také pronajímáme byt a když si tam nájemníci přihlásili TP, tak nám o tom přišlo z úřadu vyrozumění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
20.3.17 07:23
@Ondule píše:
@j.a.n.i1 Taky me to napadlo..jen jsem tak nejak takovej slusnak…a je mi to blby udelat bez jeho vedomi…navic se bohim, ze az by se to dozvwdel, ze by nam smlouvu vypovedel.. :think:

smlouvu vypovědět nemůže, nemá k tomu v zákoně oporu, smlouva na dobu určitou je téměř nevypověditelná. Nesouhlasit s TP nemůže, už tím, že pronajímá byt a podepsal smlouvu s ním souhlasil. Absolutně bych se ho neptala a přihlásila si ho. On se to dozví určitě, přijde mu dopis ( tedy alespoň mně minulý týden přišel), ale to má smůlu. A jemu bych vytiskla a ukázala zákon. Však on vám pak smlouvu prodlouží, protože dobrý nájemník, co včas platí, je dobrý nájemník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5542
20.3.17 08:50

@blobfish To teda nevím, ale nám přišlo vyrozumění z úřadu. A když jsme my sami byli v nájmu, majiteli to taky posílali. Byla to pokaždé jiná obec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
20.3.17 09:53

Holky diky moc. Ja uz mu lehce nastinila, ze tady budu mozna potrebovat TB kvuli skolce. A rikal, ze z toho nema radost. Boji se prave exekuci. Tak nevim, volat mu kvuli tomu nebudu, ale trv. bydliste si tady zaridit musim. Az na ti dojde rec, tak mu to reknu. Byl by ale sam proti sobe. Kdyby mi maleho v zari nevzali tady do skolky, nemohla bych do prace a nemeli bychom na najem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 10:07

Ahoj, měli jsme s přítelem ten samý problém… Nájemce nám na to řekl že pokud by jsme tam měli trv. bydliště tak by za nás musel odvádět daně protože by musel někde uvádět že má nájemníky.. Pokud to ale nutně potřebuješ tak Ti stačí nájemní smlouva, souhlas nájemce nepotřebuješ ;) :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69603
20.3.17 10:26

@Singerka.. To je ale jeho problém a moje zbytečná starost, že chce podvádět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama