Učetní - prosím poraďte

Anonymní
25.2.16 19:29

Učetní - prosím poraďte

Ahoj, jdu se k Vám poradit, začala jsem podnikat, raději jdu zítra ráno na ŽL úřad se poradit, ale přeci jen, raději praxe. Řeším momentálně takovou věc, našla jsem si učetní, je v plném invalidním důchodu, dnes u mě byla, aby jsme si řekli co a jak a mám z ní pocit, že lže.
Už od toho, jak jednala, zakoktávala se, řekla bych nervozitou, nevím, jak to popsat. Původně jsme byli dohodnuté na 600,–/měsíc, jelikož nejsem plátce DPH a mám jen výdajové pokl. doklady a evidenci, jinak žádné náročné účto to není. Mé pochyby začali tím, že když jsem se informovala já na ÚP, musela bych zaměstnávat min.50% invalidů, abych dosáhla na příspěvek a je vyplácen zpětně. Dnes přinesla vytisklé papíry, nebyli originál z ÚP, že byla ted u právníka na pracáku a byla přímo u ředitele, že ji vytiskl a dal tyhle papíry, at si o to vše požádá. To se mi zdá divné.
Zarazilo mě i to, že mi tvrdila, že daňové přiznání má být hotové do pondělí, do konce února.!!
Tak jí říkám, že do konce března a ona kvůli tomu volala na Finanční úřad. :think:
Myslím si, že mé učto není zatím až tak náročné, abych si neschovávala výdajové doklady sama a jednou za rok daňové přiznání, na to si učetní najmu a jednorázově zaplatím.
Chtěla jsem po ní nějaký doklad o účtu, a ona, že nemá, ŽL nemá, může mi prý podepsat DPP a okopírovat OP klidně.

Poraďte, jaký z toho máte pocit? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3194
25.2.16 19:37

Co zi údajně přinesla za papíry, konkrétně?
Ja přiznání zacala dělat teď, 1 termín odevzdání máš dobře, pani se asi spletla… Pokud chceš paní vážně mít jako účetní, dohodu doporučuji…

Edit: pokud paní neduverujes, radeji si najdi nekoho jineho, ted je dost studentek po skole, co hledaji jen takovou brigadu.. A zrovnaa tohle ti zvladne udelat i slecna, co ma jen maturitu z ucta…:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5983
25.2.16 19:40

Nemyslela přiznání k DPH?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
25.2.16 19:41

A co jsi po ní vlastně chtěla? Ty jsi ji chtěla zaměstnat na úvazek a chtěla jsi na ni brát nějaké příspěvky od ÚP?
Jestli potřebuješ udělat daňové přiznání, tak pokud nemá ŽL, tak jí dej DPP a máš to asi tou nejjednodušší cestou… teda pokud to bude umět… po tomhle, co jsi tu psala, bych si asi zkusila najít někoho zkušeného, kdo ví, co dělá…
Jinak na živnostenském úřadu ti s tímhle problémem neporadí, od toho tam nejsou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.16 19:41

Konkrétně mi přinesla Žádost o překlenovací příspěvek, tj.pro nové podnikatele, což já nejsem, mám ŽL od r.2012.
Dále Žádost o zřízení datové schránky (kvůli úřadům), Žádost o příspěvek na podporu zaměstnávání osob se zdr. postižením na chráněném prac. místě, a Prohlášení poplatníka daně z příjmu fyz.osob - tzv. přihlášení brigádníka.

• Nahlásit
  • Citovat
3927
25.2.16 19:42

Pokud z ní máš spatny pocit už teď, najdi si někoho jiného, komu budeš věřit. takhle by jsi se jenom trápila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.16 19:42

Také jsme právě původně byli domluvené na DPP za 600,–/měs. Äbych nemusela lítat a papírovat nějaké chráněné místo.

• Nahlásit
  • Citovat
3194
25.2.16 19:45

:think: Tak to mi hlava nebere, co tím básník chtěl říct. Pokud chceš zaměstnat pani, tak napište dohodu o provedení práce, ale osobně.. Asi bych pohledala jinde a prozatím si přiznání nechala udělat od jiné učení… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.16 19:46
@Kattynka000 píše: :think: Tak to mi hlava nebere, co tím básník chtěl říct. Pokud chceš zaměstnat pani, tak napište dohodu o provedení práce, ale osobně.. Asi bych pohledala jinde a prozatím si přiznání nechala udělat od jiné učení… :think:

To vše ano, ale ona sama si oběhala údajně pracák s tím, že mi dají příspěvek 8000,– na ní, jako invalidu a jí budu dávat 6000,–

• Nahlásit
  • Citovat
3194
25.2.16 19:51
@Anonymní píše:
To vše ano, ale ona sama si oběhala údajně pracák s tím, že mi dají příspěvek 8000,– na ní, jako invalidu a jí budu dávat 6000,–

Na to pozor, na ty příspěvky jsou tam trochu širší podmínky… doporucuji se podivat na portal m. penize a podobne… A zajit se poradit primo na urad..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.16 20:00

Ještě se zeptám, i při výdajích paušálem i při výdajích podle skutečného příjmu, v obojím případě platím socku i zdravotku, že?

• Nahlásit
  • Citovat
3045
25.2.16 20:25
@Anonymní píše:
Ještě se zeptám, i při výdajích paušálem i při výdajích podle skutečného příjmu, v obojím případě platím socku i zdravotku, že?

samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7195
25.2.16 20:29

Ano, platíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.16 20:32

Učetní mi napsala, že při příjmech nepřesahujících 81.024Kč ročně se sociální neplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
29386
25.2.16 20:37
@Anonymní píše:
Ještě se zeptám, i při výdajích paušálem i při výdajích podle skutečného příjmu, v obojím případě platím socku i zdravotku, že?

máš podnikání jako hlavní činnost? Pak musíš platit minimální zálohy sociálního a zdravotního pojištění…
http://www.jakpodnikat.cz/…dravotni.php

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama