tvorba mlíčka

108
7.7.08 08:20

tvorba mlíčka

ahoj holky,mám dotaz čím nejlíp podpořit tvorbu mléka a o jíst v době kojení?
zatím máme mlíčka dost, malý nekřičí hlady přes den vydrží 2-3h a v noi i 4h, jen váhový přírustek není velký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2766
7.7.08 09:02

Ahoj,

neprodlužovat intervaly mezi kojením a při kojení vystřídat prsa třeba jedno druhé a znovu.Popíjet teplý nápoj,před kojením nahřát,namasírovat případně se osprchovat,mlíčko líp poteče atd atp.
Mrkni na www.kojeni.net tam vše potřebné najdeš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
7.7.08 09:57

Každýmu pomůže něco jiného. Z potravin:

• čaj pro kojící
  • melta
  • tvaroh, ten byl u mě stopr, ale zase jsem se osypala alergií na mléčnou bílkovinu, takže si vyber… :lol:

NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lia
4466
7.7.08 11:36

Justy: pokud malý nekřičí hlady, asi má MM dost, jen vás ještě čeká nějaký ten růstový spurt..
Ale jinak - přikládat, ideálně k prvnímu, k druhému, k prvnímu a k druhému, prostřídat to.

MNě dost zabírá čaj, který kupuju ve zdravé výživě, je to Laktační čaj, výrobce je devatero bylin.
Navíc skvěle chutná, nedá se srovnat se sáčkovými kojícími čaji..

http://www.primanakupy.cz/…ni-1-800.jpg

Jinak jsou ještě homeopatika na podporu laktace, úžasná věc, nejednou mi zachránila kojení, naposledy jsem málem přišla o mléko a nakonec se rozkojila.
Ale to fakt když by měl malý málo.
Pokud bys potřebovala, napíšu Ti pak název a jak se to bere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2602
7.7.08 12:30

Kim - muzes prosim napsat jmeno tech homeopatik? Ja nejaky brala, ale nemelo to na me zadny ucinek. Nevim jak se jmenovaly, ale brala jsem vzdycky rano a vecer 5 kulicek. Na me totiz nepusobi vubec nic :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lia
4466
7.7.08 16:11

jjanekk: jsou to Ricinus Commnunis 5 CH

A k užívání:

Homeopatické léky by neměly přijít do styku s pokožkou těla(neber je do ruky).Po celou dobu léčby je nutno se vyhýbat (ani nečichat):
kofeinu, mentolu, kafru, eukalyptu v jakékoli podobě tzn. káva, coca-cola, černý a zelený čaj, větřové bonbóny, žvýkačky, různé kafrové a větrové masti, zubní pasty pouze bez mentolu.Nejíst ani nepít 15 minut před a po užití homeopatik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2933
7.1.09 18:58

Ahojky maminy,
koupila jsem si Ricinus Communis 5 CH na podporu tvorby mléka. Jenže už jsem se nedozvěděla, jak dlouho toto homeopatikum mohu užívat? Hledala jsem to různě na netu, ale možnou délku užívání jsem nikde nenašla.
Dávkování ano, prý se to užívá 2× denně 5kuliček. To se cucá nebo se to polkne, jako klasické prášky? někde uvádějí cucání 8O
Jak dlouho jste to užívaly? Při dlouhém užívání to má prý opačný účinek, a k tomu bych nerada dospěla. Já z homeopatikama mám první zkušenost, takže proto se tak podrobně ptám :)
Díky za radičky
y

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lia
4466
7.1.09 21:09

Yvonne? odměřím do víčka, a nasypu pod jazyk, hlavně se jich nedotýkat. Pod jazykem nechám rozpistit (pokud bys někdy dávala homeopatika miminku, já je rozpustím v tom víčku v maličkém množství vody, trvá to asi půl hodiny..a pak vliju do pusiny, dodržovat zase ty zá:,–(y..)
Jak dlouho..co já vím..uvidíš, kdy budeš mít mléka víc, myslím, že to poznáš už 2 den, já brala vždy asi 3-4 dny, ne déle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2933
7.1.09 21:11

Kim díky za odpověď a ještě se zeptám, proč se nesmějí brát do ruky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.1.09 08:45

Rozkojeni.

Milé maminky,prosím o radu.Asi 2 dny pozoruji sníženou tvorbu MM.Zkouším se rozkojit,jak jen to jde,dle všech rad,které jsem našla.Nemůžete mě někdo říct,jak dlouho trvá,než žačnu pozorovat ,že mám mlíčka více.Děkuji za radu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama