Tvrdnutí břicha při přenášení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nela1993
Povídálka 30 příspěvků 28.03.19 18:04
Tvrdnutí břicha při přenášení

Zdravím všechny :)
momentálně jsem 40+6, malému se ven nechce. Dnes jsem byla na prohlídce ráno a vše ok, na porod to ještě nevypadá. Ale celý den mi tvrdne břicho a opravdu dost často. Poslední chvíle po 10ti minutách. Ale vždy na chvíli ztvrdne a pak to přejde, bez bolesti. Do toho je ale malý nevrlý, hýbe se celý den a to je normálně spáč a spíš máme i na ozvách problém ho vzbudit. Myslíte, že bych měla nějak plašit? Nebo jste to některá měla podobně? Kdyby to nebylo tak hrozně často, tak ani neplaším. Děkuji za jakoukoliv reakci, jsem prvorodička a trošičku plaším. :jazyk:

Přečtěte si článek: Tvrdnutí břicha v těhotenství: Je to porod?

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10125 příspěvků 28.03.19 18:11

A ty intervaly jsou pořád po 10 minutách nebo se to zkracuje? Zkoušela sis dát horkou koupel?? Ono já třeba měla kontrakce jako to tvrdnuti, nebolely, spíš mě vždycky tak jakoby ztuhlo břicho a táhly svaly. Možná bych zajela do porodnice, aby natočili znovu ozvy, kdyby se náhodou rozjizdel porod. Lepší zbytečně než pozdě..

Gvendolínka
Kecalka 203 příspěvků 28.03.19 18:15

@Nela1993 Ahoj, já jsem dnes 40+1 a od včerejška mám úplně to stejné. Břicho tvrdne i v klidu, nejvíc, když musím na malou. Teď už mě i sem tam u toho mírně pobolívá podbřišek. Tak jsem zvědavá, jak dlouho to bude ještě trvat :nevim:. Pohyby teda cítím pořád stejně. Ale stává se, že je malá někdy akční a někdy se zas moc nepohne. Četla jsem, že je teď to tvrdnutí normální, ale jestli máš pochybnosti a něco se ti nezdá, radši bych zavolala do porodnice, oni ti poradí.

atominnka
Generální žvanilka 22177 příspěvků 28.03.19 18:23

tvrdnutí a i hodně časté jsem měla u obou dětí už cca v polovině těhotenství
Ke konci to bylo víc. Ke konci jsem to nijak neřešila, když začne porod, tak začne, to je přece ok ne? ;)

TRG
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 28.03.19 18:33

Doteď jsi tvrdnutí neměla? Jestli ne, tak se něco začíná s největší pravděpodobností dít. :palec: Nález na čípku není vypovídající, může se změnit velmi rychle, stejně tak že je to dole už připravené nezaručí brzký porod. Nebo teda, doslova - podle sebe soudím tebe. Před pár dny jsem rodila podruhé, obě děti se narodily po 41 TT (spontánně), u obou těhotenství mi neztvrdlo břicho v průběhu ani jednou, respektive začalo až když už se fakt schylovalo k porodu. U prvního to začalo kolem půlnoci, zaspala jsem to, od rána druhého dne už to nebylo pravidelně, ale zato to začínalo postupně pobolívat a večer se narodilo miminko. U druhého jsem sem tam něco cítila tak týden dopředu, ale zase - večer před porodem se to začalo objevovat pravidelněji, druhý den brzy odpoledne se narodilo miminko.

pomme
Kecalka 239 příspěvků 28.03.19 18:34

Já jsem 40+3 a mám to dost podobně, včera na monitoru špatné ozvy, tak mě poslali pro jistotu na zátěžový test, tam naštěstí vše v pořádku. Škvrně se ale mele čím dál tím víc, mám pocit jako by chtěl vyskočit z břicha jinudy než he běžné. Břicho mi taky tvrdne, ale ne tak často a pravidelně, spíš večer. Prvorodička nejsem, ale taky to vůbec neznám. U prvního jsem žádné poslíčky ani náznaky blížícího se porodu nezažila. Teď už to trvá tak 3 týdny a je to teda psychicky náročné. :zed:

Kristynka22
Kecalka 476 příspěvků 28.03.19 19:30

Já bych asi počkala a neřešila, ale každý to má jinak, někdo chce zůstat doma co nejdéle aby byl ještě v klídku, někdo jede do porodnice hned, co začnou kontrakce aby měl klid, že je pod dozorem. :lol: Nicméně u nás posílají z porodnice domů, ženu si tam nechají pouze pokud má kontrakce po 5 minutách nebo když už praskla voda, jinak ještě posílají domů. Jinak já jsem dnes 40+0 a tvrdnutí břicha a dost brutální poslíčky mám už od nějakého 36. týdne, čípek na prst volně, krátký pouze 0.5cm a stejně nic :lol:

Nela1993
Povídálka 30 příspěvků 28.03.19 19:52

Všem děkuji za zkušenosti a názory. Dříve mě bříško tvrdlo, ale ne tak moc. Dnes je to fakt často, ale bez bolestí. A pak se malej zamele jakoby ho to štvalo :grinning: právě jsem si říkala, že když nejsou bolesti, že by to mohlo být normální. Tak jste mě tak nějak uklidnily, děkuji. Nejlepší je se zeptat někoho, kdo může mít podobné zkušenosti, i když je každé tehu jiné :)

Nela1993
Povídálka 30 příspěvků 28.03.19 19:54

@Kriss Tina
No bylo to zhruba po deseti minutách, pak jsem dala teplou vodu, zas tak nějak klid, před chvílí to začalo zhruba po pěti minutách, ale jinak jako fakt nic. Bolest ani v zádech, ani v břiše, nic. Hlavně mě uklidňuje, že se malý pořád hýbe.

Váš příspěvek
Reklama