Ubytování přes Booking.com

37
4.8.15 06:35

Ubytování přes booking.com

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, jak to chodí na booking.com ? Něco jako návod pro blondýnu, prosím :D Hlavně mě zajímá, jak je to s placením vybraného hotelu v cizině, cena je uvedená v kč, ale pak je napsáno, že se platí 30% (ale v jaké měně?) a pak na hotelu zbytek, v tom mám docela zmatek :oops: Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58
4.8.15 06:43

Ahoj běžně se přes booking v zahraničí ubytovávám. Funguje to tak, že to rezervuješ, pak ti přijde email z hotelu s pokyny k platbě zálohy. Například z Rakouska platba v Euro s číslem účtu Iban a Swift kódem a normálně dáš platbu v bance na účet. Nemusíš mít účet v cizí měně, banka převede automaticky podle jejího aktuálního kurzu. Jen doporučuji si předem s ubytovatelem potvrdit konečnou výši platby. Někdy jsou k platbě za ubytování ještě připočtené poplatky za úklid, zvíře, přistýlky atd. Já mám jen dobré zkušenosti, hodně napovídá i hodnocení u jednotlivých ubytování. Snad jsem ti pomohla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8127
4.8.15 07:21

My jsme přes booking.com byli 2×, pokaždé jsme platili až při příjezdu na hotel, jen jsme se zaručovali kartou. Teď pojedeme potřetí a hotel nám zálohu zablokoval na 2 dny, ale nestáhl. Informovala jsem se na jejich lince, a tak už vím, že některé hotely si takto ověřují, že na kartě nějaká hotovost je. Tohle mi na booking.com vyhovuje nejvíc, že můžu svoji rezervaci zrušit i jen den předem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
4.8.15 07:48

@dougal taky přes ne zamlouvam a spokojenost moc ale niky nic neplatim dopředu to az na miste když prijedem jen si to přes ne zapikam - odpadnou ty ruzny poplatky a platim hotove na miste nebo kartou jen si necham potvrdit konecnou castku emailem 8)

• Citovat
  • Upravit
Meha
4.8.15 08:04

@dougal Já přes booking rezervuji docela často, ale zálohu jsem ještě neplatila, vždy platím až na místě.
Platí se v měně toho státu, kam jedeš, zřejmě máš v nastavení, aby Ti to ukazovalo cenu v Kč. To je ale jen přibližná částka dle aktuálního kurzu.
Pokud máš jen korunový účet a budeš platit kartou, tak se Ti to strhne normálně v korunách, banka použije aktuální kurz. Pokud budeš platit v hotovosti, tak normálně tou cizí měnou.

• Nahlásit
  • Citovat
11133
4.8.15 08:06

Jezdime pres booking leta po ruznych zemich. vzdy pouze rezervacka pres kreditni kartu, platba kartou na miste - ovsem oni si penize na karte vestinou bloknou predem (byt si je nestahnou), takze je treba s tim pocitat.
vyjimecne jsme platili kartou predem, kdyz slo o super nabidku nebo to bylo na posledni chvili (pri platbe predem je casto sleva).
z uctu na ucet bych nikdy predem neplatila, nejde to pres system booking.com a neni to kryte, v pripade problemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Martina321
4.8.15 08:28

My přes ně letěli do Londýna, blokli si na účtu zálohu, na hotelu jsme zaplatili plnou částku a oni to hned odblokovali. Vše bylo v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
13381
4.8.15 08:37

Takže vždy je třeba „složit“ nějakou zálohu? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.15 08:46

Je to hotel od hotelu. Ve Francii si blokovali částku na kreditce, v Irsku ani v ČR si neblokovali nic :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13381
4.8.15 08:50
@barbuchablond píše:
Je to hotel od hotelu. Ve Francii si blokovali částku na kreditce, v Irsku ani v ČR si neblokovali nic :nevim:

A to se vlastně ta blokace zjistí jak? Mám zkušenost jen s „přímou“ platbou… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.15 08:52

Už si to přesně nepamatuju, ale myslím, že to visí na účtu jako čekající platba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
4.8.15 09:31

Holky, děkuji :hug: Jen ještě jeden dotaz, předem se domluvit na konečnou výši platby s ubytovatelem udělám jak? Já totiž neumím anglicky :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
4.8.15 09:39

Výše ceny za pobyt - podívej se do podmínek pobytu.
My zatím jezdili jen do takových hotelů, kde se nic nepřiplácelo.

Ad platby - přes booking jsme jezdili tam, kde sice občas chtěli číslo karty, ale připadalo mi to, že je to spíše záruka pro booking, jelikož hotely braly jen místní hotovost. Ty které ani neměly účet v bance, nechtěly zálohu předem, některé chtěly zaplatit třeba 1 noc dopředu (1 hotel z 5 při jedné akci).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48784
4.8.15 11:26

Na bookingu nikdy po mě zálohu nechtěli, akorát rezervaci kartou. Pak jsme vše platili kartou v tom hotelu na recepci. U bookingu mi vyhovuje, že jde zrušit rezervace pár dní předem bez storno poplatku :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48784
4.8.15 11:27
@dougal píše:
Holky, děkuji :hug: Jen ještě jeden dotaz, předem se domluvit na konečnou výši platby s ubytovatelem udělám jak? Já totiž neumím anglicky :oops:

Konečná cena se ti napíše při té rezervaci, chodí to pak do mailu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama