Učitelky ve státní školce - zkušenosti se státní školkou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 09:05
Učitelky ve státní školce

Dobrý den,

chci se tady zeptat jak to chodí u Vás ve státních školkách? Mám tam totiž opakující problém s učitelkami. Mám čtyřletou dcerku, která začala v září chodit do státní školky. Předtím chodila do soukromé školky a ten přístup učitelek je úplně jiný. Dcerka je introvertní povahy a trošku stydlínek jak před učitelkami, tak i s dětmi. Je to hlavně kvůli tomu, že bývá většinou od října do dubna často nemocná, tak si školky v té době moc neužije a kvůli tomu pro ní nyní je problém se zařadit i ve školce. Vlastně od září dohromady byla ve školce nějakých pět týdnů s přestávkami. Ale jaký je můj problém…za prvé, když jsem prosila paní učitelku, aby se dcerku snažila postupně zapojit mezi děti, že se dcerka stydí, tak se nestalo nic a když jsem se po nějaké době zeptala, co tam celý den dělá, tak mi paní učitelka na to řekne, že tam bloumá po třídě a nezapojuje se. A když na mě dcerka v šatně začne mluvit, tak se ještě učitelky divý…ona umí taky mluvit? :roll: Druhá věc je ta, že už je doopravdy venku zima a co se týče oblékání, tak vůbec nedohlíží na to, zda se děti obléknou správně. Zrovna včera jeli do divadla, tak jsem dcerku oblékla..tílko, šatičky, svetr, bundu, šálu, čepici a v kapsách rukavice a dole ponožky, legíny a zateplené kalhoty…s tím, že v divadle si to teplejší oblečení sundá. Když jsem jí vzala do školky, tak prosím paní učitelku jen, aby na ní koukla, zda má všechno oblečené a pak zjistím, že neměla na sobě ani zateplené kalhoty a ani šálu či čepici. A reakce učitelky…no tak to snad bez toho nějakou chvíli vydrží. :nevim: :zed: Tak to mě doopravdy už vytáčí…Přemýšlím už o tom, že si budu muset asi stěžovat u ředitelky, protože domluva žádná. Dcerka je jinak šikovná…doma hovořící a vše umí, ale prostě v té školce se stydí. Sice se ve školce sama oblékne, ale holt něco si nevezme a už to nikdo nezkontroluje a nebo je to učitelkám jedno. Mám jen obavu, že když to budu řešit s ředitelkou, tak efekt to stejně nebude mít žádný a jen to vyprovokuje učitelky k tomu, že si zasednou na nás a hlavně na dcerku. No nevím…Jaké zkušenosti máte se státní školkou vy? Jak by jste to řešili? Mám to zatím řešit opakovaně s učitelkami? Děkuji za odpovědi… :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 05.12.18 09:14

Upřímně, to oblečení mi přijde trošku moc pokud nebylo kolem nuly, u nás je teď docela teplo. Ale že má dítě čepici by měla učitelka zkontrolovat, to je snad vidět na první pohled.

melian1
Nováček 3 příspěvky 05.12.18 09:17
:think:

Příspěvek upraven 05.12.18 v 09:21

Štrumfeta
Kecalka 102 příspěvků 05.12.18 09:20

Máme to úplně stejně,učitelkam je vše úplně jedno.u nás si nevšimla ani šikany.syn mi chodil domů a hned odpoledne mi hlásil,ze do školky nepůjde,brecel,hle­dal výmluvy,přitom do školky chodil rád a zbožňoval ji.všimla jsem si i modrin na zádech.tvrdil,ze ho bije jeden kluk.zašla jsem do školky a udělala virval,protože to uz bylo přespříliš.učitelka mi do očí rekla,ze o nicem nevi a ptala se ostatnich deti,jestli si neceho vsimli.ti rekli ze jo,ze to vidi ze ten kluk deti bije.stezovala jsem si, od te doby je klid.pze aby nekdo otloukal deti a ucitelky o tom nevi,tak opravdu nevím co tam dělají.spokojena nejsem,musím posledních 6 měsíců vydržet…pak uz tuto skolku nikdy víc! Je to ale hnus…proste svoji praci odrbavaji…

arinecka
Kelišová 5210 příspěvků 05.12.18 09:22
@melian1 píše: :think:Příspěvek upraven 05.12.18 v 09:21

Proč jsi to smazala? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 09:23

Bylo -3 stupně..

Ou
Kelišová 5420 příspěvků 05.12.18 09:30

Zhluboka dýchej a zadrž koně svého hněvu.

Ano - v té školce to mají asi trošku na salámu, ale upřímně - to je přesně to, co tvoje dcera potřebuje. Dostat prostor, aby se věci naučila sama a svým tempem. Zejména pokud ty jsi typická vrtulníková matka, která potřebuje mít všechno pod kontrolou, dokonalé a podle jejích představ.

Možná z toho dcera není nadšená, jako kdyby ji lepší učitelky usnadnily cestu k tomu, jak se zapojit. Ale pak by se to prostě nenaučila, protože to někdo udělal za ní. Ano, možná se tam bude muset naučit snášet nějakou míru frustrace, se kteoru se v přátelštěji vedené školce nepotkává - ale čím dřív se to naučí na nedůležitých věcech, tím lépe to bude snášet až bude frustrace větší a reálnější (třeba ve škole).

Čím více si budeš stěžovat, tím horší pohled bude mít personál školky na tvou dceru.

Zkus to brát jako cvičení a rozvoj pro sebe samou - totiž vzdávat se kontroly a zvládat nejsitotu. Když se to naučíš tady, půjde to pak přenést i do těch oblastí tvého života, kde ti to dělá daleko větší obtíže.

Přístup - moje dítě se nesmí setkat s žádným nepohodlím, s žádnou úzskotí, s žádnou furstrací, s žádnou lidskou blbostí není správný. Protože pak se je nenaučí řešit.

Takže vydrž, zaměstnej svou mysl něčím co tě baví víc, než úzkosti, jestli tvé dítko nestrádá a zasahuj jen v případě skutečně vážných průšvihů.

Průšvih znamená že teče krev, přijíždí sanitka, dochází na fyzické násilí a nebo nervová zhroucení. Nech svou dceru objevovat svět i s tím ne úplně dokonalým.

chs.jasmin
Echt Kelišová 7908 příspěvků 05.12.18 09:30
@Anonymní píše:
Dobrý den,chci se tady zeptat jak to chodí u Vás ve státních školkách? Mám tam totiž opakující problém s učitelkami. Mám čtyřletou dcerku, která začala v září chodit do státní školky. Předtím chodila do soukromé školky a ten přístup učitelek je úplně jiný. Dcerka je introvertní povahy a trošku stydlínek jak před učitelkami, tak i s dětmi. Je to hlavně kvůli tomu, že bývá většinou od října do dubna často nemocná, tak si školky v té době moc neužije a kvůli tomu pro ní nyní je problém se zařadit i ve školce. Vlastně od září dohromady byla ve školce nějakých pět týdnů s přestávkami. Ale jaký je můj problém…za prvé, když jsem prosila paní učitelku, aby se dcerku snažila postupně zapojit mezi děti, že se dcerka stydí, tak se nestalo nic a když jsem se po nějaké době zeptala, co tam celý den dělá, tak mi paní učitelka na to řekne, že tam bloumá po třídě a nezapojuje se. A když na mě dcerka v šatně začne mluvit, tak se ještě učitelky divý…ona umí taky mluvit? :roll: Druhá věc je ta, že už je doopravdy venku zima a co se týče oblékání, tak vůbec nedohlíží na to, zda se děti obléknou správně. Zrovna včera jeli do divadla, tak jsem dcerku oblékla..tílko, šatičky, svetr, bundu, šálu, čepici a v kapsách rukavice a dole ponožky, legíny a zateplené kalhoty…s tím, že v divadle si to teplejší oblečení sundá. Když jsem jí vzala do školky, tak prosím paní učitelku jen, aby na ní koukla, zda má všechno oblečené a pak zjistím, že neměla na sobě ani zateplené kalhoty a ani šálu či čepici. A reakce učitelky…no tak to snad bez toho nějakou chvíli vydrží. :nevim: :zed: Tak to mě doopravdy už vytáčí…Přemýšlím už o tom, že si budu muset asi stěžovat u ředitelky, protože domluva žádná. Dcerka je jinak šikovná…doma hovořící a vše umí, ale prostě v té školce se stydí. Sice se ve školce sama oblékne, ale holt něco si nevezme a už to nikdo nezkontroluje a nebo je to učitelkám jedno. Mám jen obavu, že když to budu řešit s ředitelkou, tak efekt to stejně nebude mít žádný a jen to vyprovokuje učitelky k tomu, že si zasednou na nás a hlavně na dcerku. No nevím…Jaké zkušenosti máte se státní školkou vy? Jak by jste to řešili? Mám to zatím řešit opakovaně s učitelkami? Děkuji za odpovědi… :mavam:

Ahoj,

ono při tom kvantu dětí je prostě práce učitelky jiná. V soukromé školce si připlácíš za tu péči, je tam 5dětí na učitelku (správně by mělo být), tam ten individuální přístup možný je a na tom si ty soukromé školky staví. Kdežto ve státní máš těch dětí 28-35 na 2 učitelky (a někde jedna AP) a tam už nemužeš běhat jednomu dítěti za zády a zapojovat ho postupně, protože pokud mají namíchané třídy, tak takových nováčků stydlínů maj třeba 10 a každý rodič s tímto chodí za učitelem a doufá, nebo spíše očekává a bere jako samozřejmost, že se ta učitelka bude tomu dítěti chovat jak si přejeme.
Neber to zle, také taková jsem - dcera let nastoupila, vídám ji jak si věčně hraje sama, moc nemluví a kluci se ji i posmívají, ale jinak ji školka baví .....

S tím oblečením to už bych si tedy dupla, bez čepice i kdyby to bylo ve vedlejší ulici bych jako učitelka dítě nepustila, to že neměla zateplené kalhoty, no dobře nemusela si všimnout, ale čepice je v zimě podle mě docela základ :nevim: Ale také mám zkušenost, že děti se fotily, já dala dceři bílou košili se srdíčky, bílé punčochy a tutu sukni, říkala jsem učitelce, aby ji po focení poslala se převléknout, že ve skřínce má legíny, tričko a ponožky - nejen že v tom byla celé dopoledne, ale odpoledne ji do toho samého narvaly učitelky znovu, takže tam běhala v bílé košili a bílých punčochách, které ji navíc padaly - sukni odmítla, že ji zavazí :roll: a to se stalo po několikáté :nevim: tak si říkám, že zase při tolika dětech tohle se uhlídat nedá, zapomene, ale ta čepice je něco jiného a dle mého docela kopanec mimo a to by si jako učitelka měla pohlídat.

Jinak já sama jsem pracovala v soukromé školce a tak jsem měla hodně zkreslené představy o školce a také mi státní až tak nesedí :oops: ačkoli jinak máme fajn učitelky, jen prostě vidím jak některým dětem, kteří tam majísourozence a učitelky je tak už znají, nebo děti jejich kamarádek (prostě vesnická školka), mají uplně jiný přístup a někdy mě to (coby novou náplavu ve vesnici) hodně mrzí, protože vidím, jak moje dítě chce to uznání učitelky a třeba dnes měly děti masky čertů a obě učitelky opěvovaly dítě, které došlo do školky bez masky (ale je fakt, že ten chlapeček je nemocný a myslím, že ted měsíc nebyl ve školce - což ale to dítě nijak nepobere, že se proto dospělák k nemocnému dítěti chová jinak) a tím, že jsme přišli ve stejnou chvíli, tak to moji dceru, která měla masku mrzelo, ale nenadělám nic.
Prostě ty přístupy učitelek nemůžou být individuální ke každému dítěti. Proč jsi dceru ze soukromé brala? :think: Nám se často vracely maminky, že ta státní je zklamání, zda by mohly znovu nastoupit do soukromé.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 09:31
@Štrumfeta píše:
Máme to úplně stejně,učitelkam je vše úplně jedno.u nás si nevšimla ani šikany.syn mi chodil domů a hned odpoledne mi hlásil,ze do školky nepůjde,brecel,hle­dal výmluvy,přitom do školky chodil rád a zbožňoval ji.všimla jsem si i modrin na zádech.tvrdil,ze ho bije jeden kluk.zašla jsem do školky a udělala virval,protože to uz bylo přespříliš.učitelka mi do očí rekla,ze o nicem nevi a ptala se ostatnich deti,jestli si neceho vsimli.ti rekli ze jo,ze to vidi ze ten kluk deti bije.stezovala jsem si, od te doby je klid.pze aby nekdo otloukal deti a ucitelky o tom nevi,tak opravdu nevím co tam dělají.spokojena nejsem,musím posledních 6 měsíců vydržet…pak uz tuto skolku nikdy víc! Je to ale hnus…proste svoji praci odrbavaji…

Tak to je děsné…už i ve školce šikana. :cert: :nevim: Takové učitelky by neměli v MŠ pracovat.

Ou
Kelišová 5420 příspěvků 05.12.18 09:31
@Štrumfeta píše:

no a to je ten moment, kdy je potřeba zasáhnout a řešit to. Ale ne pokud si představuješ, že dítko není zapojené podle tvých představ.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 05.12.18 09:37

Ja musim zatukat, ze u nas na tohle jsou ucitelky super. Deti zapojuji, maji spolecne aktivity v prubehu dne (hry, malovani, tvoreni) v satnach deti nez jdou ven kontroluji, zda maji vse spravne. Zase ve 4 letech by uz mela vedet jak se obleci. Nase trileta taky vi, ze na prochazku si ma vzit navrch teply katata a po prochazce sundat, ve skolce ma triko s dl rukavem a ven si bere taky jeste mikinu… nez zacla zima, ucitelky nas prosili at jim uz pripravime rukavice a nakrcniky kdyby nahodou. Nic s nimi neni problem. Jsou to starsi uci, mala je ma strasne rada, nchce ani domu. Zmenila bych u vas skolku. Jsem z Prahy a nemaji u nas naplnenou kapacitu, nepotrebovali ani TP. Takovych volnych skolek tu bylo 5 v okoli. Tak verim, ze najdes i u vas.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 09:42
@chs.jasmin píše:
Ahoj,

ono při tom kvantu dětí je prostě práce učitelky jiná. V soukromé školce si připlácíš za tu péči, je tam 5dětí na učitelku (správně by mělo být), tam ten individuální přístup možný je a na tom si ty soukromé školky staví. Kdežto ve státní máš těch dětí 28-35 na 2 učitelky (a někde jedna AP) a tam už nemužeš běhat jednomu dítěti za zády a zapojovat ho postupně, protože pokud mají namíchané třídy, tak takových nováčků stydlínů maj třeba 10 a každý rodič s tímto chodí za učitelem a doufá, nebo spíše očekává a bere jako samozřejmost, že se ta učitelka bude tomu dítěti chovat jak si přejeme.
Neber to zle, také taková jsem - dcera let nastoupila, vídám ji jak si věčně hraje sama, moc nemluví a kluci se ji i posmívají, ale jinak ji školka baví .....

S tím oblečením to už bych si tedy dupla, bez čepice i kdyby to bylo ve vedlejší ulici bych jako učitelka dítě nepustila, to že neměla zateplené kalhoty, no dobře nemusela si všimnout, ale čepice je v zimě podle mě docela základ :nevim: Ale také mám zkušenost, že děti se fotily, já dala dceři bílou košili se srdíčky, bílé punčochy a tutu sukni, říkala jsem učitelce, aby ji po focení poslala se převléknout, že ve skřínce má legíny, tričko a ponožky - nejen že v tom byla celé dopoledne, ale odpoledne ji do toho samého narvaly učitelky znovu, takže tam běhala v bílé košili a bílých punčochách, které ji navíc padaly - sukni odmítla, že ji zavazí :roll: a to se stalo po několikáté :nevim: tak si říkám, že zase při tolika dětech tohle se uhlídat nedá, zapomene, ale ta čepice je něco jiného a dle mého docela kopanec mimo a to by si jako učitelka měla pohlídat.

Jinak já sama jsem pracovala v soukromé školce a tak jsem měla hodně zkreslené představy o školce a také mi státní až tak nesedí :oops: ačkoli jinak máme fajn učitelky, jen prostě vidím jak některým dětem, kteří tam majísourozence a učitelky je tak už znají, nebo děti jejich kamarádek (prostě vesnická školka), mají uplně jiný přístup a někdy mě to (coby novou náplavu ve vesnici) hodně mrzí, protože vidím, jak moje dítě chce to uznání učitelky a třeba dnes měly děti masky čertů a obě učitelky opěvovaly dítě, které došlo do školky bez masky (ale je fakt, že ten chlapeček je nemocný a myslím, že ted měsíc nebyl ve školce - což ale to dítě nijak nepobere, že se proto dospělák k nemocnému dítěti chová jinak) a tím, že jsme přišli ve stejnou chvíli, tak to moji dceru, která měla masku mrzelo, ale nenadělám nic.
Prostě ty přístupy učitelek nemůžou být individuální ke každému dítěti. Proč jsi dceru ze soukromé brala? :think: Nám se často vracely maminky, že ta státní je zklamání, zda by mohly znovu nastoupit do soukromé.

Ano, máš pravdu v tom, že toho učitelky mají hodně, což samozřejmě chápu a ani neočekávám, že tam budou stát dcerce za zády a nutit jí k tomu, aby se zapojila. Ale doufala jsem, že když budou dělat něco společně, tak že se jí pokusí do toho zapojit. A néé, že mi pak řekne učitelka, že tam bloumá po třídě.

S tím oblékáním tam vidím problém často. Všimla jsem si toho už několikrát, že vůbec na to nedohlídnou. Nemusí jí někdo oblékat…vše si zvládne obléknout sama, ale někdy si zapomene vzít čepici nebo šálu apod. a to snad není takový problém jí jen říct..vezmi si, ještě čepičku. Doma i při cestě do školky, jí to vždy vysvětluji, aby to nezapomněla, ale někdy se stane a pak vidím, že běhá venku bez čepice na zahradě, kde to je otevřené a šíleně tam fouká.

A dali jsme jí do státní školky, protože tady jsou soukromé školky děsně drahé a nešlo to finančně zvládat a věřila jsem, že tato státní školka bude dobrá. No uvidím jak to bude dál a jaká bude domluva..děkuji

Fima
Nadpozemská drbna 29295 příspěvků 16 inzerátů 05.12.18 09:47

Jedno dítě mi velkou (téměř 300 dětí, 10 tříd) státní školkou prošlo, vystřídalo během čtyř let pět různých paní učitelek a neměli jsme jediný problém. Teď do stejné školky chodí třetím rokem i moje další dítě a opět jsem velmi spokojená. Pořád říkám, že paní učitelku, která má teď syna už třetím rokem, bych pozlatila. Adaptaci měl šílenou, zhruba tři měsíce se nezapojil do ničeho, dva roky neřekl ani slovo kromě dobrý den… syn není běžné standartní dítě, potřebuje v některých ohledech individuální péči a paní učitelku má úžasnou. Druhá nám teď v říjnu odešla (dva roky před měla i toho staršího) a místo ní přišla úplně nová. Opět velmi příjemná sympaťanda. Za dva roky půjde do stejné školky i nejmladší. Je to o lidech, není to o školce. I v naší školce jsou učitelky, které mi nejsou sympatické a u kterých bych svoje dítě mít nechtěla. My měli zatím štěstí a na školku nemůžu říct půl křivého slova. Tak snad budeme mít štěstí i do třetice.

zrcadlo
Kelišová 6963 příspěvků 05.12.18 09:59

Tak čepice u nás teda kontrolují i učitelky a družinářky u školních dětí na prvním stupni (nutno teda dodat, že řada těch dětí čepici nemá), takže nechat školkové dítě běhat po zahradě bez čepice mi přijde opravdu zanedbání ze strany učitelky. Ovšem konkrétně u toho divadla - často děti nabírá autobus přímo před školkou a vystupují pár kroků od divadla, tak tam ta absence čepice podle mě zase tolik nevadila. Stejně tak si neumím představit, že si několik desítek (až stovky) dětí v divadle kromě bundy/čepice/šály taky zouvá boty a sundavá kalhoty, následně se zase obouvá a z toho oblečení zvládá dělat balíček pro šatnářku, která ho někam ukládá, a všechno se stihne tak, aby představení včas začalo (a následně se zase čeká, než se ty děti komplet obléknou). V šatně na to nemají židle/lavice, a přímo v divadelním sálu mi teda taky nepřijde vhodné se zouvat a převlékat.
A co se toho zapojení týče - učitelka samozřejmě může dítě vyzvat k nějaké hře a nabídnout varianty, ale když to dítě nechce, tak ho těžko nutit.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 05.12.18 10:00

Nevím no, když dám synovi ráno něco na sebe, tak si to vezme i na procházku. Jak mají asi dvě učitelky dohlížet na to, jak se všechny děti oblečou. Už je dost velká na to, aby si vzala na sebe to v čem ráno prisla. Nechápu, jak si jako zapomene vzít zrovna čepici? A silne pochybuju, že by normální učitelka nějaký dítě pustila do tyhle zimy bez čepice. To, že nemá sálu, těžko pozná, který dítě ji mělo a který ne, to samý, jestli mělo jen legíny a šaty nebo ještě přes to kalhoty. Vždyť by se musely zblaznit. Tak si zaplať soukromou školku, podle mě to přeháníš. Pracovala bych spíše na svém dítěti, aby si ve čtyřech letech zvládlo vzít vše co si ráno obleče.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >