Učí zde někdo na VOŠ?

25.12.20 09:26

Učí zde někdo na VOŠ?

Najde se někdo, kdo vyučuje na vyšší odborné škole? Mám nějaké otázky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
SAJ
8048
25.12.20 11:32
@SibyllaTrelawney píše:
Najde se někdo, kdo vyučuje na vyšší odborné škole? Mám nějaké otázky…

Pokud se nikdo jiný nenajde, klidně se ptej. Na VOŠ učí blízká kamarádka, dost se o tom bavíme, tak třeba budu vědět. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.12.20 11:57

@SAJ Zajímá mě přibližně rozložení pracovní doby a přímá x nepřímá činnost. Jestli je to jako na ZŠ a SŠ nebo to mají jinak. Jak často zhruba vycházejí semináře o víkendech, pokud učí i dálkaře. Je mi jasné, že je to škola od školy a obor od oboru. Určitou představu mám. A plat… jestli dle běžných tabulek? U mě by se jednalo ( dá- li pánbu) o soukromou vošku, tak moc nevím. Učím AJ. Jo a taky jak jí připadá silná motivace studentů… jestli chtějí anebo si jdou jen pro „titul“ a kašlou na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8048
25.12.20 12:19
@SibyllaTrelawney píše:
@SAJ Zajímá mě přibližně rozložení pracovní doby a přímá x nepřímá činnost. Jestli je to jako na ZŠ a SŠ nebo to mají jinak. Jak často zhruba vycházejí semináře o víkendech, pokud učí i dálkaře. Je mi jasné, že je to škola od školy a obor od oboru. Určitou představu mám. A plat… jestli dle běžných tabulek? U mě by se jednalo ( dá- li pánbu) o soukromou vošku, tak moc nevím. Učím AJ. Jo a taky jak jí připadá silná motivace studentů… jestli chtějí anebo si jdou jen pro „titul“ a kašlou na to.

No, asi tě nepotěším, je to jak kde a jak kdo…

Ale vezmu to popořadě:
Přímá asi jako na SŠ, tj. 21 (ta kamarádka učí částečně na SŠ a částečně na VOŠ), ale pozor, VOŠ nemá běžné prázdniny, takže běžně učí i ve dnech, kdy jsme my ostatní doma nebo mame jiné aktivity. Pravidelně mívala mírný i větší nadúvazek, ale někdy pred rokem mluvila o tom, že už u nich snad už nadúvazky být nemají - tak přesně nevím, jak to má teď.

Učí odborné, víkendy nebo pátek odpoledne má pravidelně, nicméně ne stále, takže to v podstatě velké omezení není. Jsou to dlouhé bloky a ty hodiny se ji odečítaji z úvazku (např. 1 hodiny týdně VOŠ odučí najednou v čtyřhodinovém bloku). Teď jsme docela probírali, zda se covid neprojeví v tom, že by dálkaři jeli i v budoucnu částečně distančně, obě si myslíme, že by k tomu mohlo dojít.

Platově je na tom dobře, podstatně líp než já a její muž (též SŠ učitel), jednak je ve vyšším stupni (pracuje od maturity, VŠ studovala při zaměstnání), druhak jsou u nich na škole prostě obecně vyšší platy díky odměnám - ale tyhle školské platové kličky asi znáš.

Ona říká, že VOŠkaře učí ráda, že jsou často z praxe a že mají opravdový zájem a že ji to obohacuje a hlavně, že to už nebývají taková ta středoškolská telátka… Ale ona učí odborné, to hlavní, proč tam ty lidi jdou. U ájiny bych to až tak optimisticky neviděla, počítej s tím, že budeš nutné zlo a že budeš mít ve skupinách ohromné znalostní rozdíly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.12.20 12:56

@SAJ Tak ty rozdíly mezi žáky / studenty ( učím ZŠ i SŠ) mám i teď, na to jsem zvyklá. Vlastně jsem si to podle tvé odpovědi tak nějak představovala. S prázdninami je mi to jasné, s tím počítám. Akorát jak je to v létě? Jinak ti moc děkuju za odpovědi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8048
25.12.20 13:04

Jejich VOŠ má dlouhé praxe, takže i se jí promítá do úvazku - opět, to nebude s Aj tvůj případ, ale červen jsou absolutoria, takže konec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat