Typ smlouvy při MD

marienela
24.6.13 16:08

typ smlouvy při MD

Ahoj, nemáte prosím někdo zkušenost, jaký typ smlouvy je nejlepší pro práci na mateřské? Mám se vrátit ke stávajícímu zaměstnavateli na zkrácený úvazek, budu pracovat z domu. Mám u něj smlouvu na dobu neurčitou a vím, že teď musím uzavřít nějakou novou smlouvu s jiným druhem činnosti, aby ta stávající dále běžela. Ale nevím, co je lepší - klasická pracovní smlouva se zkráceným úvazkem, DPP nebo tak něco? Třeba z hlediska nároku na dovolenou apod. Můžu si to sama vybrat, tak zjišťuju, co je pro mě nejvýhodnější. Děkuju za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
151
24.6.13 16:12

:think: Podle mě je nejlepší DPP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13827
24.6.13 16:16

Dovolená je u DPČ, u DPP ne. DPP se do 300 hodin/rok nedaní. Já teď mám DPP a od září chce pracovní smlouvu - už třeba proto, že se mi proplatí práce o sobotách, nedělích a svátcích, dostanu stravenky, můžu se zdarma vzdělávat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
marienela
24.6.13 16:28

Díky holky. Do těch 300 hodin se určitě nevejdu, budu pracovat 4,5 hodiny denně. Ale můžu vůbec dostat stravenky při takovým úvazku? Když jsem dělala 4 hodiny denně, neměla jsem na ně nárok, při 6 hodinách už jo… :think: Má teda DPP ještě nějaké výhody, pokud nevyužiju tu výhodu nedanění do 300 odpracovaných hodin?

• Citovat
  • Nahlásit
13827
24.6.13 18:43

@marienela další výhody nemá, jen nevýhody. U nás jsou stravenky od 4 hod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat