Učení rychle - jak si zapamatovat učivo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JanaRadka
Nováček 5 příspěvků 31.08.18 13:50
Učení rychle

Dobrý den, prosím má někdo zkušenosti (fígle)jak si zapamatovat učivo? Když mi něco nedává smysl, tak to nedokážu říct vlastními slovy a učím se to jako báseň, jenže to je ztráta času, neleze mi to moc do hlavy a brzy to zapomenu :zed:

Reakce:

janca0101
Kecalka 246 příspěvků 31.08.18 14:08

Já měla pár fíglů, které jsem naučila i dcery a pomáhá jim to. Snad nejlepší je, si vypsat na prázdný papír to nejdůležitější, nejlépe do bodů. Vezmu příklad literatura a různé termíny - lyrika, epika. K tomu si přiřadím něco co se mi bude lépe pamatovat například malý jednoduchý obrázek, lyrika - lyra - hudební nástroj - hudbou se vyjadřují emoce = lyrika nemá děj, vyjadřuje básníkovy pocity, nálady,.. zato epika - vzpomenu si na nějaký velký, epický příběh = epika lit. dílo, které má děj.

Nebo si zkus vygooglovat „myšlenkové mapy“ taky mi to pomáhalo.

Musíš zkoušet a hledat způsoby, někomu pomáhá hodně barevný text, někomu zase dlouhý text formou příběhu. Je to individuální, ale mi vždy pomáhalo si určitou věc k něčemu přiřadit.

Alkata
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 31.08.18 14:36

Na literaturu mi nejvíc pomáhaly příběhy. Téměř kazdy spisovatel byl ochlasta, troska nebo úchyl. S nadsázkou. Pak se dobre pamatovali i co napsali, kdyz neco prožívali. Do dneska si pamatuju dva teply, kdy jeden druhého zapichnul ze žárlivosti :lol:

Kriss Tina
Kelišová 5633 příspěvků 31.08.18 14:51

Mě hodně pomáhalo, přidat si do sešitu obrázky k tématu, nějaké grafy atak, prostě si tu látku nějak vizuálně oživit :) v literatuře bylo fajn třeba projít knihovnu a vzit si jednotlivá díla do ruky, neříkám že sem četla vše co sme se učily, ale když sem si Chtěla něco zapamatovat bylo fajn si tu knihu aspoň osahat, přečíst si obsah na deskach, prostě jí fyzicky vidět :) ale třeba na matiku radu nemám, myslím logicky a nikdy mi nešlo si zapamatovat nějaké vzorce, spíš sem přišla na výsledky logickým postupem :nevim: nicméně nejvíc mi prospělo dávat pozor v hodinách, slyšet nahlas od někoho to téma bylo mnohem přínosnější než se to pak snažit naučit z knihy. Možná by šlo i kdyby ti to někdo nahlas četl :think:

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 31.08.18 14:55
@JanaRadka píše:
Dobrý den, prosím má někdo zkušenosti (fígle)jak si zapamatovat učivo? Když mi něco nedává smysl, tak to nedokážu říct vlastními slovy a učím se to jako báseň, jenže to je ztráta času, neleze mi to moc do hlavy a brzy to zapomenu :zed:

Najit v tom ten smysl, pochopit to, zkusit si najit jine ucebni texty nebo videa, kde je to pristupneji vysvetlene (napr. wikipedie). Pripadne si najit doucovani. Memorovat se neuspesne text, kteremu nerozumis, preci nemuze nest dobre studijni vysledky a o uzitecnosti pro zivot ani nemluvim. Jestli se to fakt potrebujes naucit slovo od slova zkus si to jednou namluvit a pak poslouchat, nebo stale dokola prepisovat.

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 31.08.18 15:59

Mne ked nieco nejde do hlavy, zmenim prostredie. Napríklad si sadnem v zahrade na hojdacku a ucim sa to tam. Potom sa mi ta konkretna vec spaja s tym prostredim, kde som sa to ucila a viem si ju lahsie vybavit. Ak textu nerozumies, nema zmysel sa ho memorovat. To je strateny cas. Googlit, hladat v knihach, hoc aj po slovach, az kym nepochopis o com pisu, nasledne si to rychlo zapamatas. Ucenie je niekedy fakt mucenie :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >