Přeprodej z Číny

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 09:21
Přeprodej z Číny

Nevíte jak to funguje u eshopů, které přeprodávají zboží z Číny? Zákazník si objedná a prakticky mu zboží přijde přímo z Asie? Vztahují se na takové eshopy nějaké zákony? Švagrová dostala takový nápad a tvrdí, že to je nejlepší způsob jak si přivydělat, že bude přijímat objednávky, následně objedná na Ali nebo Wish, že s tím není žádná práce. Ale nám, rodině, se to nezdá. Chce prodávat nějaký panenky a různý figurky, ale my si myslíme, že na to bude potřebovat určitě nějaký certifikáty, že to je nezávadný. Chce to jako přivýdělek k mateřský. Prosím anonym, nevím, jestli sem taky chodí.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
PHV
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 22.03.19 09:23

Takových obchodů už je hodně, ale netuším jak fungují. :nevim:

Russet
Neúnavná pisatelka 15156 příspěvků 22.03.19 09:29
@Anonymní píše:
Nevíte jak to funguje u eshopů, které přeprodávají zboží z Číny? Zákazník si objedná a prakticky mu zboží přijde přímo z Asie? Vztahují se na takové eshopy nějaké zákony? Švagrová dostala takový nápad a tvrdí, že to je nejlepší způsob jak si přivydělat, že bude přijímat objednávky, následně objedná na Ali nebo Wish, že s tím není žádná práce. Ale nám, rodině, se to nezdá. Chce prodávat nějaký panenky a různý figurky, ale my si myslíme, že na to bude potřebovat určitě nějaký certifikáty, že to je nezávadný. Chce to jako přivýdělek k mateřský. Prosím anonym, nevím, jestli sem taky chodí.
Šunty z Číny bych se netahala ani zadarmo. I tak toho tady je hafo.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 09:39

@Russet My se právě bojíme, aby se nedostala do křížku s nějakou firmou, která třeba prodává originální zboží, u těch hraček je to takový nevyzpytatelný. Je to beran, takže si to nenechá vymluvit.

Russet
Neúnavná pisatelka 15156 příspěvků 22.03.19 09:41
@Anonymní píše:
@Russet My se právě bojíme, aby se nedostala do křížku s nějakou firmou, která třeba prodává originální zboží, u těch hraček je to takový nevyzpytatelný. Je to beran, takže si to nenechá vymluvit.

Jó, z Číny fakt origoš nečekej. Mrkni na jejich „Lego“. Já sice brblám, jak je Lego drahé, ale nikdy se nesnížím k tomu, abych objednala to jejich.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 09:45

@Russet A kdyby do toho šla a prodávala třeba figurky Disney, může po ní někdo jít? Může z toho mít problém, když bude jen přeprodávat, fyzicky žádné zboží doma mít nebude?

Russet
Neúnavná pisatelka 15156 příspěvků 22.03.19 09:50
@Anonymní píše:
@Russet A kdyby do toho šla a prodávala třeba figurky Disney, může po ní někdo jít? Může z toho mít problém, když bude jen přeprodávat, fyzicky žádné zboží doma mít nebude?

To nevím, ale třeba Vietnamce, když prodávají fejky, navštěvují rádi celníci. Podle mě to už nepustí třeba z Ruzyně, kdyby to vyloženě křičelo, že je to padělek. Jestli to nejsi ty, proč to řešíš? 8o

pikola
Generální žvanilka 20507 příspěvků 22.03.19 09:58

Pokud bude prodávat faky, tak to samozřejmě legální není. Jestli bude prodávat nějaké noname výrobky, které nebude vydávat za pravé a nebudou mít stejné logo je to asi víceméně jedno.

páájaa2
Kecalka 497 příspěvků 22.03.19 09:59

Jako prodejce zodpovídá za vše, zdravotní nezávadnost, autorská práva, záruku atd. Z Ali si to snad každý může objednat sám, nevím, kde v tomto hledá ten výdělek.:thinking: :slight_smile:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21005 příspěvků 22.03.19 10:05

fejky prodávat samozřejmě nesmí - tam je to pod licencema.
Ale normální zboží, tam to funguje jak si psala - ona to objedná, zkásne peníze s provizí a číňan to pošle na adresu přímo zákazníka. Přivydělává si tím docela dost lidí i firem - stačí se podívat na stránky typu „poštovnézdarma“, čínský „šmejdy“ s 50-200% přirážkou…

Takže licenční věci bych nepřeprodávala, to smrdí průšvihem. A samozřejmě, aby byla krytá, tak živnostenský list - nějaký „nákup-prodej“ nebo zprostředkovatelství, to už by jí poradili na živnostenským úřadě. Podnikat načerno se dneska nevyplácí, lidi jí napráší a bude v průšvihu - tuplem když je to tak nejistá komodita, jako je zboží z aliexpresu. To člověk nikdy neví, co mu doručí, pak se ten zákazník naštve, že čekal měsíc na tričko a on dorazil držák na sprchu (stalo se kolegyni v práci) a průšvih může být na světě.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21005 příspěvků 22.03.19 10:06

A zdravotní závadnost - no pokud bude psát, že je to nezávadné, tak je to o průšvih, musí rovnou hlásit zákazníkům, že závadnost nezjistitelná a chránit se takovou tou větičkou, že to není vhodné pro děti do tří let.

Uživatel je onlinesemisova
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 22.03.19 10:07

Já se ještě divim, ze si to v dnešní době někdo kdo to teda z te činy chce koupi přes prostředníka, který si na tom maximálně prirazi. EBay Ali a pod člověk hned nainstaluje v poho objedná a zboží mu cca za měsíc někdy i driv dojde. A za cenu hubičky… sama tam občas něco objednam… ale viz obrázky co si česky shop prirazi k ceně

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21005 příspěvků 22.03.19 10:16

@semisova jo, kde je poptávka…
Lidi sou prostě pitomí - nebo líní hledat… :roll:

pikola
Generální žvanilka 20507 příspěvků 22.03.19 10:18

@semisova tak ono je pořád spousta lidí co se jim nechce, nebo to neumí, nemá kartu nebo neumí anglicky nebo se bojí si to objednat přímo. Vždyť každý druhý rádoby „luxusní“ trendy hadry je předprodej z Číny. Spíš každý, ne druhý :mrgreen:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65610 příspěvků 22.03.19 10:22

No, pokud tam bude pna vystupovat jako prodejce, tak je ona povinna zajistit cesky navod a řešit reklamace…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama