Učitel - neschopenka o prázdninách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 15:32
Učitel - neschopenka o prázdninách

Ahoj, nevíte prosím někdo, jak to je, když si jako učitelka povinně vybírám v létě dovolenou, která mi spolu se studijním volnem pokryje cca těch sedm týdnů a poslední týden už se má jít do školy. Pokud bych byla třeba v červenci nemocná, může mí doktor napsat neschopenku? Byla bych pak týden místo dovolené na nemocenské? A ta dovolená by mi jakoby zůstala, takže bych si ji mohla vybrat ten poslední srpnový týden, a zůstat místo přípraváku ještě doma? 60 dní za aktuální kalendářní rok mít odpracovaných určitě budu a smlouva mi končí k 31.8. V zimě jsem potřebovala dva dny volno a vedení mi dalo dovolenou s tím, že v pohodě že jí mám dost… ale když jsem to nakonec počítala, tak jí dost vůbec není a tím pádem bych o prázdninách musela do práce ještě více než ten týden. Jenže já už budu od začátku srpna v zahraničí a fakt se mi sem nechce vracet kvůli přípravnýmu týdnu na škole, na které už stejně od září pracovat nebudu, nehledě na to, že bych v tom městě už ani neměla kde bydlet…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
divine woman
Extra třída :D 11010 příspěvků 24.03.19 15:35

A ve škole to vědí, že už tam nechceš pracovat? Neschopenku si o prázdninách samozřejmě vzít můžeš. A to plánuješ nemoc dopředu? 8o

luci.no
Kecalka 425 příspěvků 24.03.19 15:41

A co si to odpracovat v cervenci a cely srpen cerpat dovolenou?

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 24.03.19 15:42

Nevymýšlej nesmyslné podvody s neschopenkou a normálně si vezmi neplacené volno.

lachtanice86
Echt Kelišová 7618 příspěvků 24.03.19 15:44

Jak můžeš vědět že budeš nemocná? 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 15:45

Ví to… naplánovat nemoc samozřejmě nejde, blbě jsem to napsala, spíše mám v plánu operaci, která by na ten týden doma byla, tak kdybych si to dala na prázdniny tak by mi to posunulo tu dovolenou… jen zjišťuju, jestli to tak fakt je… pokud ne, zas by bylo výhodnější jít na to hned a o prázdninách být OK…

EvulinkaH
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 24.03.19 15:47

Učitelé ještě mají volno tzv samostudium-většinou to vychází na všechny vedlejší prázdniny

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 15:47

co je na tom podvodného… na operaci snad má právo jít každý, to zaprvý, za druhý pro zaměstnavatele bude menší zátěž, když mě tam nebude mít v srpnu, kdy tam stejně nebudu mít co na práci pořádně, než když za mě v červnu bude muset někdo suplovat… jediný co řeším je určit si termín, kdy tam půjdu.. :zed:

divine woman
Extra třída :D 11010 příspěvků 24.03.19 15:47

A co se v práci normálně domluvit? To by nešlo?

SAJ
Závislačka 3633 příspěvků 24.03.19 15:48
@luci.no píše:
A co si to odpracovat v cervenci a cely srpen cerpat dovolenou?

To ti nikdo nedovolí - navíc, co by v prázdné škole dělala?

@Anonymní píše:
Ví to… naplánovat nemoc samozřejmě nejde, blbě jsem to napsala, spíše mám v plánu operaci, která by na ten týden doma byla, tak kdybych si to dala na prázdniny tak by mi to posunulo tu dovolenou… jen zjišťuju, jestli to tak fakt je… pokud ne, zas by bylo výhodnější jít na to hned a o prázdninách být OK…

Ano, tímto způsobem to samozřejmě udělat lze a je to i poměrně jednoduché a elegantní řešení problému s přípravným týdnem. Jinak, kdybys v té škole pokračovala dál, samozřejmě by ti volno místo přípravného týdně nedali.

SAJ
Závislačka 3633 příspěvků 24.03.19 15:50
@divine woman píše:
A co se v práci normálně domluvit? To by nešlo?

Pokud máš normální vedení školy, tak je to nejlepší řešení. Bohužel těch nrmálních vedení je ve školství totální menšina. Umím si bohužel živě představit, jak by ji pitomec ve vedení nutil v přípravném týdnu naklusat do školy, kde již nebude pokračovat.
Což normální člověk nepochopí. :nevim:

SAJ
Závislačka 3633 příspěvků 24.03.19 15:51
@EvulinkaH píše:
Učitelé ještě mají volno tzv samostudium-většinou to vychází na všechny vedlejší prázdniny

Studijní volno máš na školní rok, letoš již vybere během Vánoc, jarňáků a Velikonoc, na další jí už nárok nevznikne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 15:52

Díky, konečně nějaká normální odpověď:D

vokishka
Extra třída :D 14015 příspěvků 24.03.19 16:25

samozřejmě, že můžete jít na neschopenku. Dovolená se přeruší. Nebudete první ani poslední.

ka2ka
Extra třída :D 14575 příspěvků 24.03.19 16:26
@Anonymní píše:
Ví to… naplánovat nemoc samozřejmě nejde, blbě jsem to napsala, spíše mám v plánu operaci, která by na ten týden doma byla, tak kdybych si to dala na prázdniny tak by mi to posunulo tu dovolenou… jen zjišťuju, jestli to tak fakt je… pokud ne, zas by bylo výhodnější jít na to hned a o prázdninách být OK…

no a operaci máš plánovanou? termín máš? protože plánované se v létě moc nedělají jen akutní takže pokud nemáš domluvený termín tak aby tě vůbec vzali :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama