Tvrdnutí břicha v 27tt

165
19.8.19 23:27

Tvrdnutí břicha v 27tt

Ahoj holky. Jsem 27tt a nějak mi začalo během dne častěji tvrdnout břicho. Velmi nepříjemné, však víte. Ano, většinou když něco dělám (to ztvrdne od pupku dolů) ale občas i vleže (to se mi udělá tvrdé břicho jen dole u podbřišku. Není to brzy? Vždy to povolí nebo si na chvíli lehnu a je to fuč, ale znervózňuje mě to. Je to opravdu tak nebezpečné jak píše internet?
Beru nějaké tbl magnesium B6 Gold a nějak to nepomáhá. :roll:
A ještě se optám. Je normální že už cítím miminko kopat občas i nahoře u pupku? Jako kdyby bylo už otočené :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.8.19 23:38

@tothova je možné, že ho cítíš i nahoře nejspíš cestuje :wink: a může se třeba ještě 20× otočit.. Jinak mě při 3. těhotenství tvrdlo břicho snad od 20. tydne do toho píchání na boku, když jsem trochu zrychlila,, magnesko pomůže trochu, ale deloha se prostě uz připravuje. Mě bylo řečeno na gynekologii, že co bych chtěla, že jsem prostě těhotná a ty vazy se různě roztahují. Samozřejmě je dobré zvolnit, netahat těžké věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
19.8.19 23:48

@welovefashion Ahojky. Nic těžkého netaham, prostě buď výsávám, vytírám, něco utírám a tak. Mě se to začalo dít až teď, dřív nic, tak jsem ani v poradně nic nestihla říct, jdu az na začátku září, ale právě jsem četla o tom magnézium, tak jsem zašla do lékárny. Jenže mi přijde, že to nějak nepomáhá. No a internet mě straší s předčasným porodem a že je to nebezpečné a já jsem doma sama, přítel jezdí do zahraničí, tak má docela nahnáno :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1459
20.8.19 04:43

U 2.tehotenstvi mi bricho tvrdlo snad od 17.tydne, magnesko vubec nezabiralo. Rodila jsem v terminu, porod byl rychlej. ;) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
476
20.8.19 06:02

Ahojky-ja mela u prvniho tehotenstvi bricho jak sutr cca od 23.tydne tak 20× denne (kolem 30.tt a dal prakticky pri kazdem pohybu) a vse v poradku-cipek dlouhy, magnezko nepomahalo, rodila jsem vyvolavane po terminu. Ted jsem 26.tt a brisko opet tvrdne snad nonstop. Dnes jdu do poradny, tak je poprosim o kontrolu cipku a tak a kdyz to bude OK, tak to snad bude jako u predchoziho tehu. Ale chapu-je to neprijemny a cloveku to na klidu neprida, nocmene nejsou-li k tomu jine priznaky (cipek pod 25mm, obtezujici vytok, bolest), tak je to pry fyziologicke a deloha proste trenuje ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56922
20.8.19 06:14

V prvnim mi tvrdlo nonstop od 16.tt. Ve druhem nonstop od 24.tt a i predcasne kontrakce jsem mela, cipek drzi a vse je jinak v poradku. Pomaha na to klidnejsi rezim a polehavani. Magnesko mi nepomahalo nikdy. Mela jsem planovany cisar v terminu, ted taky pocitam s porodem v terminu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
888
20.8.19 06:44

Ahoj, me taky tvrdne bricho asi od 24tt. A tehdy to bylo velmi caste - i po 3 minutach. Ve spitale me zkontrolovali, cipek dlouhy a zavreny, takze jsem dostala akorat horcik. Bricho tvrdne dal, nektere dny malo, jine casto (klidne 50-100× za den), ted jsem 31tt a cipek je porad dlouhy… tak to proste beru, ze mam nejakou drazdivejsi delohu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56922
20.8.19 06:51

@keirinka ja to mela i mam uplne stejne :palec: i s tou frekvenci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.8.19 07:27

@blumen mela jsem to stejně, dráždivá deloha, predcasne kontrakce a hospitalizace ve 28. tydnu. Dodrzovala jsem klidovy rezim, nesahat na břicho, rodila jsem nakonec ve 38. tydnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6068
20.8.19 08:09

@tothova mě zvedlo nonstop břicho od 3 měsíce..brala jsme 6× denně magnesko á nic moc..malou jsme donosila..
Nejlepší nechodit do bazénu, nelezet na zádech a nehladit si břicho…
Ale sme tam to nevadí délku a už začíná pracovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56922
20.8.19 08:26

@citlivaduse ja lezela v nemocnici ve 27.tt. Taky pomaha nesahat na bricho, to mi zakazali, nic upnutho na bricho. Ja jsem celkem v klidu, jak uz to znam z prvniho, to me stresovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama