Tvrdohlavé batole, je to normální?

Anonymní
23.7.21 22:13

Tvrdohlavé batole, je to normální?

Ahoj holky, chci se zeptat jestli je to normální, nebo to může být první období vzdoru. Mám syna, za měsíc mu budou 2 roky. Rozumí co mu říkám (vem to a to, pojd sem, kde máš nějakou část těla, polož to sem atd.) Ale v poslední době když mu řeknu třeba přines médu a on se zrovna věnuje nějaké jiné činnosti, tak na mě koukne, nebo se podívá i na toho médu a dělá si svoje, když to zopakuju, tak se začne vztekat, zakroutí hlavou, řekne mi nene a jde se někam schovat nebo utíká někam pryč. Jinak když si chce hrát, tak mi přinese balon, knižku atd., posíláme si autíčko, baví ho skládačky. Většinou přinese jen to co ho baví (auto, magnetka, telefon, ovladač, oblíbený plyšák, hodinky na hraní atd.). Momentálně mi na většinu věcí říká, že ne (jídlo, nočník, nebo když po něm něco chci). Přitom je to hodný chlapeček, chodí se tulit, hladí nás, ale ted mu rostou i zoubky a je ještě víc mrzutý…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4215
23.7.21 22:16

Úplně normální dítě. Kde vidíš problém? Dítě není pes, nebude vždycky dělat to, co mu řekneš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10945
23.7.21 22:16

Normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
23.7.21 22:17

Dítě není pes. Nebude dělat to co mu řekneš na povel :lol: je to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
23.7.21 22:18

Nevidím na tom nic divného. Naučil se, že taky může vyjádřit vlastní názor, tak toho využívá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
23.7.21 22:27

Já, když chtějí děti podat méďu, když se zrovna věnuji nějaké jiné činnosti, tak se podívám na ně, pak na toho méďu, a pak řeknu ne. Asi období vzdoru (pozdní)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27200
23.7.21 22:30

No tak zrovna nechce, má vlastní názor a bude hůř :mrgreen: to není žádné období vzdoru, ale normální vývoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4443
23.7.21 22:35

Normální. Chápe už svou podstatu a jedinečnost. Může ti vzdorovat a bude se to učit dál. Tak jako psala @Lucynka_v ani ty neděláš vždy vše co se od tebe žádá. Je to zdravý vývoj a děti se to musí naučit, stejně jako se vyrovnávat s hněvem a frustrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
23.7.21 22:53

Tak ho neotravuj s poziadavkami ked sa pekne hra :lol: nechapem, ze pre toto zakladas diskusiu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2151
23.7.21 23:00

Dítě je normální,… normální neni, že chceš aby ti nosil méďu, když je zrovna zabavený něčim jinym, není to pes proboha :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34795
23.7.21 23:23
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chci se zeptat jestli je to normální, nebo to může být první období vzdoru. Mám syna, za měsíc mu budou 2 roky. Rozumí co mu říkám (vem to a to, pojd sem, kde máš nějakou část těla, polož to sem atd.) Ale v poslední době když mu řeknu třeba přines médu a on se zrovna věnuje nějaké jiné činnosti, tak na mě koukne, nebo se podívá i na toho médu a dělá si svoje, když to zopakuju, tak se začne vztekat, zakroutí hlavou, řekne mi nene a jde se někam schovat nebo utíká někam pryč. Jinak když si chce hrát, tak mi přinese balon, knižku atd., posíláme si autíčko, baví ho skládačky. Většinou přinese jen to co ho baví (auto, magnetka, telefon, ovladač, oblíbený plyšák, hodinky na hraní atd.). Momentálně mi na většinu věcí říká, že ne (jídlo, nočník, nebo když po něm něco chci). Přitom je to hodný chlapeček, chodí se tulit, hladí nás, ale ted mu rostou i zoubky a je ještě víc mrzutý…

Normální dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2307
23.7.21 23:26

A proc chces, aby ti nosil medu, kdyz si hraje s necim jinym? To ma prestat, jit pro medu, donest, a zas si ji zpatky hrat? Ze nechce na nocnik, nebo jidlo atd je taky normalni. Je jeste maly. Obdobi vzdoru to neni, to az prijde tak to si teprve uzijes :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3795
24.7.21 00:26

Vlastní názor a tak, to je normální, čekalas že do puberty bude automaticky plnit všechny tvoje pokyny? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25972
24.7.21 06:24

Dítě není plyšák ani robot nebi vycvičený čokl, co poslouchá na rozkaz.
A dle popisu má ten tvůj kousek opravdu k tvrdohlavosti velmi daleko. Tvrdohlavé batole sundavas 20× během pěti minut z gauče, že kterého se rozhodlo udělat si trampolínu. :lol:

Že má svůj názor není tvrdohlavosti. A ty si nastuduje, co je to respekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
24.7.21 06:37

Tak toho méďu nechce přinést, má jiné věci na práci. Tobě se líbí, když něco děláš a jsi do toho zabraná a soustředěná a najednou ti do toho třeba muž řekne „přines pivo“? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat