Ubrousková technika - barvičky

472
14.2.08 10:01

Ubrousková technika - barvičky

ahojky,
vrhla jsem se na ubrouskovou techniku, zdobení hliněných květináčů. Chtěla jsem se zeptat, zda někdo nemáte typy na to, kde se dají levně pořídit barvičky popř. zda se dají nahradit nějakýma levnějšíma. Pro začátek jsem si pořídila 2 barvičky, jedna má 80g a stála 65 kč, natřu s ní tak 4-5 květináčů průměru cca 14,15 cm a je po barvičce. Navíc bych chtěla kombinovat i barvy, ale nechce se mi za takovou malou lahvičku dávat tolik peněz, když navíc ani moc dlouho nevydrží. Doma mám kytek až až, tak by se mi výměna květináčů takto pěkně prodražila. Tak budu vděčná za každé vaše typy a nápady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5351
14.2.08 10:15

Ahojky Pett1, po pravdě, ani nevím, že existují nějaké speciální barvičky, já jsem květináče vždycky natírala baraklylem - kupuju bílý a míchám to „colorkama“, co jsou na malování pokojových zdí - jedna „colorka“ stojí kolem 40 Kč (podle velikosti) - já kupuju tu nejmenší a mám jí tam opravdu více než dost, květináče mám v pastelových barvách. Balakryl 1 kg vyjde asi na 100 Kč - po pravdě, možná to stojí i jinak, já mám stále ten svůj původní, protože to fakt 1 kg barvy na květináče, to mám na hodně dlouho. Maličko si odleju do skleničky např. od přesnídávky, namíhám, barvím…Pak ubrousek a ten zase přelakuju bezbarvým lakem na nehty od Vietnamců za 20 Kč!!! Takže NELAKUJU celý květináč! Vypadá to super, je to levné a drží to, mám takovéhle květináče několik let a občas při přesazování je i umeju a obrázky drží, jako boží slovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
14.2.08 11:09

Ahoj,

taky pouzivam jako zaklad Balakryl…sestra tonovala temperama a bylo to hezky…jinak na konecne prelakovani i na nalepeni ubrousku pouzivam bezbarvy lak taky od Balakrylu…sice to neni uplne hladke, ale je to levne v tom mnozstvi…jinak doporucuju prelakovat uplne vsude, aby se ti pak na kvetinaci nedelaly skvrny od soli z vody a hliny.....

Endy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5351
14.2.08 11:16

Endy, já fakt přelakovám jenom obrázek a žádné skvrny tam nemám…já ten květináč, ale natírám tou barvou i uvnitř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
14.2.08 11:41

Pavlicko, tak to jo..... ja jen, ze jsem videla i kvetinace uvnitr nemalovane a pak to zvenku flekati…takhle staci lakovat jen obrazek … Nechces sem hodit fotku nejakych vytvoru?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5351
14.2.08 12:37

jojo, hodím, jen, co nakrmím divou zvěř :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
14.2.08 12:47

…pockam :wink:

Odkud jste z Prahy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5351
14.2.08 12:51

Endy, z Vršovic…tak já jdu hodit do kotlíčku nějaké ingredience a něco vytvořit pro Mirdu. Pak to sem hodím, mám doma asi 4 květináče, dost jsem jich rozdala, ale těším se na chatu, tam se vyřádím, v našem pidibytě mám pár kytiček a to stačí…Koukám, abych s tím focením hnula kostrou, než pojedeš do porodnice :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
14.2.08 13:20

No , moc dlouho to odkladat nesmis :wink: :D :D

… ale prcek, pry ceka na uplnek, takze to hned tak nebude :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5351
14.2.08 13:59

Já nevím, kdy je úplněk :oops: , tak snad jsem to stihla :lol:

Toto je jeden z mých výtvorů s názvem :wink: - mořské motivy:

""http://img179.imageshack.us/img179/6665/p1030355vg4.jpg:http://img179.imageshack.us/…30355vg4.jpg

""http://img254.imageshack.us/img254/6305/p1030356br2.jpg:http://img254.imageshack.us/…30356br2.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5351
14.2.08 14:01

Koukám, že na každým je jiná barva…já jsem jedno fotila u okna a jedno u zdi…no ale je to taková pastelová oranžová. A květináč tak 2 roky starej, takže už taky zažil svoje…teď momentálně v tomto kusu nic není…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
14.2.08 14:24

Ahoj holky,
mám na vás dotaz. Ty ubrousky můžou být i normální nebo je podmínkou speciální pro tuto techniku a jestli speciální, tak kde je kupujete????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1473
14.2.08 15:16

Moniko, já kupuju ty třívrstvé a lepí se jen vrchní barevná strana. Koupíš kdekoliv.
Zrovna včera jsem natírala květináče, protože přijede kámoška s holkama tak aby měla na co lepit :D

Ryšavka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5351
14.2.08 16:19

U nás v jednom obchůdku právě pro tyto účely prodávají jenom ubrousky po jednom, aby si nemusely zákaznice kupovat balík např. po 20 ks. A pozor na ubrousky, které mají po stranách takovýty tečky (jako perforování), no nevím, jak to správně napsat, prostě ten okraj, jednou jsem si jako začátečnice koupila krásný a ten motiv zasahoval právě do okraje a ten ubrousek byl k ničemu…

Moniko27, kdybys chtěla, tak řekni jaké motivy bys třeba chtěla a můžu Ti koupit třeba 2-3 ubrousky a poslat Ti je…Mají tam fakt snad milion na výběr…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20106
14.2.08 16:35

Ahoj holky, tohle mě už dlouho láká, ale právě se mi nechtěly kupovat ty drahé barvy… tak jsem ráda, že to jde i bez nich :)

Můžu se zeptat na postup, jak to teda děláte? Zatím to vypadá, že:

• květináč (nebo něco) nabarvíte základní barvou (balakryl, tempery) … počítám, že tohle by šlo i vypustit, ne?
  • nalepíte motiv vystřižený z ubrousku (jen tu horní barevnou vrstvu) … to dáváte rovnou na tu vlhkou základovou barvu nebo to lepíte nějakým lepidlem?
  • nalakujete… šlo by použít třeba bezbarvý lak ve spreji?

Díky za polopatický návod :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama